Ухвала від 27.12.2013 по справі 822/4872/13-а

Копія

Справа № 822/4872/13-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 грудня 2013 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Фелонюк Д.Л., ознайомившись з позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області про визнання дій управління Укртрансінспекції у Хмельницькій області протиправними та скасування постанов про застосування фінансових санкцій від 07.11.2013 року починаючи з №038008 по №038028.

Нормами ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначені вимоги щодо позовної заяви, зокрема, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (п.4 ч.1); до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень; до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що: позивачем до позовної заяви додано квитанцію №k19/Р/33 від 25.12.2013 року за вимогу немайнового характеру; до позовної заяви не додано та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів; відповідачем визначено Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області, в той час як позовні вимоги звернуті до управління Укртрансінспекції у Хмельницькій області; відсутні докази отримання позивачем оскаржуваних постанов.

Згідно п.9 ст.3 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

За практикою Європейського суду з прав людини (справа "Щокін проти України") вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість, з податку на прибуток, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно з ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору, але не менше 172,05 грн., та не більше - 458,80 грн., решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515-VI, з 01 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становить 1147,00 грн..

Оскільки предметом даного спору є вимоги як майнового так і немайнового характеру, судовий збір має бути сплачений позивачем за подання до адміністративного суду обох вимог.

Згідно п.9 ст.3 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 10 січня 2014 року шляхом подання: доказів отримання оскаржуваних постанов від 07.11.2013 року 27.11.2013р.; доказів сплати судового збору за подання позову з вимогою майнового характеру в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" на відповідні реквізити; позовної заяви та її копій відповідно до кількості відповідачів із визначенням відповідача; .

Керуючись ст.ст.106, 108, 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та скасування постанов, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 січня 2014 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/Д.Л. Фелонюк

"Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк