Ухвала від 31.10.2013 по справі 872/7529/13

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" жовтня 2013 р. справа № 0827/6084/2012(0827/2а-269/2012)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Малиш Н.І.

суддів: Щербака А.А. Дурасової Ю.В.

за участю секретаря судового засідання:Фірсік Д.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровськ апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району на постанову Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 27 серпня 2012 року у справі №0827/6084/2012(0827/2а-269/2012) за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району, третя особа Виконавчий комітет Запорізької міської ради про визнання дій незаконними, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району, третя особа - виконавчий комітет Запорізької міської ради про визнання дій незаконними.

Позовні вимоги обґрунтовано незгодою з відмовою у відшкодування витрат на поховання особи, яка має право на таку пільгу, оскільки така відмова не ґрунтується на нормах законодавства.

Постановою Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 27 серпня 2012р. позов було задоволено.

Відповідачем була подана апеляційна скарга в якій просить скасувати рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову. Скарга обґрунтована тим, що виплата компенсації при похованні передбачено у виняткових випадках, а оскільки поховання було здійснено не тією установою, що визначено у рішення виконкому міської ради, підстави для такої компенсації відсутні.

В судове засідання апеляційного суду сторони не з'явилися, про день розгляду справи повідомлені належним чином, що дає судові підстави для застосування положень ч. 4 ст. 196 КАС України та у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно ст.41 КАС України не здійснювалося.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги прийшов до висновку про неправомірну відмову у здійсненні відповідних виплат з посиланням на рішення місцевого органу виконавчої влади, що суперечить вимогам антимонопольного законодавства.

Колегія суду погоджується з доводами суду першої інстанції з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що померлий брат позивача мав право на пільги, встановлені законодавством України для інвалідів війни.

Відповідно матеріалам справи, між ФОП ОСОБА_3, що здійснювала поховання ОСОБА_4, та СКП «Запорізька ритуальна служба» укладено договір від 01.01.2010 року поховання ОСОБА_4, було здійснено суб'єктом господарювання із відповідними повноваженнями.

Позивачем була подана відповідачу заява від 23.04.2012 для відшкодування здійснених витрат, Управлінню праці та соціального захисту було надано всі необхідні документи. Проте листом від 11.05.2012 року № Т-94 відповідачем було відмовлено у відшкодуванні витрат з посиланням на рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради № 532 від 24.12.2009 року, згідно з яким поховання померлих учасників бойових дій та інвалідів війни доручено здійснювати тільки СКП «Запорізька ритуальна служба».

Вказані обставини справи сторонами не спростовуються.

У відповідності до п. 4 Порядку відшкодування витрат на поховання померлих учасників бойових дій, затвердженого розпорядження Запорізького міського голови № 508р від 16.05.2005 року, вартість ритуальних послуг не повинна перевищувати їх середню ціну, визначену головним економічним управлінням Запорізької міської ради, та яка узимку 2010 року складала 3107,55 грн.

Відповідно до п. 3 вищезазначеного Порядку, та у відповідності до п. 3, 4, 12 «Необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення», затвердженого Наказом Держжитлокомунгоспу України від 19.11.2003 року за № 193, зареєстрованого в Мінюсті України 08.09.2004 року за № 1112/9711, позивачем було укладено договір-замовлення про надання ритуальних послуг та було видано інші відповідні документи про оплату зазначених послуг.

Відповідно до п. 3, 7 Порядку фінансування витрат на безоплатне поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, затвердженого розпорядженням Запорізького міського голови № 508р 16.05.2005 року відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій здійснюється Управліннями праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації учасника бойових дій на підставі відповідних документів у розмірі, що не перевищує їх середню ціну за видами цих послуг по місту, розраховану на 1 січня поточного року.

На підставі п. 4, 8 «Необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення» надання ритуальних послуг здійснюється ритуальними службами або, за договором, про надання ритуальних послуг суб'єктами господарювання інших форм власності. Замовник має право вибирати виконавця послуг серед суб'єктів господарювання, які уклали договори про надання ритуальних послуг. На підставі п. 5 зазначеного нормативного акту ритуальні послуги надаються за плату.

Рішенням адміністративної колегії Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 23.04.2010 року № 17-рш "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції ", дії Виконавчого комітету з цього питання було визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим п.3 ст.50, ч.1, абз.7 ч.2 ст.15 Закону України "Про захист економічної конкуренції ", у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування шляхом надання окремому суб'єкту господарювання переваг, які ставлять його у привілейоване становище стосовно конкурентів на ринку ритуальних послуг, що може призвести до спотворення конкуренції.

При цьому Виконавчий комітет Запорізької міської ради було зобов'язано припинити порушення зазначене у пункті 1 цього рішення, шляхом скасування рішення від 24.12.2009 року № 532 "Про делегування функцій по похованню померлих учасників бойових дій та інвалідів війни спеціалізованому комунальному підприємству "Запорізька ритуальна служба".

Зазначене рішення Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України було оскаржено в судовому порядку.

Рішенням господарського суду Запорізької області у справі № 27/143/10 від 11.08.2010 року у задоволенні позовних вимог Виконавчого комітету Запорізької міськради було відмовлено. Після перегляду цього рішення в апеляційному порядку 20.09.2010 року та в касаційному порядку 30.11.2010 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Таким чином, колегія суду погоджується з висновками суду першої інстанції щодо протиправної дій відповідача, а доводи, які викладені в апеляційній скарзі, не можуть бути підставою для скасування постанови суду, тому колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району залишити без задоволення.

Постанову Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 27 серпня 2012 року у справі №0827/6084/2012(0827/2а-269/2012) за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району, третя особа Виконавчий комітет Запорізької міської ради про визнання дій незаконними - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Відповідно до ч. 2 ст. 212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Головуючий: Н.І. Малиш

Суддя: А.А. Щербак

Суддя: Ю.В. Дурасова