Ухвала від 28.11.2013 по справі 872/8237/13

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" листопада 2013 р. справа № 812/11505/12 (2а/812/579/12)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Малиш Н.І.

суддів: Щербака А.А. Баранник Н.П.

за участю секретаря судового засідання:Фірсік Д.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровськ апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Комунарського районного суду м.Запоріжжя від 25 березня 2013року у справі № 812/11505/12 (2а/812/579/12) за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області третя особа: Військова частина 3029 внутрішніх військ МВС України про визнання протиправною діяльність суб'єкта владних повноважень щодо повноти виплати пенсії та зобов'язання поновити виплату пенсії у повному розмірі, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, третя особа: Головне Управління МВС України в Запорізькій області, Віськова частина 3029 Внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України про визнання протиправною діяльність суб'єкта владних повноважень щодо повноти виплати пенсії та зобов'язання поновити виплату пенсії у повному розмірі.

Постановою Комунарського районного суду м.Запоріжжя від 25 березня 2013р. в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду позивачем подана апеляційна скарга в якій просить скасувати рішення та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги. Скарга обґрунтована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесу. Зокрема зазначає, що при вирішення питання щодо пільгового зарахування вислуги років позивача необхідно застосовувати вимоги абз. 9 пп. «в» п. 3 Посканови КМУ №393.

В судове засідання апеляційного суду сторони не з'явилися, про день розгляду справи повідомлені належним чином, що дає судові підстави для застосування положень ч. 4 ст. 196 КАС України та у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно ст.41 КАС України не здійснювалося.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи позивач з 25.10.1994р. по 28.02.2011р. проходила військову службу у Внутрішніх військ МВС України (ВЧ 3029) на посаді техніка (старшого телефоніста) телефонної групи вузла зв'язку роботи бойового та матеріально-технічного забезпечення.

Наказом командира військової частини 3029 від 28.02.2011 №41 вона була звільнена з військової служби в запас відповідно до п.6 «в»ст.26 (за віком) Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»та виключена зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.

Посадовими особами військової частини був складений «Розрахунок вислуги років на пенсію», відповідно до якого станом на день звільнення загальна вислуга для призначення пенсії складала 24 роки 06 місяців 03 днів (пільговий розрахунок), з них календарна -16 років 04 місяці 03 дні, що крім розрахунку також підтверджено наказом командира військової частини 3029.

При подання військовою частиною 3029, ГУМВС України в Запорізькій області до ГПФУ в Запорізькій області відповідних документів для призначення пенсії за вислугу років,та з 01.03.2011року була призначена пенсія з урахуванням пільгового обчислення вислуги років.

З 01.10.2011 року ГУПФУ знизило розмір раніше нарахованої пенсії, оскільки позивач не мала права на пільгове обчислення вислуги років, яке раніше було здійснено.

Суд першої інстанції відмовляючи у задоволенні позову прийшов до висновку, що відповідач не має законних підстав для зарахування періоду з 25.10.1994р. по 28.02.2011р. . служби на посаді позивача у пільговому обчисленні.

Колегія суду погоджується з доводами суду першої інстанції з наступних підстав.

Відповідно абзацу 9 підпункту «в» пункту 3 Постанови кабінету міністрів України N 393 від 17.07.1992 Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей, зараховується один місяць служби за півтора місяця у підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ з охорони дипломатичних і консульських представництв іноземних держав, у підрозділах Управління державної охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.

Порядок зарахування до вислуги років часу проходження на пільгових умовах служби у частинах і підрозділах спеціального призначення внутрішніх військ МВС України встановлювався Наказом МВС України від 22 листопада 1993р. №748 «Про заходи щодо виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1993 року № 747 «Про внесення змін і доповнень до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення і виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і членам їхніх сімей.

Наказом МВС України від 20 червня 2004 року № 684 «Про затвердження інструкції про порядок обчислення стажу служби для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» був скасований наказ МВС України від 22 листопада 1993 року № 748.

Таким чином доводи позивача про застосування відповідачем Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393, яка на час призначення пенсії не діяла, є помилковими.

Таким чином з 20 червня 2004р. перелік посад та умови (порядок) зарахування до вислуги років часу проходження на пільгових умовах служби у частинах і підрозділах спеціального призначення внутрішніх військ МВС України не встановлений.

Висновки відповідача про відсутність законних підстав для зарахування позивачу періоду служби з 25.10.1994р. по 28.02.2011р. в пільговому обчисленні правомірні.

Таким чином доводи викладені в апеляційній скарзі не можуть бути підставою для скасування постанови суду, тому колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення, а оскаржене судове рішення без змін.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.

Постанову Комунарського районного суду м.Запоріжжя від 25 березня 2013року у справі № 812/11505/12 (2а/812/579/12) за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області третя особа: Військова частина 3029 внутрішніх військ МВС України про визнання протиправною діяльність суб'єкта владних повноважень щодо повноти виплати пенсії та зобов'язання поновити виплату пенсії у повному розмірі - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий: Н.І. Малиш

Суддя: А.А. Щербак

Суддя: Н.П. Баранник