Постанова від 27.12.2013 по справі 803/2643/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2013 року Справа № 803/2643/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Денисюка Р.С.,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Управління освіти і науки Луцької міської ради про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція у Волинській області (далі - ДФІ у Волинській області, позивач) звернулася з адміністративним позовом до Управління освіти і науки Луцької міської ради (далі - Управління, відповідач) про зобов'язання виконати пункт 2 вимоги від 02.10.2013 року № 03-030-14-14/5948.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками ДФІ у Волинській області відповідно до постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21.08.2013 № 161/14644/13-к проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності управління освіти і науки Луцької міської ради в частині діяльності Комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа № 2» (далі - КЗ «ДЮСШ № 2») за період з 01.01.2009 по 31.12.2012 року, якою виявлено порушення, що викладені у акті ревізії від 16.09.2012 № 030-22/11.

Зокрема, в ході контрольного заходу документально не підтверджено зарахування протягом 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012 навчальних років учнів до відділення з футболу КЗ «ДЮСШ № 2» та не підтверджено здійснення фактичних тренувань.

Так, у КЗ «ДЮСШ № 2» навчальні групи відділень з футболу сформовані при відсутності заяв батьків, або осіб, які їх замінюють на прийняття дітей в школу, медичних висновків лікарів про відсутність медичних протипоказань для занять та відсутні особисті картки учня, чим порушено вимоги п. 21 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 року № 993. Також, без документального підтвердження проведення тренувань з футболу у школі протягом 2009 - 2012 років здійснювалось нарахування та виплата заробітної плати тренерам - викладачам, чим порушено п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року № 996-ХІV. Крім того, зустрічною звіркою у ТзОВ «Футбольний клуб Волинь» встановлено, що діти, які вказані у списках груп відділень з футболу КЗ «ДЮСШ № 2» фактично тренуються у «Футбольному клубі Волинь».

Вищевказані порушення призвели до незаконного нарахування та виплати 7 тренерам - викладачам заробітної плати протягом 2009-2012 навчальних років на суму 549378,53 грн. та відповідно до зайвої сплати внесків до державних цільових фондів в сумі 199424,39 грн.

З метою усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення в подальшому, керуючись п. 7 ст. 10 Закону України від 26.01.1993 № 2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а також підпунктом 4 пункту 4 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 №499/2011 Державною фінансовою інспекцією у Волинській області направлено на адресу управління освіти і науки Луцької міської ради лист-вимогу від 02.10.2013 № 03-030-14-14/5948 щодо усунення порушень законодавства.

Листами від 28.10.2013 року № 3517/11/2-13 та від 01.01.2013 року № 16-15/3098 Управління проінформувало про проведену роботу та вжиті заходи щодо часткового виконання вимог. Проте, на даний час залишається невиконаним п. 2 вимоги на загальну суму 748802,92 грн.

Тому, позивач просить зобов'язати відповідача виконати пункти 2 вимоги від 02.10.2013 року № 03-080-14-14/5948.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.

Згідно із частиною четвертою статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Частиною шостою статті 128 КАС України встановлено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Ухвалою суду від 27.12.2013 року відповідно до частини шостої статті 128 КАС України розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що відповідно до постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21.08.2013 № 161/14644/13-к, на підставі направлення від 09.09.2013 року № 682, виданого начальником ДФІ у Волинській області, провідним державним фінансовим інспектором відділу інспектування у сфері освіти і науки Шкльодою І.М. проведено ревізію фінансово-господарської діяльності управління освіти і науки Луцької міської ради в частині діяльності Комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа № 2» за період 01.01.2009 року по 31.12.2012 року, якою виявлено фінансові порушення, викладені в акті ревізії від 16.09.2012 № 030-22/11 (а.с.6-19).

Зокрема, в ході ревізії документально не підтверджено зарахування протягом 2009-2012 навчальних років учнів до відділення з футболу КЗ «ДЮСШ № 2» та не підтверджено здійснення фактичних тренувань.

Так, у КЗ «ДЮСШ № 2» навчальні групи відділень з футболу сформовані при відсутності заяв батьків, або осіб, які їх замінюють на прийняття дітей в школу, медичних висновків лікарів про відсутність медичних протипоказань для занять та відсутні особисті картки учня, чим порушено вимоги п. 21 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 року № 993.

Також, без документального підтвердження проведення тренувань з футболу у школі протягом 2009 - 2012 років здійснювалось нарахування та виплата заробітної плати тренерам - викладачам чим порушено п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року № 996-ХІУ.

Крім того, зустрічною звіркою у ТзОВ «Футбольний клуб Волинь» встановлено, що діти, які вказані у списках груп відділень з футболу КЗ «ДЮСШ № 2» фактично тренуються у «Футбольному клубі Волинь».

Вищевказані порушення призвели до незаконного нарахування та виплати семи тренерам - викладачам заробітної плати протягом 2009--2012 навчальних років на суму 549378,53 грн. та відповідно до зайвої сплати внесків до державних цільових фондів в сумі 199424,39 грн.

Порушення допущено директором КЗ «ДЮСШ № 2» Марчуком М,Ф. та заступником директора Мартиновою О.В., якими не належним чином здійснювався контроль за формуванням списків груп та проведенням занять, а також тренерами ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, якими подавались недостовірні дані в списки груп та проведення занять.

ДФІ у Волинській області 02.10.2013 року направлено лист-вимогу № 03-030-14-14/5948 «Про усунення порушень законодавства з питань дотримання фінансово-бюджетної дисципліни», в якому перелічені ряд вимог з метою повного усунення виявлених порушень та зазначено дату зворотного інформування про вжиті заходи до 04.11.2013 року. Так, зокрема, пунктом 2 вимагалося стягнути з винних осіб незаконно нараховану та виплачену заробітну плату в сумі 549378,53 грн., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи. На суму незаконно нарахованої заробітної плати провести перерахунок та відповідні взаємозвірки, щодо сум єдиного соціального внеску та зарахувати в рахунок майбутніх платежів зайво сплачені кошти в сумі 199424,39 грн.(а.с.20).

Листами від 28.10.2013 року № 3517/11/2-13 та від 01.01.2013 року № 16-15/3098 Управління проінформувало про проведену роботу та вжиті заходи щодо часткового виконання вимог (а.с.22-23).

Однак, відповідач не вжив заходів щодо виконання пункту 2 законних вимог від 02.10.2013 року № 03-030-14-14/5948 та фактично визнав порушення, викладені в акті, частково виконуючи дану вимогу. При цьому в установленому законом порядку вказану вимогу не оскаржував.

Відповідно до пунктів 7, 10 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки відповідач не виконав пункт 2 вимоги ДФІ у Волинській області від 02.10.2013 року № 03-030-14-14/5948 «Про усунення порушень законодавства з питань дотримання фінансово-бюджетної дисципліни» у повному обсязі, в установленому законом порядку дана вимога не оскаржена, а відтак, вона не скасована і є чинною та обов'язковою до виконання, тому суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю шляхом прийняття постанови про зобов'язання відповідача виконати пункт 2 законної вимоги.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 128, 158, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Управління освіти і науки Луцької міської ради повністю виконати пункт 2 законних вимог Державної фінансової інспекції у Волинській області від 02 жовтня 2013 року № 03-030-14-14/5948 «Про усунення порушень законодавства з питань дотримання фінансово-бюджетної дисципліни».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий Р.С. Денисюк