Україна
Донецький окружний адміністративний суд
19 грудня 2013 р. Справа № 805/17328/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6 800, 00 гривень.
Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6 800, 00 гривень.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
За таких обставин суд, враховуючи вимоги частини четвертої статті 122, частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -
Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6 800, 00 гривень.
В обґрунтування позовної заяви позивач посилається на положення частини п'ятої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зокрема зазначає, що на підставі матеріалу правоохоронних органів позивачем було прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 6'800,00 грн., яке позивачем на час звернення до суду залишається невиконаним.
Судом встановлено, що відповідач Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрований та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців України за кодом НОМЕР_1, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (Бланк Серії НОМЕР_3), копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Згідно підпункту 20.1.19. п.20.1 статті 20 Податкового Кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України
За визначенням п.п.14.1.265 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначаються Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон).
Так, абзац перший частини першої статті 15-3 Закону встановлює заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18 років.
Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. (ч.4 ст.15-3 Закону).
У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється (ч.5 ст.15-3 Закону).
Поряд з тим, за правилами частини другої статті 17 Закону порушення вимог статті 15-3 цього Закону, тягне застосування до суб'єктів господарювання фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн., який спрямовується до бюджету.
Частиною четвертою статті 17 Закону унормовано, рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органамивиконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Дії органів які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку (ч.6 ст.17 Закону).
Механізм застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначається Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року №790 (далі - Порядок).
Пунктом 3 Порядку передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом.
Підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій, зокрема, є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (п.5 Порядку).
Рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках, один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий - у 3-денний строк після його прийняття надсилається суб'єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку; третій - надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу (п.9 Порядку).
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п.10 Порядку).
Відповідно до приписів пункту 11 Порядку, суми фінансових санкцій, стягненні відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.
Судом встановлено, що працівниками Димитровського МВ ГУ МВС України в Донецькій області складено адміністративний протокол від 26. 03. 2011 року № 840952 про адміністративне правопорушення, що вчинено ОСОБА_4, а саме встановлено порушення ст.15-3 Закону продаж пива особі, яка не досягла 18 років в магазині «Каштан», який належить відповідачу, у зв'язку з чим вирішено застосувати до відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6'800,00 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 12.04.2013 № 0000042203 було надіслано на адресу відповідача, яка відповідає зазначеній у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців рекомендованим листом з повідомленням. Рішення відповідачем отримано 16.04.2013 року, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 12.04.2013 № 0000042203 оскаржено відповідачем до Державної податкової служби у Донецькій області. За результатами розгляду скарги рішення Красноармійської ОДПІ від 12.04.2013 № 0000042203 є правомірним, про що 14.05.2013 року повідомлено відповідача.
Станом на 20.11.2013 року штраф в розмірі 6 800,00 гривень не сплачено.
Таким чином, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2-15, 17-18, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовні вимоги Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6 800, 00 гривень - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1; Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави податковий борг з фінансової санкції у розмірі 6'800 (шість тисяч вісімсот) гривень 00 копійок на бюджетний рахунок одержувача: р/р 31113106700034, код платежу 21081100, отримувач: державний бюджет Димитрівське УК м. Димитров, код ЄДРПОУ 37803436, банк одержувача - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошена її повний текст 19 грудня 2013 року.
Постанова може бути оскаржена через Донецький окружний адміністративний суд в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Толстолуцька М.М.