Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про повернення позовної заяви
18 грудня 2013 р. Справа №805/17950/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Крилова М.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Управління комунальних ресурсів Донецької міської ради про визнання свідоцтва про право власності недійсним та відміни розпорядження,-
ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Управління комунальних ресурсів Донецької міської ради про визнання свідоцтва про право власності недійсним та відміни розпорядження.
Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ передбачена ст. 17 КАС України.
Вивчивши подані матеріали, приходжу до висновку, що дана позовна заява повинна бути повернута позивачеві з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до ч.2 ст.4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування», районні та обласні ради - органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про місцеве самоврядування», система місцевого самоврядування включає, зокрема, сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.3 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Таким чином, оскільки відповідачем по даній справі є Донецька обласна рада - орган місцевого самоврядування, тому позовна заява повинна бути адресована місцевому загальному суду як адміністративному за місцем знаходження відповідача.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Крім того, вважаю за необхідне роз'яснити, що згідно з ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, тому позивач має право звернутися з заявленими вимогами до місцевого загального суду в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. 108 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління комунальних ресурсів Донецької міської ради про визнання свідоцтва про право власності недійсним та відміни розпорядження - повернути позивачеві.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надісланням апеляційної скарги особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Крилова М.М.