Україна
Донецький окружний адміністративний суд
25 грудня 2013 р. Справа № 805/17744/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 976,16 грн., -
Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далы - ДПЫ у м. Краматорську, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далы - ФОП ОСОБА_1, відповідач) про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 976,16 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача існує податковий борг з єдиного податку у розмірі 976,16 грн., який виник в результаті не сплати поточного нарахування ставки єдиного податку в сумі 921,84 грн. за період з жовтня 2012 року по червень 2013 року та у зв'язку з несплатою пені у розмірі 54,32 грн. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у порушення вимог Податкового кодексу України заявник просить стягнути наведену суму у судовому порядку.
Представник позивача Цуканов С.А. у судовому засіданні надав заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень проти позову та заяву про розгляд справи без його участі не направив, був повідомлений про дату та час проведення судового засідання належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Краматорської міської ради Донецької області 26.01.2001 року за № 2 270 017 0000 004341, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, місце проживання - АДРЕСА_1. Згідно довідки про взяття на облік платника податків ФОП ОСОБА_1 взята на податковий облік в органах державної податкової служби з 30.01.2001 року за № 53, перебуває на податковому обліку у ДПІ в м. Краматорську.
Як вбачається з матеріалів справи ФОП ОСОБА_1 знаходилася на спрощеній системі оподаткування з 1 січня 2012 року з правом на здійснення діяльності «60.24.0 Транспортні послуги вантажними автотранспортними засобами» згідно поданої до податкового органу заяви від 20.01.2012 року.
На підставі п. 10.3 ст. 10 Податкового кодексу України місцеві ради обов'язково установлюють податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
Статтею 293 Податкового кодексу України (надалі - ПКУ) встановлені ставки єдиного податку, а саме:
- ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки) (п. 293.1 ст. 293 ПКУ),
- фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (п. 293.2 ст. 293 ПКУ).
Відповідач була платником єдиного податку за ставкою у розмірі 214,60 грн. на місяць у 2012 році та у розмірі 229,40 грн. на місяць до 30.06.2013 року.
Рішенням ДПІ у м. Краматорську від 27.06.2013 року № 37 згідно з абз. 3 п. 299.15 ст. 299 Податкового кодексу України анульовано свідоцтво платника єдиного податку у зв'язку з несплатою ФОП ОСОБА_1 протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку, з 30.06.2013 року.
Приписами ст. 295 Податкового кодексу України визначено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.
Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
З облікової картки відповідача вбачається, що відповідач в період з жовтня 2012 року по червень 2013 року повинен був сплатити до місцевого бюджету єдиний податок, але не сплачував:
- станом на 20.10.2012 року в сумі 214,60 грн.;
- станом на 20.11.2012 року в сумі 214,60 грн.;
- станом на 20.12.2012 року в сумі 214,60 грн.;
- станом на 20.01.2013 року в сумі 229,40 грн.;
- станом на 20.02.2013 року в сумі 229,40 грн.;
- станом на 20.03.2013 року в сумі 229,40 грн.;
- станом на 20.04.2013 року в сумі 229,40 грн.;
- станом на 20.05.2013 року в сумі 229,40 грн.;
- станом на 20.06.2013 року в сумі 229,40 грн.
Всього єдиного податку нараховано у розмірі 2020,20 грн.
Також, відповідачу відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України була нарахована пеня в сумі 54,32 грн.
З матеріалів справи встановлено, що на обліковому рахунку відповідача була переплата з єдиного податку у розмірі 1098,36 грн.
Таким чином, сума боргу з єдиного податку у відповідача становить 976,16 грн. (2020,20 грн. + 54,32 грн. - 1098,36 грн.).
При цьому, в матеріалах справи відсутні докази знаходження ФОП ОСОБА_1 у відпустці або на лікарняному у періоді, в якому виникла заборгованість.
Отже, у відповідача відсутні підстави для несплати єдиного податку згідно вимогам Податкового кодексу України.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 300.1 ст. 300 Податкового кодексу України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
У ході судового розгляду адміністративної справи судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем не сплачено до місцевого бюджету суму єдиного податку у загальному розмірі 976,16 грн.
Пунктом 61.1 статті 61 Податкового кодексу України визначено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п. 62.1 ст. 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Податковим кодексом України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
З огляду на наведене, оскільки податкове зобов'язання відповідача з єдиного податку не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.
Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки суму податкової заборгованості у розмірі 976,16 грн. не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, 105, 158 - 163 КАС України, суд
Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 976,16 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання - АДРЕСА_1) на користь місцевого бюджету м. Краматорська на розрахунковий рахунок № 31517970700059, код платежу 18050400, банк одержувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Краматорську Донецької області, МФО 834016, код за ЄДРПОУ 37944338, податковий борг з єдиного податку у розмірі 976,16 грн. (дев'ятсот сімдесят шість грн. 16 коп.).
Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 25 грудня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.