19 грудня 2013 року Справа № 808/9761/13-а
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Максименко Лілія Яковлівна, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: ОСОБА_1, м. Запоріжжя
до відповідача 1: Запорізької обласної державної адміністрації, м. Запоріжжя
відповідача 2: Мелітопольської районної державної адміністрації, м. Мелітопол
про: визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
16.12.2013 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Запорізької обласної державної адміністрації та Мелітопольської районної державної адміністрації, в якому позивач просить суд визнати неправомірними дії по використанню акта від 13.12.2006, складеного комісією Мелітопольскої райдержадміністрації у вирішенні звернення ОСОБА_1 з приводу відновлення маєтку, що зазнав ушкоджень у травні 2004 року на військових складах Міністерства Оборони України Запорізьку обласну державну адміністрацію; зобов'язати Запорізьку обласну державну адміністрацію відновити маєток ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 до 01.01.2015; визнати неправомірними дії Мелітопольської районної державної адміністрації у введені в оману ОСОБА_1 із складання акту на пошкодження маєтку у травні 2004 року та направлені його до Запорізької обласної державної адміністрації; визнати неправомірними дії Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області з використання акту від 13.12.2006 по вибухам у 2006 році для створення перепон із відновлення маєтку шляхом промовчування, що комісія неправомочна складати акт за подіями травня 2004 року, а прибула для складання акту по вибухам 2006 року, про що позивач не просив Мелітопольську районну державну адміністрацію.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом, подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність тощо.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Адміністративний позов пред'явлений позивачем до двох відповідачів - Запорізької обласної державної адміністрації та Мелітопольської районної державної адміністрації. При цьому, в прохальній частині адміністративного позову гр. ОСОБА_1 просить визнати протиправними дії обох відповідачів, не конкретизуючи коли ці дії ними були вчинені. Так, у п. 1 прохальної частини позову позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача 1 по використанню акта від 13.12.2006 у вирішенні звернення гр.. ОСОБА_1, при цьому інформація щодо форми такого звернення (усне, письмове) його реквізитів (дати, вх..номеру тощо) не зазначена. У п. 3 прохальної частини також не зазначено, коли саме відбувались з боку відповідача 2 протиправні дії щодо введення в оману позивача. Аналогічно п. 4 прохальної частини адміністративного позову не містить відомостей про час вчинення відповідачем 2 дій з використання акту від 13.12.2006.
Не зазначення позивачем вказаних відомостей унеможливлює визначення судом змісту позовних вимог, а як наслідок предмету спору та обставин, які слід довести, доказів, які слід витребувати і т.д.
Крім того, відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За змістом адміністративного позову вбачається, що події, про які говорить позивач, відбувались у 2004-2007 роках. На підтвердження викладених у позові обставин позивач також посилається на листування 2004-2007 років.
Однак, у зв'язку із не зазначення позивачем у позові про дату (період) вчинення відповідачами оскаржуваних дій та коли саме про це стало відомо позивачу, суд позбавлений можливості встановити дотримання гр.. ОСОБА_1 строку звернення із позовом до суду.
Також, відповідно до ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Адміністративний позов підписаний позивачем - гр. ОСОБА_1, однак до матеріалів позовної заяви не надано ксерокопії документу, що посвідчує саму особу позивача (ксерокопії паспорту, пенсійного посвідчення тощо).
Згідно зі ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду позовної заяви (та її копій у 2-х екземплярах для відповідачів у справі), в якій буде чітко визначено коли саме відповідачами були вчинені оскаржувані дії та коли про це стало відомо позивачу (докази на підтвердження вказаних обставин); ксерокопії документу, що посвідчує особу позивача.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Запорізької обласної державної адміністрації та Мелітопольської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 13 січня 2014 року .
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду позовної заяви (та її копій у 2-х екземплярах для відповідачів у справі), в якій буде чітко визначено коли саме відповідачами були вчинені оскаржувані дії та коли про це стало відомо позивачу (докази на підтвердження вказаних обставин); ксерокопії документу, що посвідчує особу позивача.
Роз'яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.Я. Максименко