Ухвала від 27.12.2013 по справі 816/7392/13-а

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 грудня 2013 рокум. ПолтаваСправа № 816/7392/13-а

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Клочко К.І., перевіривши матеріали адміністративного позову Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Технополіс - 1" про стягнення суми несплаченої штрафної санкції, -

ВСТАНОВИВ:

25 грудня 2013 року Інспекція з питань захисту прав споживачів у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Технополіс - 1" про стягнення суми несплаченої штрафної санкції у розмірі 2550,00 грн.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Позивачем як суб'єктом владних повноважень не надано доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

З урахуванням абзацу 27 пункту 2, пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 №270, а також вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення разом з розрахунковим документом.

Відповідно до частини четвертої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону; законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом /частини третя, сьома статті 56 цього Кодексу/. Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи /частина друга статті 58 цього ж Кодексу/.

Позовну заяву Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області підписано в.о. начальника інспекції ОСОБА_1, разом з тим, документ, що підтверджує повноваження ОСОБА_1 діяти від імені інспекції не додано. У зв'язку з цим, позовна заява не відповідає вимогам частини п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Разом з тим, позивач подав клопотання про звільнення його від сплати судового збору, посилаючись на те, що Інспекція з питань захисту прав споживачів у Полтавській області є державною установою та має пільги щодо сплати судового збору відповідно до пункту 7 статті 5 Закону України "Про судовий збір".

Суд вважає таку позицію необґрунтованою з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.

Разом з тим, предметом адміністративного позову є стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Технополіс-1" штрафу за порушення Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", а не захист прав або інтересів інших осіб у сфері публічно-правових відносин, що, відповідно до приписів пункту 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", виключає звільнення Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області від сплати судового збору.

Крім того, позивачем також не зазначено, на захист прав та інтересів якої конкретної особи подано даний позов.

Суд звертає увагу, що статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено вичерпний перелік позивачів пільгової категорії щодо звільнення від сплати судового збору.

Однак, позивач не відноситься до жодної з пільгових категорій та повинен сплачувати судовий збір за подання адміністративного позову до суду.

До клопотання про звільнення від сплати судового збору не надано жодних письмових доказів на підтвердження своєї позиції, у зв'язку із чим, суд вважає відсутність підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно частини третьої статті 4 зазначеного Закону під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Таким чином, при зверненні до адміністративного суду з позовними вимогами майнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у сумі 172 грн 05 коп.

Доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі позивачем не надано.

Згідно з частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Технополіс - 1" про стягнення суми несплаченої штрафної санкції залишити без руху.

Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 16 січня 2014 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.

Недоліки необхідно усунути шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення рекомендованого відправлення з відміткою поштового відділення), документа про сплату судового збору у встановленому Законом розмірі, а також документу, що підтверджує повноваження представника, який підписав позовну заяву.

Копію ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя К.І. Клочко