10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Капинос О.В.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
іменем України
"19" грудня 2013 р. Справа № 806/4454/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Моніча Б.С.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Хаюка С.М.,
при секретарі Кошиль О.Ю. ,
за участю
представника відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного підприємства "Полісавтосервіс" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "01" серпня 2013 р. у справі за позовом Приватного підприємства "Полісавтосервіс" до Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області про визнання нечинним та скасування рішення ,-
Приватне підприємство "Полісавтосервіс" звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просило визнати нечинним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області № 981 від 12.06.2013 р. про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 01.08.2013 р. в позові відмовлено.
Не погоджуючись із цим судовим рішенням, ПП "Полісавтосервіс" подало апеляційну скаргу, в якій, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову - про задоволення позову. В апеляційній скарзі посилається на порушення судом норм матеріального, процесуального права та неповне з'ясування обставин справи.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги відповідно до ст.195 КАС України, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ст.200 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права. Правильне по суті судове рішення не може бути скасоване з одних лише формальних міркувань.
Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області була проведена планова перевірка ПП "Полісавтосервіс" щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 25.04.2006 р. по 31.03.2013 р., на підставі якої складено акт від 29.05.2013 р. №157.
Перевіркою встановлено порушення п.1 ст.7, ст.8 та ч.2 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. №2464-ІV, в результаті чого донараховано фонд заробітної плати на суму 11568,51 грн., суми допомоги по тимчасовій непрацездатності на суму 104,09 грн., суму єдиного внеску (в розмірі 38,57%, 8,41%, 33,2%, 3,6%, 2%) на загальну суму 4434,00 грн. за березень 2012 року.
Однак, позивачем самостійно виявлено та частково виправлено помилки до початку перевірки: у звіті (Додаток 4 Таблиця 1) за грудень 2012 року донараховано фонд заробітної плати на суму 28149,52 грн., суми допомоги по тимчасовій непрацездатності на 418,28 грн., суму єдиного внеску (в розмірі 38,57%, 33,2%, 3,6%,2%) на загальну суму 12017,88 грн. за березень 2012 року, зменшено фонд заробітної плати на суму 1651,01 грн., суму допомоги по тимчасовій непрацездатності на 314,19 грн., суму єдиного внеску (в розмірі 38,57%, 33,2%, 3,6%, 2%) на загальну суму 7102,80 грн. за березень 2012 року.
Отже, в результаті перевірки із врахуванням проведених платником коригувань зменшено суму єдиного внеску на 481,08 грн. за березень 2012 року (а.с.7-30).
На підставі акту перевірки Управлінням Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області винесено рішення № 981 від 12.06.2013 р. про застосування штрафних санкцій в сумі 6008,94 грн. за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.
Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що оскільки підприємством було допущено та самостійно виявлено і виправлено помилки у звіті, то відповідачем правомірно було винесено спірне рішення про застосування штрафних санкцій в сумі 6008,94 грн.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції виходячи з такого.
Частиною 1 ст. 8 Закону № 2464-ІV, встановлено, що розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону № 2464-ІV, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
З матеріалів справи вбачається, що звіт про суми нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб за березень 2012 року був поданий ПП "Полісавтосервіс" з помилковими даними. Проте, підприємством самостійно було виявлено та частково виправлено помилки у звіті (Додаток 4 Таблиця 1) за грудень 2012 року.
Пунктом 3 ч.11 ст.25 Закону № 2464-VI встановлено, що Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у вигляді штрафу в розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.
Крім того, відповідно до пп.7.2.3. п.7.2 Розділу VІІ Інструкції № 994/18289 за донарахування органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.
Для розрахунку зазначеного штрафу кількість звітних періодів розраховується, починаючи з місяця, на який припадає термін подання звітності за період, за який донараховано (обчислено) суми єдиного внеску, та закінчуючи місяцем, на який припадає отримання таким платником акта перевірки від органу Пенсійного фонду або в якому він подав звітність, де зазначено такі донараховані суми.
Якщо за результатами перевірки виявлено в окремих місяцях суми донарахованого (своєчасно не обчисленого) єдиного внеску, то за кожне таке донарахування (кожний місяць) відповідно до Закону накладається штраф у таких порядку та розмірах: для дотримання вимог щодо максимального розміру (50 відсотків) штрафу: визначається сукупно сума донарахувань за всіма звітними періодами, в яких вони виявлені; визначається сукупно сума штрафу за всіма звітними періодами, у яких виявлені донарахування та за якими нараховано такі штрафи; здійснюється обрахування максимального розміру штрафу від сукупної суми донарахувань та порівнюється із фактично нарахованою сумою штрафів, визначеною сукупно за всі звітні періоди, в яких донараховано суми єдиного внеску.
До сплати визначаються суми штрафів, що не перевищують максимальний їх розмір, визначений цим підпунктом.
Таким чином, вищенаведеними нормами права передбачено, що штрафні санкції застосовуються до платника єдиного внеску незалежно від того хто здійснював донарахування - орган Пенсійного фонду під час проведення перевірки чи платник єдиного внеску самостійно.
Оскільки, постанову від 01.08.2013 р. Житомирським окружним адміністративним судом винесено відповідно до позовних вимог з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у справі.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
За таких обставин колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у справі.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Приватного підприємства "Полісавтосервіс" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "01" серпня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) Б.С. Моніч
судді: (підпис) І.Ф.Бондарчук
(підпис) С.М.Хаюк
З оригіналом згідно: суддя ________________________________ Б.С. Моніч
Повний текст cудового рішення виготовлено "24" грудня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Приватне підприємство "Полісавтосервіс" вул. Ватутіна,57,м.Житомир,10029
3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області вул.Перемоги,55,м.Житомир,10003