Постанова від 26.12.2013 по справі 821/2778/13-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" грудня 2013 р. Справа № 821/2778/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Варняка С.О.,

при секретарі: Леутській Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, Управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області про зобов'язати вчинити певні дії,

встановив:

Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що листом №10/м-3 від 03.07.2013 р. відповідач УМВС України в Херсонській області відмовився видати йому, як пенсіонеру МВС, довідку про пільги - 50% знижку з оплати комунальних послуг. Довідка необхідна була для надання до Управління праці та соціального захисту населення, для включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою.

Просить суд зобов'язати управління УМВС України в Херсонській області видати довідку про те, що він і члени його родини, згідно Закону України «Про міліцію», мають право на 50% знижку по оплаті жилої площі, комунальних послуг і палива

Зобов'язати УПСЗН Скадовської РДА включити його до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою.

У судовому засіданні позивач наполягав на позовних вимогах, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судовому засіданні по суті позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши сторони та дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.

Позивач був звільнений з органів внутрішніх справ України на підставі наказу УМВС України в Херсонській області № 643 від 04.11.2009 року відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України в запас Збройних сил (далі - Положення) за ст.64 п. «в» (через обмежений стан здоров'я).

Позивач звернувся до відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Скадовської РДА Херсонської області з проханням про внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

23.05.2013 року листом № 10-07-33-Д заступник начальника УПСЗН Скадовської РДА Куліш Г.Г. відмовив позивачу у включенні до ЄДАРПУ, пославшись на відсутність довідки про пільги та інших документів.

17.06.2013 року позивач подав заяву на ім'я начальника УМВС України в Херсонській області Литвина В.В. про видачу довідки про те, що він є пенсіонером МВС і, згідно Закону України «Про міліцію», має 50% знижку з оплати комунальних послуг.

Листом №10/м-3 від 03.07.2013 р. перший заступник начальника УМВС України в Херсонській області - Єфименко O.A. повідомив позивача, що відповідно до ст. 22 Закону України «Про міліцію» право на пільги зберігається за працівниками міліції звільненими зі служби за віком, хворобою. Позивач був звільнений за ст. 64 «в» Положення, тобто по обмеженому стані здоров'я, що не дає права на пільги, відповідно до вищевказаного закону.

Порядок та умови проходження служби в міліції згідно з частиною першою статті 18 Закону України від 20 грудня 1992 року № 565-ХІІ «Про міліцію» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Закон № 565-ХІІ) регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затверджуваним Кабінетом Міністрів України.

У пункті 64 Положення закріплено перелік підстав для звільнення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу зі служби.

Частиною шостою статті 22 Закону № 565-ХІІ визначено підстави, звільнення за якими передбачає право на збереження пільг, встановлених цим Законом, а саме: за віком, хворобою або вислугою років, які відповідають підпунктам «а», «б» пункту 64 Положення.

Таким чином, незалежно від наявності умов для призначення пенсії за вислугу років, перелік яких міститься у статті 12 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ) , право на збереження установлених Законом № 565-ХІІ пільг має лише працівник міліції, звільнений зі служби з підстав, визначених у статті 22 цього Закону, тобто за віком, хворобою або вислугою років.

Оскільки ОСОБА_1 був звільнений з органів внутрішніх справ відповідно до підпункту «в» пункту 64 Положення - через обмежений стан здоров'я - в запас, тобто не з підстав, передбачених частиною шостою статті 22 Закону № 565-ХІІ, суд приходить до висновку про правомірність дій відповідача - УМВС України в Херсонській області.

Така правова позиція визначена у рішеннях Верховного суду України у справах №21-398а13, №21-96а13.

Відповідно до ч.1 ст.242 КАСУ рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Стосовно правомірності дій відповідача - УПСЗН Скадовської РДА, суд зазначає наступне.

Пунктом 3 постанови КМ України, від 29.01.2003, № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" (далі - постанова №117) передбачено Міністерству соціальної політики забезпечити включення до Реєстру інформації про осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою відповідно до Законів України …"Про міліцію»….

Відповідно до п.1. 5. Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затверджений постановою КМ України, від 29.01.2003, № 117 Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України (далі - пільговики).

Для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає уповноваженому органу довідку про склад сім'ї, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, пред'являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.

Посилання відповідача на відсутність у позивача «довідки про пільги», як на підставу у відмову у включенні до Реєстру є неправильним.

У постанові № 117 зазначено, що пільговик подає «копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги», а це - не теж саме, що «довідка про пільги».

Однак, враховуючи, що позивач при зверненні до відповідача - УПСЗН Скадовської РДА, не додав жодного документа з перелічених у постанові № 117, та виходячи з зазначеного у постанові вище, то дії останнього не можуть бути в цілому визнані неправомірними.

Таким чином, суд перевіривши рішення, дії та бездіяльність суб'єкта владних повноважень, відповідно до ч.3 ст.2 КАС України вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Виходячи з викладеного, на підставі ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 161, 162, 163 КАС України,

постановив:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 26 грудня 2013 р.

Суддя Варняк С.О.

кат. 10