Постанова від 20.03.2009 по справі 2-а-31038/08

h

справа № 2-а-31038/08

категорія 49

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капустинського М.М. ,

при секретарі - Заріцькій О.В. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Дочірнього підприємства "Молочний завод" ТОВ "Молочна фабрика "Рейнфорд"

до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області (м. Житомир)

про скасування постанови,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача просить скасувати постанову начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., від 12 листопада 2008 року за №052705, - за безпідставністю мотивуючи тим, що ними, як підприємством, не допущено порушень вимог ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", до того ж при складанні постанови не зазначено дані представника підприємства, який був присутнім на час розгляду матеріалів.

В суді представник позивача вимоги позову підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача, щодо задоволення позову заперечив з підстав викладених письмово.

Суд, перевіривши доводи сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав:

Так, Дочірне підприємство "Молочний завод" ТОВ "Молочна фабрика "Рейнфорд" здійснювало вантажні перевезення без належним чином оформленого шляхового листа, а саме: відсутність на шляховому листі відмітки лікаря про проходження водієм обов"язкового перед рейсового медичного огляду. Ці відомості зазначені в акті про проведення перевірки. Внаслідок цього застосовано фінансову санкцію передбачену абз.3 ч.1 ст.60 Закону. Дана норма передбачає відповідальність за „надання послуг з перевезення пасажирів або вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст.39,48 Закону.

Статтею 48 Закону визначено перелік документів, на підставі яких здійснюються вантажні перевезення для власних потреб, ними є:

Для автомобільного перевізника: -документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах; - інші документи, передбачені законодавством України.

Для водія: - посвідчення водія відповідної категорії; - реєстраційні документи на транспортний засіб; - товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж; - інші документи передбачені законодавством України.

Згідно зі ст.18 Закону, з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільний перевізник зобов"язаний здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду. Відповідно до ст.34 Закону, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших нормативних автів України у сфері перевезення вантажів та забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров”я водіїв. В правилах перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, зокрема в п.11 зазначено, що основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля.

Отже, виходячи із вищевикладеного, в ст.48 Закону під іншими документами слід розуміти дорожній лист, без якого перевезення вантажів не допускається, а наявність такого листа, без штампа медичного працівника, про проходження водієм передрейсового медичного огляду, спростовує факт його оформлення суб"єктом господарювання.

Керуючись ст.ст. 48, 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”, Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, ст. ст. 94, 158 -163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд

постановив:

В задоволенні позову відмовити.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: М.М. Капустинський