19 грудня 2013 року Справа № 120505/12
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Макарика В.Я.
суддів Глушка І.В.,
Большакової О.О.
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області на постанову Виноградівського районного суду Закарпатської області від 28 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання призначити недораховану як «дитині війни» щомісячну державну соціальну допомогу та забезпечити її виплату у повному обсязі за період з 22.07.2011 року по 27.12.2011 року, -
13 грудня 2011 року позивач звернулася до суду з вищевказаним адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної допомоги «дітям війни» у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком з 22 липня 2011 року по 27 грудня 2011 року.
Постановою Виноградівського районного суду Закарпатської області від 28 грудня 2011 року у справі №2а-4954/11 у задоволенні позову ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області про зобов'язання нарахувати щомісячну державну соціальну допомогу «дітям війни» - відмовлено.
Не погодившись із винесеним рішенням, його оскаржив відповідач управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області, який покликаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції і винести нову постанову, якою відмовити у позовних вимогах в повному обсязі.
В апеляційній скарзі апелянт вказує на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
За відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів (ч. 1 ст. 197 КАС України із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 року N 2453-VI), що є достатнім для розгляду даної справи.
Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду без змін з наступних підстав.
Безспірно встановлено, що ОСОБА_2 є дитиною війни.
Однак, слід зазначити що відповідач зобов'язаний нараховувати і виплачувати підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком лише за 2011 рік, а саме до 22 липня 2011 року, з огляду на наступне:
Пунктом 7 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 14 червня 2011 року, який набрав чинності 19 червня 2011 року зазначено, що у 2011 році норми і положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
На виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» від 06 липня 2011 року № 745, яка набрала законної сили 23 липня 2011 року.
Вищенаведені нормативні акти на даний час є діючими і неконституційними не визнавались.
Отже, нарахування та виплата у 2011 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а починаючи з 23 липня 2011 року виплати, передбачені, зокрема, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», повинні здійснюватися в порядку та розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» №745 від 06.07.2011 року.
За чинним законодавством України розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Однак, згідно ч.3 ст. 28 цього Закону мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом. Оскільки законодавством інший мінімальний розмір пенсії за віком не визначений, слід застосовувати цей розмір.
З урахуванням наведеного, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції в задоволенні позову у частині зобов'язання відповідача провести нарахування та виплату спірної надбавки за період з 01 липня 2012 року по 31 грудня 2013 року вірно відмовив, а відтак, відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі наведеного, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги в цілому суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.
Керуючись ст. 160, ст. 195, 197, 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області - залишити без задоволення, а постанову Виноградівського районного суду Закарпатської області від 28 грудня 2011 року в справі №2а-4954/11 - без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.Я. Макарик
Судді І.В. Глушко
О.О. Большакова