Справа № 822/4787/13-а
про залишення позовної заяви без руху
19 грудня 2013 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Козачок І.С., ознайомившись з позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови про накладення штрафу,
18.12.2013 року Хмельницьким окружним адміністративним судом від Деражнянського районного суду отримана справа за позовом управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови про накладення штрафу.
Провадження у справі відкрите 21 жовтня 2013 року. Ухвалою від 11.11.2013 року справу передано до Хмельницького окружного адміністративного суду для розгляду за правилами підсудності, визначеними КАС України.
Разом з тим, ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до висновку, що провадження у ній було відкрите за позовною заявою, яка не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, квитанція про сплату судового збору за подання позову майнового характеру відсутня. Також позивачем не надані докази того, що він є звільненим від обов'язку сплати судового збору.
Як видно зі змісту позовних вимог, позивач просить скасувати постанову органу ДВС про накладення штрафу за невиконання судового рішення. Виходячи зі змісту та буквального тлумачення п. 20 статті 5 (пільги щодо сплати судового збору) Закону України "Про судовий збір", органи праці та соціального захисту населення не звільняються від обов'язку сплати судового збору за подання до адміністративного суду позовів вказаної категорії.
Оскільки вимоги про визнання протиправними рішень суб'єкта владних повноважень, які впливають на склад майна позивача, у тому числі у разі оскарження безпідставного або неправомірного, на його думку, стягнення штрафних санкцій, є майновими, позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір".
Судовий збір слід сплатити за ставками, які діяли на момент звернення до суду з цим позовом.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
З наданих позивачем матеріалів позову видно, що доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів відсутній.
Відповідно до ч. 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку із цим, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру на офіційний рахунок Хмельницького окружного адміністративного суду та доказ направлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Суд звертає увагу те, що у випадку не виконання вимог ухвали щодо усунення недоліків суд вправі застосовувати правові наслідки, передбачені п.7.ч.1 ст.155 КАС України.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови про накладення штрафу, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 14 січня 2014 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя І.С. Козачок