Постанова від 19.12.2013 по справі 801/10062/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА

Іменем України

19 грудня 2013 р. 14:37 Справа №801/10062/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.,

при секретарі Баценко А.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим

треті особи ОСОБА_2,

ОСОБА_3

про скасування рішень та спонукання до виконання певних дій

за участю представників:

від позивача - ОСОБА_1 - паспорт НОМЕР_1

ОСОБА_4 - представник, дов. від 19.11.2012 р.

від відповідача -не з'явились.

від третіх осіб - 1) ОСОБА_2 - паспорт НОМЕР_2

ОСОБА_5 - посвідчення НОМЕР_3

2) ОСОБА_6 - пред-к, дов. від 05.01.2011 р.

Суть спору: ОСОБА_1 (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом до Реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим (далі відповідач), в якому просила скасувати Рішення Реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за № 489338 від 21.02.2013р. про реєстрацію права власності на 5/21 часток будинку АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 , яке виникло на підставі рішення Залізничного районного суду м. Сімферополя від 05.12.2002р. по справі №2-3330/2002, та запис про його реєстрацію № 185730, скасувати Рішення Реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за № 489338 від 21.02.2013р. про реєстрацію права власності на 11/42 часток будинку АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 , яке виникло на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 від 01.04.2003р. реєстр № 1433, та запис про його реєстрацію № 185689, скасувати Рішення та запис Реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим в Реєстрі прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності за ОСОБА_3 5/21 частки будинку АДРЕСА_1 , внесеного на підставі рішення Залізничного районного суду м.Сімферополя від 05.12.2002р. по справі №2-3330/2002, та 11/42 частки будинку АДРЕСА_1 , внесеного на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 від 01.04.2003р. реєстр № 1433, зобов'язати Реєстраційну службу Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим внести запис в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно про скасування запису про реєстрацію прав власності за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за кожним по 5/21 часток будинку АДРЕСА_1 на підставі рішення Залізничного районного суду м.Сімферополя від 05.12.2002р. по справі №2-3330/2002 та по 11/42 часток будинку АДРЕСА_1 на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 від 01.04.2003р. реєстр № 1433. Вимоги мотивовані тим , що відповідач без наявності законних підстав вніс запис в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно про реєстрацію за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 права власності на частки будинку АДРЕСА_1.

Ухвалами суду від 05.11.2013 р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду, залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на стороні відповідача ОСОБА_2 (далі ОСОБА_2) та ОСОБА_3 (ОСОБА_3).

У судових засіданнях представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, визначених у позовній заяві.

Відповідач письмові заперечення на позов не надав , у судовому засіданні , яке відбулось 20.11.2013р., його представник пояснив ,що в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно записи про реєстрацію за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 права власності на частки будинку АДРЕСА_1 були внесені на підставі їх заяв про перенос відомостей з Державного реєстру, який був сформований раніше органами БТІ до 01.01.2013 р.

Представники третіх осіб заперечували проти задоволення позовних вимог, зазначили,що їм належить на законних підставах право власності на частки будинку АДРЕСА_1.

На адресу суду 22.11.2013р. надійшло клопотання (вих.№1060/02/2-12 від 20.11.2013р.) відповідача про продовження розгляду справи без участі його представника.

Ухвалою суду від 02.12.2013 р. зупинено провадження по справі до отримання від Кримського республіканського підприємства «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації» інвентарної справи на будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

На адресу суду 10.12.2013 р. від Кримського республіканського підприємства «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації» надійшла інвентарна справа на будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Провадження по справі було поновлено.

У судове засідання 19.12.2013р. відповідач явку свого представника не забезпечив , про день та час розгляду справи був сповіщений належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи був сповіщений належним чином, представники позивача та третіх осіб наполягали на задоволення позовних вимог та запереченнях на позов, вважали можливим продовжити розгляд справи на підставі залучених до неї документів.

Вислухавши представників позивача та третіх осіб , вивчивши клопотання відповідача , суд, приймаючи до уваги закінчення терміну розгляд справи , визначеного у ст.122 КАС України, наявність доказів того, що всі учасники процесу були сповіщені про день та час проведення судового засідання , керуючись ст.128 КАС України, ухвалив продовжити розгляд на підставі залучених до неї документів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників учасників процесу , суд

ВСТАНОВИВ

Державним реєстратором відповідача 21.02.2013 р. проведено реєстрацію за третіми особами права власності по 11/42 часток за кожним на будинок АДРЕСА_1 на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7. від 01.04.2003р. реєстр № 1433, про що зроблені в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно записи № 185689 та №186992.

Державним реєстратором відповідача 21.02.2013 р. проведено реєстрацію за третіми особами права власності по 5/21 часток за кожним на будинок АДРЕСА_1 на підставі рішення Залізничного районного суду м.Сімферополя від 05.12.2002р. по справі №2-3330/2002 , про що зроблені в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно записи № 185730 та № 186961.

Позивач 11.10.2013р. надіслав на адресу відповідача заяву , в який просив прийняти рішення про державну реєстрацію записи про скасування державної реєстрації прав власності під реєстровим №2415 від 16.03.2013 р. , яким власниками 11/21часток на об'єкт нерухомості , розташований за адресою: АДРЕСА_1, зареєстровані треті особи на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 від 01.04.2003р. реєстр № 1433.

За результатами розгляду цього звернення відповідач надіслав на адресу позивача лист (вих. № Д-3/02/3 від 22.10.2013р.) , в якому зазначено ,що відсутні підстави , визначені чинним законодавством , щодо прийняття рішення про державну реєстрацію записи про скасування державної реєстрації прав власності третіх осіб по 11/21 на об'єкт нерухомості , розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії) : на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення та припинення підлягають державній реєстрації. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

Судом встановлено, що Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», який регулює відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень, в редакції, яка діє з 01.01.2013 року, встановлені підстави та орган, що вчиняє дії з реєстрації речових прав.

У ст.2 цього Закону визначено,що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав;нерухоме майно - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.

Згідно зі ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме, право власності на нерухоме майно; право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном; інші речові права відповідно до закону; податкова застава, предметом якої є нерухоме майно, та інші обтяження.

Відповідно до ст. 6 Закону систему органів державної реєстрації прав становлять Міністерство юстиції України;центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав;органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку (далі - органи державної реєстрації прав).

У ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначені повноваження органу державної реєстрації прав , до яких відноситься проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень або відмова у їх реєстрації; забезпечення ведення Державного реєстру прав; надання інформації про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом; забезпечення обліку безхазяйного нерухомого майна; здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Відповідно до ст. 16 цього Закону державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви власника, іншого правонабувача, сторони правочину, за якими виникло право, уповноваженої особою або державного кадастрового реєстратора у випадках, передбачених цим Законом.

У ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вказано,що державна реєстрація прав проводиться на підставі договорів, укладених у порядку, встановленому законом; свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили;інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Відповідно до ст. 6, п. 5 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» органами державної реєстрації прав, який проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень є органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.

Згідно зі ст.26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Постановою Кабінету Міністрів України № 703 від 22.06.2011р. затверджений Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі Порядок №703) , який визначає процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.

У п. 2 Порядку №703 зазначено,що державну реєстрацію прав шляхом внесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) проводять орган державної реєстрації прав та нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно (далі - нотаріус).

Відповідно до п.7 Порядку № 703 для проведення державної реєстрації прав заявник подає органові державної реєстрації прав, нотаріусові заяву про державну реєстрацію, форму та вимоги до заповнення якої встановлює Мін'юст.

П.17 Порядку № 703 передбачає,що за результатами розгляду заяви про державну реєстрацію та документів, необхідних для її проведення, державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або рішення про відмову в такій реєстрації.

Наказом Міністерства юстиції України №3506/5 від 12.12.2011р. ( який зареєстрований Мінюстом України за №1429/20167 від 12.12.2011р.) затверджений Порядок прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі Порядок № 3506) , який визначає процедуру прийняття і розгляду заяв щодо внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) та скасування записів (далі - заява) Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав), перелік документів, необхідних для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав, права та обов'язки суб'єктів, що є учасниками зазначеної процедури (п.1.1)

У п.1.2 Порядку №3506 вказано , що заінтересованою особою вважається у разі внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів .Державного реєстру прав - особа, в інтересах якої на підставі рішення суду скасовано рішення державного реєстратора прав.

Рішення щодо внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав приймає державний реєстратор прав на нерухоме майно (далі - державний реєстратор), яке оформлює за допомогою Державного реєстру прав у двох примірниках ( п.1.3 Порядку №3506).

Відповідно до п.2.6 Порядку № 3506 для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили, та копії документів, визначених у пункті 2.3 цього розділу.

Судом встановлено,що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зроблені 21.02.2013р. записи № 185730 та № 186961 про реєстрацію за третіми особами права власності на 5/21 часток за кожним на будинок АДРЕСА_1, підставою для внесення вказаних записів є рішення Державного реєстратора відповідно №489338 та № 493586 від 21.02.2013р. , підставою виникнення права власності зазначено рішення Залізничного районного суду м.Сімферополя від 05.12.2002р. по справі №2-3330/2002.

Матеріали справи свідчать про те,що Ухвалою Верховного суду України від 20.06.2007 р. рішення Залізничного районного суду м.Сімферополя від 05.12.2002р. по справі №2-3330/2002 та ухвала апелляційного суду АРК від 08.11.2004 р. скасовані , справу направлено до суду першої інстанції для розгляду іншим суддею. Ухвалою Залізничного районного суду від 30.04.20010 р. по справі №2-72/10 за клопотанням ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позовна їх позовна заява залишена без розгляду.

Вивчивши наведені вище обставини, суд вважає доведеним факт відсутності будь-яких підстав для реєстрації за ОСОБА_2 та ОСОБА_3. права власності за кожним по 5/21 часток будинок АДРЕСА_1.

Крім того до матеріалів справи залучена інформаційна довідка з Реєстру прав власності на нерухоме майно №13082603 від 20.11.2013р. , в який зазначено,що 24.04.2012р. прийнято рішення про закриття реєстрації за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 права власності за кожним по 5/21 часток будинок АДРЕСА_1.

Судом при вивченні інвентарної справи на домоволодіння , розташоване за адресою : АДРЕСА_1, також встановлено, що КРП «Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації» 24.04.2012р. вчинило дії щодо скасуванні реєстрації за ОСОБА_2 та ОСОБА_3. права власності за кожним по 5/21 часток будинку АДРЕСА_1.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку про відсутність у відповідача 21.02.2013р. підстав для реєстрації за ОСОБА_2 та ОСОБА_3. права власності за кожним по 5/21 часток будинку АДРЕСА_1.

В силу викладеного, існують підстав для задоволення позову в частині скасування Рішення відповідача про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за №489338 від 21.02.2013р. про реєстрацію права власності на 5/21 часток будинку АДРЕСА_1 за ОСОБА_2, Рішення відповідача про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за №493586 від 21.02.2013р. про реєстрацію права власності за ОСОБА_3 5/21 частки будинку АДРЕСА_1 , скасуванні запису про право власності №186961 від 21.02.2013р.

Як зазначено вище , судом встановлено,що відповідач 21.02.2013 р. проведено реєстрацію за третіми особами права власності по 11/42 часток за кожним на будинок АДРЕСА_1 на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7. від 01.04.2003р. реєстр № 1433, про що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зроблені записи № 185689 та №186992.

До матеріалів справи залучена копія договору дарування , укладеного 01.04.2003р. між третіми особами та ОСОБА_8, відповідно до якого перші прийняли у дар в рівних долях 11/21 часток будинку АДРЕСА_1. Зазначений договір завірений нотаріально, реєстраційний номер 1433 від 01.04.2003р.

Згідно з інформаційною довідкою з Реєстру прав власності на нерухоме майно №13082603 від 20.11.2013р. за третіми особами право власності на 11/42 часток за кожним на будинок АДРЕСА_1 на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7. від 01.04.2003р. реєстр № 1433, зареєстровано БТІ 17.04.2003 р.

В матеріалах справи відсутні докази того, що станом на 21.02.2013р. або на час звернення до суду договір дарування , посвідчений приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7. від 01.04.2003р. реєстр № 1433, розірваний , визнаний недійсним у встановленому законом порядку.

Вивчивши наведені вище обставини, суд вважає,що матеріалами справи спростовуються твердження позивача про те,що у відповідача 21.02.2013р. були відсутні підстави для проведення реєстрації за третіми особами права власності на 11/42 часток за кожним на будинок АДРЕСА_1 на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7. від 01.04.2003р. реєстр № 1433.

З огляду на зазначено відсутні підстави для задоволення позову в частині скасування рішення відповідача про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за №489338 від 21.02.2013р. про реєстрацію права власності на 11/42 часток будинку АДРЕСА_1 за ОСОБА_2, яке виникло на підставі дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 від 01.04.2003р. реєстр № 1433, та запис про його реєстрацію № 185689, скасування рішення відповідача та його запис в Реєстрі прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності за ОСОБА_3. на 11/42 частки будинку АДРЕСА_1, внесеного на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 від 01.04.2003р. реєстр № 1433, спонукання відповідача внести запис в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно про скасування запису про реєстрацію прав власності за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за кожним по 11/42 часток будинку АДРЕСА_1 на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 від 01.04.2003р. реєстр № 1433.

В матеріалах справи відсутні докази звернення позивача з заявою про скасування запису про реєстрацію прав власності за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за кожним по 5/21 часток будинку АДРЕСА_1.

Лист від 11.01.2013 р. свідчать про його звернення до відповідача з заявою про прийняття рішення про державну реєстрацію запису про скасування державної реєстрації прав власності за третіми особами на 11/42 часток за кожним на будинок АДРЕСА_1 на підставі договору дарування , посвідченого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_7 від 01.04.2003р. реєстр № 1433.

За таких обставин звернення до суду з вимогами щодо спонукання відповідача внести запис в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно про скасування запису про реєстрацію прав власності за третіми особами за кожною по 5/21 часток будинку АДРЕСА_1 на підставі рішення Залізничного районного суду м.Сімферополя від 05.12.2002р. по справі №2-3330/2002 , є передчасними.

В наслідок чого відсутні підстави для задоволення позову в частині спонукання відповідача внести запис в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно про скасування запису про реєстрацію прав власності за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за кожним по 5/21 часток будинку АДРЕСА_1.

Під час судового засідання, яке відбулось 19.12.2013 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 25.12.2013 р.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ

1.Позов задовольнити частково.

2.Скасувати Рішення Реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 489338 від 21.02.2013р. про реєстрацію за ОСОБА_2 5/21 часток будинку АДРЕСА_1 .

3. Скасувати Рішення Реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №493586 від 21.02.2013р. про реєстрацію за ОСОБА_3 5/21 частки будинку АДРЕСА_1.

4.Скасувати запис про право власності №186961 від 21.02.2013р. про реєстрацію за ОСОБА_3 5/21 частки будинку АДРЕСА_1

5. В іншій частині позовних вимог - відмовити у задоволенні позову.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.