Ухвала від 24.12.2013 по справі 826/12587/13-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/12587/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова А.В. Суддя-доповідач: Файдюк В.В.

УХВАЛА

Іменем України

24 грудня 2013 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Файдюка В.В.

суддів: Чаку Є.В.

Старової Н.Е.

При секретарі: Бібко А.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 серпня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконуючого обов'язки голови Київської міської державної адміністрації Голубченка Анатолія Костянтиновича, Київської міської державної адміністрації, треті особи: Київський міський пологовий будинок № 5, Поліклініка № 2 Солом"янського району м. Києва про визнання дій протиправними, скасування розпорядження, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 серпня 2013 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконуючого обов'язки голови Київської міської державної адміністрації Голубченка Анатолія Костянтиновича, Київської міської державної адміністрації, треті особи: Київський міський пологовий будинок № 5, Поліклініка № 2 Солом"янського району м. Києва про визнання дій протиправними, скасування розпорядження-відмовлено.

Не погоджуючись з зазначеною постановою, позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати її та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, Розпорядженням виконуючого обов'язки голови Київської міської державної адміністрації Голубченка Анатолія Костянтиновича від 08 липня 2013 року № 1131 «Про закріплення об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва» закріплено на праві оперативного управління за Київським міським пологовим будинком №5 нежилий будинок площею 1 837,00 кв.м. на пр. Червонозоряному, будинок 2, який належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Згідно із пунктом 2 вказаного розпорядження поліклініка № 2 Солом'янського району міста Києва зобов'язана в установленому порядку здійснити передачу нежилого будинку Київському міському пологовому будинку №5.

Відповідно до пояснень позивача, розпорядження Київської міської державної адміністрації від 08 липня 2013 року № 1131 суперечить розпорядженню Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 138/9195, яким введено мораторій на скорочення медичних працівників закладів охорони здоров'я та відчуження або перепрофілювання майна цих закладів до завершення реформи системи охорони здоров'я в місті Києві.

Не погоджуючись з даним розпорядженням позивач оскаржив його в адміністративному порядку.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , місцевим самоврядуванням в Україні є гарантоване державною право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцевсамоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, а також через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідно до частини першої статті 10-1 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві.

Відповідно до частини першої, третьої статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села, селища, міста та очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради.

Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо управління комунальною власністю передбачені статтею 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з п.1 ч.І якої до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, щорічного послання Президента України та Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України, актів Кабінету міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно - правове регулювання, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази.

Пунктом 3.1 рішення Київської міської ради від 15 грудня 2011 року № 844/7080 «Про впорядкування прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва житлового фонду, гуртожитків, інженерних мереж та об'єктів соціальної інфраструктури» доручено виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вирішувати питання, пов'язані із зарахуванням майна комунальної власності територіальної громади міста Києва на праві господарського відання та оперативного управління за суб'єктами господарювання комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Рішенням Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 138/9195 «Про комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Солом»янського району міста Києва» передбачено реорганізувати поліклініку № 2 Солом»янського району міста Києва в комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Солом»янського району міста Києва шляхом злиття з Центральною районною поліклінікою та поліклінікою № 3 Солом»янського району міста Києва, та віднести до сфери управління Солом»янської районної в місті Києві державної адміністрації.

Пунктом 6 рішення № 138/9195 введено мораторій на відчуження та перепрофілювання майна закладів охорони здоров»я.

Відповідно до спірного розпорядження за Київським міським пологовим будинком № 5 було закріплено на праві оперативного управління нежилий будинок площею 1837,0 кв.м на просп. Червонозоряному, 2 літера «А», який належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва. Тобто, твердження позивача, що вказаним розпорядженням ліквідується поліклініка № 2 Солом'янського району та викидаються медичні працівники, не відповідає дійсності.

При цьому, відчуження та перепрофілювання вказаного нежилого будинку не здійснюється, а лише відбувається зміна балансоутримувача.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що спірне розпорядження прийняте в межах повноважень, колегія суддів приходить до висновку, що права позивача жодним чином не порушені.

Таким чином, правомірним є висновок суду першої інстанції про відмову в задоволенні даного позову.

Отже при винесенні оскаржуваної постанови судом першої інстанції було дотримано всіх вимог законодавства, а тому відсутні підстави для її скасування.

Відповідно до статті 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 серпня 2013 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України..

Головуючий суддя:

Судді:

.

Головуючий суддя Файдюк В.В.

Судді: Чаку Є.В.

Старова Н.Е.