Ухвала від 10.12.2013 по справі 801/7468/13-а

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 801/7468/13-а

10.12.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Дугаренко О.В.,

суддів Омельченка В. А. ,

Мунтян О.І.

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи № 801/7468/13-а за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Ялтатранссервис" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кисельова О.М. ) від 21.08.13

за позовом Приватного акціонерного товариства "Ялтатранссервис" (вул. Севастопольське шосе, буд.1,смт.Лівадія,м.Ялта, Автономна Республіка Крим,98655)

до Державної екологічної інспекції в АР Крим (вул. Козлова, 45 А,м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95011)

про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.08.13 у справі № 801/7468/13-а у задоволенні позову Приватного акціонерного товариства "Ялтатранссервис" до Державної екологічної інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування рішення - відмовлено.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.08.13, ухвалити нову постанову, якою позов задовольнити.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

У судове засідання 10.12.2013 сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку. Від позивача надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

З матеріалів справи вбачається, що за результатами позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони повітря, водних і земельних ресурсів щодо провадження з відходами та небезпечними хімічними речовинами головним спеціалістом сектору екологічного контролю природних ресурсів Південно - Кримського регіону Державної екологічної інспекції в АР Крим Власюком С.В. 18.04.2013 складено акт, висновками якого встановлено порушення вимог природоохоронного законодавства: на території підприємства допущено несанкціоноване складування відходів; відсутній дозвіл на ліміт на утворення та розміщення відходів; не розроблено у встановленому порядку реєстровану картку об'єкта утворення, обробки та утилізації відходів; не розроблено паспорти відходів, на підставі якого 26.06.2013 винесено рішення №56/18 про тимчасову заборону діяльності ПАТ «Ялтатранссервис».

Рішенням Державної екологічної інспекції в АР Крим від 26.06.2013 №56/18 про тимчасову заборону (зупинення) діяльності Приватного акціонерного товариства "Ялтатранссервис" встановлено, що діяльність Державної екологічної інспекції в АР Крим здійснюється з порушенням вимог природоохоронного законодавства, а саме: на території підприємства, за адресою м. Ялта, смт. Лівадія, Севастопольське шосе, буд. 1 допущено несанкціоноване складування відходів; відсутній дозвіл та ліміт на утворення та розміщення відходів; не розроблено у встановленому порядку реєстровану картку об'єкта утворення, обробки та утилізації відходів; не виконуються заходи для максимальної утилізації чи передачі відходів, не розроблено паспорти відходів, що є порушенням ст. 17, 26, 27, 32, 33 Закону України «про відходи», ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

В зв'язку з тим, що діяльність Приватного акціонерного товариства "Ялтатранссервис", розташованого за адресою м. Ялта, смт. Лівадія, Севастопольське шосе, буд. 1, здійснюється з порушенням вимоги природоохоронного законодавства, вона забороняється законодавством та підлягає безумовному тимчасовому зупиненню.

Вказаним рішенням тимчасово заборонено (зупинено) діяльність Приватного акціонерного товариства "Ялтатранссервис", розташованого за адресою м. Ялта, смт. Лівадія, Севастопольське шосе, буд. 1.

Директора товариства Гусейнову Олегу Агдашовичу зобов'язано: ліквідувати несанкціоноване складування відходів на території підприємства за адресою: м. Ялта, смт. Лівадія, Севастопольське шосе, буд. 1; розробити та затвердити у встановленому порядку реєстрову картку об'єкту утворення, обробки та утилізації відходів; розробити паспорти відходів; отримати дозвіл та ліміт на утворення та розміщення відходів згідно встановлено порядку.

Вказане рішення винесено на підставі ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 32 Закону України «Про відходи», п.2,4 Постанови Верховної Ради України № 2751-XII від 29.10.1992 року «Про затвердження порядку обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об'єктів у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища», положення про Державну екологічну інспекцію в АР Крим.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить: обмеження чи зупинення (тимчасове) діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин.

Пунктом 2 Порядку обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об'єктів у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища, затвердженого постановою Верховної Ради України № 2751-XII від 29.10.1992 року у виконання Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», встановлено, що діяльність підприємств, що здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, може бути: обмежена - на певний період (до виконання необхідних природоохоронних заходів) встановлюються зменшені обсяги викидів і скидів забруднюючих речовин та розміщення відходів у цілому по підприємству чи по окремих його цехах (дільницях) і одиницях обладнання; тимчасово заборонена (зупинена) - до виконання необхідних природоохоронних заходів зупиняється експлуатація підприємства чи окремих його цехів (дільниць) і одиниць обладнання; припинена - повністю припиняється експлуатація підприємства чи окремих його цехів (дільниць) і одиниць обладнання.

При тимчасовій забороні (зупиненні) чи припиненні діяльності підприємств забороняються всі викиди і скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів по підприємствах в цілому чи окремих їх цехах (дільницях) і одиницях обладнання.

Згідно до п. 4 зазначеного Порядку діяльність підприємств обмежується або тимчасово забороняється (зупиняється) у разі перевищення ними лімітів використання природних ресурсів, порушення екологічних нормативів, екологічних стандартів, а також вимог екологічної безпеки, зокрема: а) введення в дію підприємств, на яких не забезпечено в повному обсязі додержання екологічних вимог і виконання заходів, передбачених проектами на їх будівництво (реконструкцію); б) відсутності споруд, устаткування і пристроїв для очищення викидів і скидів або їх знешкодження, а також приладів контролю за кількістю і складом забруднюючих речовин та характеристиками шкідливих факторів на підприємствах, діяльність яких пов'язана з шкідливим впливом на навколишнє природне середовище, або порушення правил експлуатації зазначених споруд, устаткування, пристроїв і приладів; в) використання природних ресурсів, викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, складування, захоронення, зберігання або розміщення виробничих, побутових та інших відходів без відповідних дозволів; г) перевищення гранично допустимих чи тимчасово узгоджених викидів і скидів забруднюючих речовин в навколишнє природне середовище, рівнів акустичного, електромагнітного, іонізуючого та іншого шкідливого впливу фізичних факторів, біологічного впливу та радіоактивного забруднення; д) порушення екологічних вимог при виробництві, зберіганні, транспортуванні, знешкодженні, захороненні токсичних та інших речовин, небезпечних для навколишнього природного середовища, здоров'я та життя людей; е) відсутності або нездійснення заходів, спрямованих на запобігання залповим викидам і скидам, що створюють високі та екстремально високі рівні забруднення повітряного та водного басейнів і ґрунтів, становлять небезпеку для здоров'я та життя людей, тваринного і рослинного світу; є) виробництва й експлуатації транспортних та інших пересувних засобів і установок, у викидах та скидах яких вміст забруднюючих речовин перевищує встановлені нормативи; ж) впровадження відкриттів, винаходів, застосування нової техніки, імпортного устаткування, технологій і систем, що не відповідають екологічним вимогам; з) порушення екологічних вимог при дислокації військових частин, проведенні ними військових навчань, маневрів, переміщенні військ і військової техніки (крім випадків надзвичайних ситуацій, що оголошуються відповідно до законодавства України); и) порушення інших вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Таким чином, саме Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», на який йдеться посилання в оскаржуваному рішенні, передбачено право позивача зупиняти (тимчасово) діяльність підприємств.

Крім того, встановлені п. 4 ст. 4 Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на який йдеться посилання у позові, загальні вимоги до здійснення державного нагляду (контролю) не застосовуються у випадку прийняття оскаржуваного рішення, оскільки на момент прийняття рішення ця норма не діяла.

Таким чином, судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно з'ясовані обставини справи, що мають значення для справи, висновки суду, викладені в судовому рішенні відповідають обставинам справи та засновані на правильному застосуванні норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, тому підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення суду першої інстанції -відсутні.

Керуючись статтями 195, 197, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Ялтатранссервис" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.08.13 у справі № 801/7468/13-а залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.08.13 у справі № 801/7468/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис О.В.Дугаренко

Судді підпис В.А.Омельченко

підпис О.І. Мунтян

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.В.Дугаренко