19 грудня 2013 року Справа № 30023/11/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Курильця А.Р.,
суддів Качмара В.Я., Мікули О.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Загальні мережі» Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Україна» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2011 року у справі за позовом Дочірнього підприємства «Загальні мережі» Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Україна» до Національної комісії з питань регулювання зв'язку України про скасування рішення про анулювання ліцензії,-
Дочірнє підприємство «Загальні мережі» Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Україна» звернулося в суд з адміністративним позовом до Національної комісії з питань регулювання зв'язку України про скасування рішення про анулювання ліцензії.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 23 лютого 2011 року в задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції Дочірнє підприємство «Загальні мережі» Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Україна» оскаржила її, подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржувана постанова є незаконна і необґрунтована та прийнята з неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, при невідповідності висновків суду обставинам справи і підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення позову.
В обґрунтування поданої апеляційної скарги покликаються на те, що перевірку проведено з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки позивачем не отримано повідомлення про те, що стало підставою перевірки, а в посвідченні на проведення позапланової перевірки питання, які були підставою для перевірки не вказані. Порушення, які зазначені в акті перевірки, відсутні. Позивачу інкримінуються такі порушення: передача частини номерного ресурсу іншої компанії;надання послуг міжнародного телефонного зв'язку абонентам ВАТ «Укртелеком»та чинення перешкод роботі комісії. ТзОВ «Компанія «Загальні мережі», якому нібито була передана частина номерного ресурсу, є абонентом ДП «Загальні мережі»і як абонент на підставі відповідного договору користується певними телефонними номерами. За таких обставин той факт, що телефонний номер 254-00-73 працює і на нього надходять виклики не може бути підтвердженням факту передачі номерного ресурсу. Безглуздість висновку комісії про передачу частини номерного ресурсу додатково підтверджується невдалою спробою комісії хоч якось підтвердити цей висновок - для підтвердження цього висновку комісія посилається сама на себе, пропонуючи в якості доказу власну довідку. Ніяких послуг міжнародного телефонного зв'язку абонентам ВАТ «Укртелеком» не надавалось. Посилання комісії у зазначеному вище акті на картку Voice Card Extra не відповідають фактичним обставинам. Вказана картка ніколи не випускалась та не має ніякого відношення до ДП «Загальні мережі».
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомленні про місце та час розгляду справи, а тому колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу згідно з п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга Дочірнього підприємства «Загальні мережі» Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Україна» не підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Судом встановлено, що згідно наявної копії ліцензії серії АВ № 466110 від 15.04.2009 на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Львів та Львівської області, така була видана ДП «Загальні мережі»ТзОВ «Інтернет-Україна» на 5 років (а.с.8).
Як вбачається з рішення №408 від 09.09.2010р. про анулювання ліцензії таке прийняте на підставі п.5 ч.1 ст.55 Закону України «Про телекомунікації» та на підставі акта від 13.08.2010р. №73/02/08/2 (а.с.9).
Із посвідчення на проведення позапланової перевірки суб'єкта ринку телекомунікацій від 06.08.10 № 73/02/08 Державної інспекції зв'язку, підставою для проведення перевірки вказано - письмове звернення ВАТ «Укртелеком» від 05.08.10 № 7151-262-1, а предмет здійснення перевірки -«перевірити дотримання вимог законодавства при наданні телекомунікаційних послуг» (а.с.15,64).
Наведена підстава перевірки стверджується відповідним зверненням наявним в матеріалах справи (а.с.53).
У період з 10 серпня по 13 серпня 2010 року комісією ДІЗ було проведено позапланову перевірку ДП «Загальні мережі» TOB «Інтернет-Україна», предметом якої було перевірити додержання Позивачем вимог законодавства при наданні телекомунікаційних послуг, в тому числі і перевірити питання надання передплачених послуг вихідного міжнародного зв'язку абонентам Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком»(далі - ВАТ «Укртелеком»). У відповідності з пунктом 3.2. Порядку, голова комісії ДІЗ ознайомив директора ДП "Загальні мережі" TOB «Інтернет-Україна» з підставою для проведення позапланової перевірки з обов'язковим наданням копії документа, що став підставою для проведення перевірки. Під час проведення позапланової перевірки з'ясовувалися лише ті питання, необхідність яких стала підставою для здійснення цієї перевірки.
Під час проведення перевірки комісією здійснено контрольні набори міжнародних абонентів, в результаті встановлено, що доступ до телекомунікаційної мережі Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Загальні мережі»(далі - TOB «Компанія «Загальні мережі») здійснюється з використанням номерного ресурсу Позивача. Тобто номерний ресурс Позивача використовується для надання доступу до телекомунікаційної мережі оператора міжнародного зв'язку TOB «Компанія «Загальні мережі». Передача частки номерного ресурсу з індексами 2540070 - 2540089, 2540300 іншим особам є порушенням норм частини першої статті 70 Закону України «Про телекомунікації», відповідно до якої номерний ресурс надається оператору телекомунікацій на термін дії відповідної ліцензії для використання без права передачі іншим особам, крім випадків вторинного розподілу відповідно до законодавства, на підставі дозволу, що надається НКРЗ. Вищевказані дії з боку Позивача тягнуть за собою наслідки, передбачені положеннями пункту другого частини четвертої статті 70 Закону України "Про телекомунікації". Зокрема, передача номерного ресурсу іншим особам є підставою для його вилучення.
Актами перевірки додержання суб'єктом ринку телекомунікацій законодавства про телекомунікації від 13.08.2010р. №73/02/08/1 та №73/02/08/2, (а.с.16-24, 65-73, 75-77) встановлено, що позивач надає передплачені послуги міжнародного зв'язку абонентам ВАТ «Укртелеком» без укладання відповідних договорів з ВАТ «Укртелеком», що є порушенням вимог пункту 3.3.2. Правил взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж загального користування, затверджених рішенням НКРЗ від 08.12.05 № 155 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27.01.06 за № 71/11945, пунктів 3.4., 3.5. Порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій за послуги доступу до телефонної мережі загального користування, затвердженого рішенням НКРЗ від 07.07.09 № 1586, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.09.09 за № 880/16896, та пункту 2.1.15 Договору про взаємоз'єднання від 25.06.10 № 888311-336.
В ході перевірки директором Позивача не було надано комісії ряд документів, що стосуються роботи комутаційних систем, зокрема: роздруківку журналу з'єднань, деталізацію вхідних викликів абонентів, з зазначенням номерів абонентів як «А»і «Б», за період з 01.07.10 до 11.08.10.; роздруківку конфігураційних файлів та мережевих налаштувань, налаштувань маршрутизаторів та іншого активного мережевого обладнання; довідку про можливість альтернативного виходу на мережі інших операторів при надзвичайних ситуаціях; акти державних комісій прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів згідно проектів (взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж).
Колегія суддів розцінює ненадання наведеної вище інформації порушенням з боку позивача прав посадових осіб ДІЗ, визначених пунктом четвертим частиною третьою статті 19 Закону України "Про телекомунікації" та порушенням пункту 1.4. Ліцензійних умов.
У зв'язку з повторним вчиненням перешкод, перше порушення було зафіксовано Актом про вчинення перешкод суб'єктом ринку телекомунікацій ДП «Загальні мережі» TOB «Інтернет-Україна»від 26.03.10 № 23/03/08/2 , членами комісії було складено Акт про повторне вчинення перешкод суб'єктом ринку телекомунікацій ДП «Загальні мережі»TOB «Інтернет-Україна»від 13.08.10 № 73/02/08/2.
Відповідно до запрошення на засідання НКРЗ від 26.08.2010р. (а.с.78) позивача запрошено для участі у розгляді питання про анулювання ліцензії, яке відбудеться 09.09.2010р. Повідомленням про вручення поштового відправлення стверджується, що запрошення отримане позивачем 30.08.2010р.
Згідно статті 55 Закону України «Про телекомунікації» підставою для анулювання ліцензії є акт про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов, акт про повторну відмову оператора, провайдера телекомунікацій у допуску представників НКРЗ для проведення перевірки, а також про чинення інших перешкод, які не дають здійснювати перевірку в повному обсязі.
З врахуванням наведеного колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про безпідставність позовних вимог, оскільки при прийнятті рішення від 09.09.10 № 408 «Про анулювання ліцензії серії AB № 466110 від 15.04.09» відповідач діяв у повній відповідності до законів України, на підставі і в межах своїх повноважень, та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Загальні мережі» Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Україна» слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст.195,198,200,205,207,254 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Загальні мережі» Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернет-Україна» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2011 року у справі № 2а-8306/10/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий А.Р.Курилець
Судді В.Я.Качмар
О.І.Мікула