Постанова від 13.12.2013 по справі 760/27134/13-п

Провадження №3-9494/13

у справі №760/27134/13-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю прокурора Роговенко Н.В., представника митного органу Козлюка П.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_5), яка перебуває за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 473 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

03.10.2013 року в зоні митного контролю на території ДОПП «Укрпошта», під час митного огляду міжнародного поштового відправлення №CJ357860305US, яке пересилалося зі США відправником ОСОБА_5 Україну на адресу ОСОБА_3 органом доходів і зборів виявлено шаблю у чохлі шкіряному та металевих піхвах - 1шт.

У митній декларації - супровідній адресі форми CN 23, вкладення задекларовано відправником як «sword», що в перекладі - шабля.

В ході подальшого митного контролю з метою з'ясування чи відноситься виявлений предмет до холодної зброї, останній тимчасово вилучено органом доходів і зборів на підставі акту про взяття проб і зразків товарів від 04.10.2013 року та направлено до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів.

Висновком експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів від 14.10.2013 року №142001102-0416 встановлено, що предмет у вигляді шаблі, виявлений у міжнародному поштовому відправленні №CJ357860305US, являється холодною зброєю колючо-ріжучої дії.

На підставі вказаного митним органом проведено попередню кваліфікацію виявленого правопорушення за ст. 201 КК України та направлено на адресу управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області відповідне повідомлення про кримінальне правопорушення.

Головним управлінням СБУ у м. Києві та Київській області на адресу Київської міжрегіональної митниці Міндоходів направлено лист від 30.10.2013 року №51/12-7299, яким проінформовано, що відомості, викладені в повідомлені про кримінальне правопорушення не можуть бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно ст. 214 КПК України, оскільки не місять достатніх даних, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

02.12.2013 року інспектором відділу митного оформлення №1 митного посту Спеціалізований Київської міжрегіональної митниці Міндоходів Черновим Р.О. відносно відправника міжнародного поштового відправлення ОСОБА_5 складено протокол про порушення митних правил №0931/10000/13 за ст. 473 МК України. Відповідно до вказаного протоколу на підставі ст. 511 МК України безпосереній предмет порушення митних правил - шабля у чохлі шкіряному та металевих піхвах у кількості 1 шт., - вилучено та розміщено на склад митного органу.

11.12.2013 року матеріали про порушення митних правил відносно ОСОБА_5 передані до Солом'янського районного суду м. Києва для подальшого провадження у справі.

В судове засідання 13.12.2013 року особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання, за адресою, зазначеною в міжнародному поштовому відправленні.

Прокурор та представник митного органу в судовому засіданні підтримали позицію Київської міжрегіональної митниці Міндоходів щодо притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за ст. 473 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останньою митних правил.

Заслухавши пояснення представника митного органу, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.

Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України визначено ст.ст. 233-237 МК України. Крім того, зазначені правовідносини врегульовано Всесвітньою поштовою конвенцією, яка в силу ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України.

Частинами 7, 9 статті 233 МК України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях. За наявності достатніх підстав вважати, що в зазначених відправленнях містяться товари, щодо яких законодавством встановлено заборони та/або обмеження щодо переміщення через митний кордон України, а також за результатами проведення митного огляду на підставі вибіркових або випадкових перевірок органи доходів і зборів мають право вимагати пред'явлення зазначених відправлень.

Водночас статтею 235 МК України визначено заборони та обмеження щодо переміщення (пересилання) окремих видів товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Так відповідно до ч. 2 вказаної статті, забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку.

Відповідно до п. 2 підпункту 2.1.3 ст. 15 Всесвітньої поштової конвенції, до пересилання у всіх категоріях кореспонденції заборонені предмети ввезення або обіг яких заборонено в країні призначення.

Правові, соціально-економічні та організаційні основи діяльності у сфері надання послуг поштового зв'язку визначено Законом України «Про поштовий зв'язок».

Статтею 26 вказаного Закону передбачено, що міжнародні поштові відправлення під час переміщення через митний кордон України пред'являються операторами для митного контролю. Водночас стаття 14-1 встановлює, заборону на пересилання у поштових відправленнях вкладення, які можуть становити загрозу життю та здоров'ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання. Перелік вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, порядок їх вилучення із поштових відправлень та розпорядження ними визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 37 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 р. № 270 передбачено, що міжнародних поштових відправленнях, зокрема, забороняється пересилати вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачено законодавством.

Відповідно до підпункту 1 п. 1 ст. 196 МК України, товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом не можуть бути пропущені через митний кордон України.

Згідно ст. 473 МК України, пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу, є порушенням митних правил, яке тягне за собою конфіскацію цих товарів.

Суддею встановлено, що ОСОБА_5 вчинено дії, які полягали у пересиланні в міжнародному поштовому відправленні №CJ357860305US предмету, який являється холодною зброєю колючо-ріжучої дії.

Вказана обставина підвереджується, зокрема, висновком експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів від 14.10.2013 року №142001102-0416, протоколом про порушення митних правил.

Таким чином суддя вважає, що дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, за ст. 473 МК України кваліфіковано вірно, факт вчинення вказаного правопорушення та її винність у його вчиненні підтверджено зібраними по справі доказами.

За змістом ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Згідно ч. 1 ст. 527 МК України у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить, зокрема, постанову про накладення адміністративного стягнення.

З урахуванням обставин справи суддя вважає за необхідне притягнути гр. ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ст. 473 МК України у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 233-237, 473, 486-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянку ОСОБА_5 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України.

Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу від 02.12.2013 року №0931/10000/13, - шаблю у чохлі шкіряному та металевих піхвах, з маркуванням «The M.C.Lilley CC Columbus Germany» у кількості 1 шт., які передані на зберігання на склад Київської міжрегіональної митниці Міндоходів за адресою: м. Київ, б-р І. Лепсе, 8-А, - конфіскувати.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: