Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/2643/13-ц
Провадження № 2/382/986/13
Іменем України
16.12.2013 року Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Литвин Л. І.
при секретарі Ковряк О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготин справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Яготинської міської ради Київської області, м. Яготин вул. Незалежності-67 про визнання права на земельну ділянку,
Встановив:
Позивач звернувся до Яготинського районного суду з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Яготинської міської ради Київської області про визнання права на земельну ділянку, в котрій зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько, ОСОБА_4 Після смерті останнього залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 0,06 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, що знаходиться по АДРЕСА_1. В силу ст. 1261 ЦК України він є спадкоємцем першої черги за законом після смерті батька. Іншими спадкоємцями є батьки померлого, ОСОБА_2 та ОСОБА_1-відповідачі по справі. В передбачений законодавством шестимісячний термін він звернувся до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, що підтверджується копією витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі за № 35158804 від 18.09.2013 року. Разом з тим, батьки померлого звернулися до державної нотаріальної контори із заявами про відмову від прийняття спадщини. Крім того, у видачі свідоцтва про право на спадщину державним нотаріусом йому було відмовлено в зв"язку з тим, що його батько при житті не отримав правовстановлюючий документ на дану земельну ділянку. Згідно довідки Яготинської міської ради за № 450 від 30 жовтня 2013 року вищевказана земельна длянка обліковується за спадкодавцем, згідно записів земельно-кадастрової книги № 13 за № 112. Земельна ділянка була видана ОСОБА_4 для будівництва та обслуговування жилого будинку на підставі рішення виконкому Яготинської міської ради від 11.06.1991 року, що підтверджується випискою з протоколу за № 6. Також були встановлені в натурі межі земельної ділянки на підставі акту виносу в натурі земельної ділянки. З врахуванням вищевикладеного, просив визнати за ним право на вищевказану земельну ділянку.
В судове засідання позивач не з"явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, в заяві до суду просив розглядати справу у його відсутності, позовні вимоги підтримав. Відповідачі та представник відповідача в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином, звернулися до суду з заявами про розгляд справи у їх відсутності та про визнання позову. Перевіривши матеріали справи, враховуючи, що відповідачі та представник відповідача позов визнали та визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи, інтереси інших осіб, суд вважає, що визнання позову може бути прийнято судом, а позов підлягає до задоволення.
Враховуючи, що в силу ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, суд вважає, що є всі підстави для задоволення позову.
Керуючись ст. 174 ЦПК України, ст.ст. 1218,1225, 1261, 1270 , 1273 ЦК України, суд
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Яготинської міської ради Київської області м. Яготин вул. Незалежності-67 про визнання права на земельну ділянку, задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на земельну ділянку, площею 0,06 га, яка розташована в АДРЕСА_1 та призначена для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що належала ОСОБА_4, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі через Яготинський районний суд апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя Литвин Л.І.