Ухвала від 19.12.2013 по справі 801/11153/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА

19 грудня 2013 р.Справа № 801/11153/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Яковлєва С.В.,

за участю секретаря Баценко А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Сімферопольського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРК

про визнання незаконними дій, визнання незаконним та скасування п.12 порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів,

за участю представників:

від позивача - ОСОБА_1, позивач паспорт серія НОМЕР_1;

від відповідача - не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із позовом до Сімферопольського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРК (далі відповідач) про визнання незаконними дій працівників ДАІ щодо примусової евакуації та зберігання автомобіля на спецмайданчику, визнання незаконним та скасування п.12 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів, затвердженого Постановою КМУ України № 1102 від 17.12.2008 року.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 09.12.2013 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Позивач у судовому засіданні, яке відбулося 19.12.2013 року, наполягав на задоволенні адміністративного позову з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Матеріали справи свідчать про те, що позивачем у позовній заяві заявлено вимоги як про визнання незаконними дій працівників ДАІ що примусової евакуації та зберігання автомобіля на спецмайданчику, так і про визнання незаконним та скасування п.12 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів, затвердженого Постановою КМУ України № 1102 від 17.12.2008 року, яка фактично заявлена до Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Відповідно до статті 116 Кодексу адміністративного судочинства України суд може своєю ухвалою об'єднати в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами одного й того ж позивача до того ж відповідача чи до різних відповідачів або за позовними заявами різних позивачів до одного й того самого відповідача, а також роз'єднати одну чи декілька поєднані в одне провадження позовні вимоги у самостійні провадження, якщо їхній спільний розгляд ускладнює чи сповільнює вирішення справи.

Згідно з пунктом 4 частини 4 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України окремим документом викладаються ухвали з питань об'єднання та роз'єднання справ.

Приймаючи до уваги те, що у позовній заяві поєднані позовні вимоги, спільний розгляд яких ускладнює розгляд справи по суті, суд вважає необхідним роз'єднати справу № 801/11153/13-а в окремі провадження:

1) з вимог ОСОБА_1 до Сімферопольського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРК про визнання незаконними дій працівників ДАІ що примусової евакуації та зберігання автомобіля на спецмайданчику ;

2) з вимог ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним та скасування п.12 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів, затвердженого Постановою КМУ України № 1102 від 17.12.2008 року.

Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил територіальної підсудності.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Тобто, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

Статтею 19 КАС України визначена територіальна підсудність адміністративних справ, частиною першою якої передбачено, що адміністративні справи вирішуються за місцезнаходженням відповідача.

Адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, передбачених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель, адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, його посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ (ч. 3 ст. 19 КАС України).

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 22, 52, 116, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості другого відповідача - Кабінет Міністрів України.

2. Роз'єднати справу № 801/11153/13-а за позовом ОСОБА_1 до Сімферопольського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРК про визнання незаконними дій працівників ДАІ щодо примусової евакуації та зберігання автомобіля на спецмайданчику, визнання незаконним та скасування п.12 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів, затвердженого Постановою КМУ України № 1102 від 17.12.2008 року, на:

- адміністративний позов ОСОБА_1 до Сімферопольського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРК про визнання незаконними дій працівників ДАІ що примусової евакуації та зберігання автомобіля на спецмайданчику; залишивши справі номер № 801/11153/13-а;

- адміністративний позов ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним та скасування п.12 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів, затвердженого Постановою КМУ України № 1102 від 17.12.2008 року; привласнивши справі номер № 801/11539/13-а.

3. Призначити судове засідання у справі № 801/11153/13-а на 09.01.2013 року о 14 год. 30 хв.

4. Передати до Окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, адміністративну справу № 801/11539/13-а за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним та скасування п.12 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів, затвердженого Постановою КМУ України № 1102 від 17.12.2008 року.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.