про залишення позовної заяви без розгляду
20 грудня 2013 року 810/6971/13-а
Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції про скасування постанов про відкриття виконавчого провадження -
ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції та просить суд скасувати постанови про відкриття виконавчого провадження № 37614077 від 16.04.2013 та № 38936181 від 16.07.2013.
Відповідно до приписів ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що даний позов слід залишити без розгляду з огляду на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Так, відповідно до частини другої зазначеної статті для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 181 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.
Так ч. 2 ст. 181 КАС України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок (частина перша статті 103 КАС України).
Судом встановлено, що позивач просить суд скасувати постанови про відкриття виконавчого провадження № 37614077 від 16.04.2013 та № 38936181 від 16.07.2013.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що спірні постанови були отриманні позивачем на його запит 26.11.2013.
Однак, позивач звернувся до суду лише 19.12.2013, про що свідчить відтиск штемпелю вхідної кориспонденції, тобто з порушенням строку звернення до адміністративного суду.
Статтею 100 КАС України встановлені правові наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду. Так, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (ч. 1 ст. 100 КАС України).
Також, ч. 2 ст. 100 КАС України визначено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
За приписами частини першої ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Тобто, строк може бути поновлено лише за клопотанням сторони із зазначенням належних та допустимих доказів поважності причини пропуску такого строку.
Як вбачається з матеріалів справи позивач не звертався із заявою про поновлення пропущеного строку на звернення із адміністративним позовом до суду, а у позовній заяві не наведено будь-яких причин пропуску строку на звернення до суду, які непереборно перешкоджали його зверненню.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
На думку суду позивач порушив вимоги ч. 2 ст. 181 КАС України, а саме строк звернення до адміністративного суду і підстав, що зумовлювали б поважність пропуску такого строку не вбачає, як наслідок вказана позовна заява залишається без розгляду згідно ст. 100 КАС України.
Крім того, позивачем подано квитанцію від 19.12.2013 щодо сплати судового збору, однак вказані ним реквізити є не вірними, тому на думку суду є доцільним повернути дану квитанцію позивачу разом позовною заявою та усіма додатками.
На підставі викладеного та керуючись ст. 99, ст. 100, 155, 160, 165, 181 КАС України, суд -
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції про скасування постанов про відкриття виконавчого провадження - залити без розгляду.
2.Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Головенко О.Д.