Ухвала від 17.12.2013 по справі 569/22656/13-а

Справа № 569/22656/13-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2013 року Суддя Рівненського міського суду Ковальов І.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції ГУМВС України в м.Києві про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 12 грудня 2013 року звернувся до Рівненського міського суду з позовом, в якому просить постанову старшого інспектора ДПС 3 взводу полку ДПС ДАІ м.Києва старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2 серії АА2 №076942 від 09 липня 2013 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП і накладення адміністративного стягнення у виді штрафу розмірі 255 грн. скасувати. У даному позові позивач посилається на ті обставини, що копія постанови йому не вручена та не надіслана , з нею він ознайомився та отримав лише 05 грудня 2013 року у Відділі ДВС, тому просить поновити пропущений процесуальний строк на звернення до суду.

Даний адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду з підстав, передбачених ст.100 КАС України, зважаючи на наступне.

Згідно ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Разом з тим, частина 4 ст.99 КАС України передбачає, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до ст.298 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин, цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Як вбачається з адміністративного позову, позивач зазначає, що копія постанови йому ні вручена ні надіслана не була, з нею він ознайомився та отримав лише 05 грудня 2013 року у Відділі ДВС, тому просить поновити пропущений процесуальний строк на звернення до суду.

Однак, як вбачається з долученого до адміністративного позову протоколу про адміністративне правопорушення серії АБ2 №256301 від 09 липня 2013 року складеного старшим ІДПІ 3 взводу полку ДАІ м.Київ ОСОБА_2, сам позивач ОСОБА_1 власноручно виклав письмові пояснення з приводу адміністративного правопорушення, яке мало місце 09 липня 2013 року о 18-10 год. в м.Києві. Крім того, у долученій до адміністративного позову ксерокопії оскаржуваної позивачем постанови вбачається, що наявна відмітка інспектора про відмову водія ОСОБА_1А, від підпису і отримання постанови у присутності понятого ОСОБА_3

Згідно зі ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Приймаючи до уваги, що відповідно до статей 106,107 КАС України суд при відкритті провадження по справі, зобов'язаний перевірити чи поданий позов у строк, встановлений законом, а позивачем документально підтверджуючих доказів пропуску такого строку суду подано не було, тому адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.

При цьому суд роз'яснює, що після усунення підстав, з яких адміністративний позов був залишений без розгляду, особа має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 106-107, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції ГУМВС України в м.Києві про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Рівненського

міського суду ОСОБА_4