ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
10 грудня 2013 року № 826/19425/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа Снаб Сервіс"
до Державної податкової інспекції у Подільському районі м.Києва
провизнання недійсним та скасування податкового повідомлення рішення № 0004502203 від 08.11.2013,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіа Снаб Сервіс" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення рішення № 0004502203 від 08.11.2013.
Відповідно до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
У позовній заяві позивач просить суд визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0004502203 від 08.11.2013, водночас до позовної заяви додано копію податкового повідомлення рішення № 0004502203 від 13.11.2013.
Крім того суд звертає увагу на наступне.
В пункті 3 прохальної частини позовної заяви позивач просить суд на час розгляду справи зупинити дію податкового повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва № 0004502203 від 08.11.2013.
Відповідно до частин першої та третьої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі. Питання про забезпечення адміністративного позову, про заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених частинами першою і другою цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
Отже, клопотання про забезпечення адміністративного позову має викладатись окремим документом.
Згідно з підпунктом 13 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви про забезпечення позову становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Судом встановлено, що позивачем не було сплачено судовий збір за подання клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Таким чином, оскільки клопотання про забезпечення адміністративного позову має викладатись окремим документом та позивачем не було сплачено судовий збір за подання відповідного клопотання питання щодо забезпечення адміністративного позову на даний час розгляду не підлягає та буде розглянуто у судовому засіданні, у разі подання позивачем відповідного клопотання та сплати судового збору.
Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід уточнити позовні вимоги в частині визначення реквізитів податкового повідомлення - рішення, яке оскаржується та надати суду належним чином оформлену уточнену позовну заяву та її копію для вручення відповідачу або надати суду копію податкового повідомлення - рішення № 0004502203 від 08.11.2013.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1.Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа Снаб Сервіс" без руху.
2.Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви
3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов