12 грудня 2013 року м. Київ К/800/51773/13
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Куйбишевського районного суду м. Донецька від 12 грудня 2012 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок пенсії,
встановив:
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 21 жовтня 2013 року касаційну скаргу залишено без руху у зв'язку з пропуском позивачем строку касаційного оскарження та не доведення поважності причин пропуску такого строку.
Позивачу надано тридцять днів з моменту отримання даної ухвали для зазначення інших підстав для поновлення строку касаційного оскарження.
11 листопада 2013 року на виконання вимог суду позивач надіслала заяву про поновлення строку, в якій знову зазначила, що копію ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року вона отримала в суді 15 жовтня 2013 року. Вказана причина визнана неповажною згідно з ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 21 жовтня 2013 року.
Крім того, позивач зазначила, що пропустила строк касаційного оскарження в зв'язку із проблемами зі здоров'ям та додала довідку, в якій вказано про лікування ОСОБА_1 з 1 березня 2013 року по 30 березня 2013 року.
Наведена обставина також не може бути визнана поважною причиною подання касаційної скарги позивачем більше ніж через 6 місяців після закінчення строку на касаційне оскарження, оскільки позивач не надала доказів того, що вона зверталась до суду із заявою про видачу копії судового рішення в порядку передбаченому статтею 167 Кодексу адміністративного судочинства України в період з квітня 2013 року по вересень 2013 року.
За змістом частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо в зазначений строк особою не буде подано заяву про поновлення строків або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними.
За наведених обставин у відкритті касаційного провадження необхідно відмовити.
Керуючись частиною четвертою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
1. Відмовити у відкритті провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Куйбишевського районного суду м.Донецька від 12 грудня 2012 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м.Донецька про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок пенсії.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.К. Черпак