Постанова від 16.12.2013 по справі 804/14952/13-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2013 р. Справа № 804/14952/13-а

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Юркова Е.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКОМАРКЕТ» про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКОМАРКЕТ», в якому позивач з урахуванням уточнених позовних вимог просить: стягнути кошти з усіх розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКОМАРКЕТ» (код 32793607, 53207, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалого, б. 154), відкритих у банківських установах, на суму податкового боргу по платежам до бюджету всього в розмір 11 189,51 грн. ( в т.ч. пеня - 542,38 грн.), а саме:

- по платежу «податок на додану вартість» в сумі 2 321,93 грн. (р/р 31115029700029, код платежу 14010100, отримувач Управління ДКС у м. Нікополь, код отримувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФЛ 805012);

- по платежу «податок на прибуток підприємств» в сумі 341,00 грн. (р/р 3111300970029, код платежу 11021000, отримувач Управління ДКС України у м. Нікополь, код отрмувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 805012);

- по платежу «орендна плата з юридичних осіб» в сумі 8 526,58 грн. (в т.ч.: пеня - 542,38 грн.) (р/р 33212812700029, код платежу 13050200, отримувач Управління ДКС України у м. Нікополь, код отрмувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 805012).

На адресу відповідача, яка зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (Серія АВ за № 920351), а саме: 53207, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалого, буд. 154, судом було направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі та інформацію про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі. Проте, конверт повернувся з поштового відділення з відміткою від 26.11.2013 року «за закінченням терміну зберігання». У зв'язку з тим, що конверт відповідачу було направлено за адресою, вказаною у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, суд вважає, що відповідача було належним чином повідомлено про дату, час та місце судового розгляду справи.

Згідно ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

У строк встановлений ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позиву або заяви про визнання позову до суду відповідач не надав.

Згідно пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, дослідивши наявні в справі докази та оцінивши їх у сукупності вважає необхідним задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКОМАРКЕТ», код 30410345 (далі за текстом - ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» або відповідач) 26.02.2004р. зареєстровано юридичною особою, про що зроблено запис за № 1 230 120 0000 000601.

Згідно виписки з автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі за текстом - Нікопольська ОДПІ або позивач) з 23.03.2004 за №190.

Юридична адреса відповідача: 53207, Дніпропетровська обл., м. Нікополь, вул. Чалого, б. 154.

Згідно п.36.1 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Станом на 25.10.2013 року ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» має податковий борг по платежам до бюджету всього в сумі 11 189,51 грн. (в т.ч. пеня - 542,38 грн.), а саме:

- по платежу «податок на додану вартість» в сумі 2 321,93 грн.;

- по платежу «податок на прибуток» в сумі 341,00 грн.;

- по платежу «орендна плата з юридичних осіб» в сумі 8 526,58 грн. (в т.ч.: пеня - 542,38 грн.).

Згідно п.54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п.57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 87.9 ст. 87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Судом встановлено, що 20.01.2012 року на підставі службових посвідчень серії УДН №169836, УДН №054232, УДН №104589, п.75.1 ст. 75 , пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.78.1.7 п.78.1 ст.78, п,79.2 ст.79 Податкового кодексу України, наказу Нікольської ОДПІ від 06.01.12 №14 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» у зв'язку з отриманням Ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 26.09.2011р. про порушення провадження у справі №34/5005/12600/2011 про банкрутство ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» (реєстраційний номер облікової справи платника податків 32793607) та незнаходженням ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» та його посадових осіб за податковою адресою товариства (м. Нікополь, вул. Чалого, буд. 154), фахівцями Нікопольської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, за період з 01.01.2009р. по 30.09.2011р.

Фахівцями Нікопольської ОДПІ 18.11.2011р. здійснено вихід за податковою адресою платника та на час виходу (18.11.2011р. об 11 годині 30 хвилин) директор ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» ОСОБА_1 за податковою був відсутній, про що складено акт від 18.11.2011р. №240. У зв'язку з незнаходженням за податковою адресою ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» та його посадових осіб фахівцями Нікопольської ОДПІ до підрозділу податкової міліції Нікопольської ОДПІ направлено запит від 18.11.2011р. №17/232 на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків. Відділом податкової міліції Нікопольської ОДПІ складено та направлено на ім'я начальника Нікопольської ОДПІ довідку №348 від 09.12.2011р. про встановлення фактичного місцезнаходження (місця проживання) платника податків, в якій зазначено, що гр. ОСОБА_1, який за даними органу державної податкової служби та державного реєстратора Нікопольської ОДПІ зазначений як керівник ТОВ «ЕКОМАРКЕТ», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1

Нікопольською ОДПІ на податкову адресу підприємства надіслане повідомлення №511 від 06.01.2012 року про проведення невиїзної позапланової документальної перевірки з копією наказу від 06.01.2012р. на перевірку та повідомлення №512 від 06.01.2012р. про запрошення посадових осіб ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» в Нікопольську ОДПІ (м. Нікополь, пр. Трубників, 27, каб.405) на 10:00 20.01.2012р. для підписання та отримання примірника акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» з питань дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, за період з 01.01.2009р. по 30.09.2011р. Крім того направлено листа та копій повідомлень за місцем реєстрації ОСОБА_1 (вих. ОДПІ №741/10/23-215)

Вказаною перевіркою встановлені порушення:

- п.п. 7.8.2 п. 7.8 ст. 7; п. 9.8 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» )зі змінами та доповненнями, що діяв на момент вчинення), абз. б) п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 «Про податок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями (який діяв на момент вчинення порушення), п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме не подання до податкового органу податкових декларацій з податку на додану вартість за червень-грудень 2010 року та січень-травень 2011 року;

- п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» в редакції Закону України від 22.05.1997р. № 283/97-ВР із змінами та доповненнями (який діяв на момент вчинення порушення) п. 4.1 п. 4 Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПА України від 29.03.2003р. № 143, зареєстрованого в Мін'юсті України 08.04.2003 року за № 271/7592 (що діяв на момент вчинення), абз. б) п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 «Про податок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями (який діяв на момент вчинення порушення), п. 49.1, п. 49.2 пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме: не подання до податкового органу податкових декларацій з податку на прибуток за 1 квартал 2011 року, за 2 квартал 2011 року та за 2-3 квартал 2011 року;

- п. 288.1, 288.2, 288.7 ст. 288 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), а саме: підприємством не нарахована та не сплачена орендна плата за фактично використані у 2011р. земельні ділянки комунальної власності за 9 місяців 2011р. у сумі 7368,19 грн.

За результатами перевірки фахівцями Нікопольської ОДПІ складено Акт № 48/232/32793607 від 20.01.2012 року «Про результати невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКОМАРКЕТ» (реєстраційний номер облікової картки платника податків 32793607) з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2009р. по 30.09.2011р.».

Судом встановлено, що сума податкового боргу ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» в розмірі 11 189,51 грн. ( в т.ч.: пеня - 542,38 грн.) складається з несплачених грошових зобов'язань, які нараховані за результатами акту невиїзної документальної перевірки , що направлено на адресу відповідача з рекомендованим повідомленням про вручення (супровідний лист від 20.01.2013р. № 2147/10/23-215 № 48/232/32793607 від 20.01.2012 року). Даний лист 24.02.2012р. повернувся відправнику з відміткою пошти - «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до вимог п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України (далі за текстом - ПКУ або ПК України) - у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

За результатами акту невиїзної документальної перевірки № 48/232/32793607 від 20.01.2012 року винесені податкові повідомлення-рішення: від 28.02.2012р. № 0000322320 на суму 2 390,00 грн. по платежу «податок на додану вартість»; від 28.02.2012 № 0000332320 на суму 341.00 грн. по платежу «податок на прибуток»; від 28.02.2012 № 0000312320 на суму 7 984,20 грн. по платежу «орендна плата з юридичних осіб».

Дані податкові повідомлення-рішення були направлено на адресу відповідача листом з рекомендованим повідомленням про вручення.

Даний лист 02.04.2012р. повернувся відправнику з відміткою пошти - «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до вимог п.п. 129.1.1, 129.1.2 статті 129 ПК України - пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

У день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до вимог п. 129. 4 ст. 129 ПК України Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем суми по основному платежу по вищевказаним податкам та зборам не були сплачені самостійно, що було встановлено під час перевірки та, як результат, було донараховано основний платіж (із затримкою відповідача в термінах нарахування та сплати), то додатково на суми несвоєчасно сплачених ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» сум основного платежу у відповідності з вимогами абз. «б» п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 та п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК України була нарахована пеня всього в сумі 542,38 грн., яку відповідачем станом на 25.10.2013 року також не сплачено.

Так, сума податкового боргу ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» по пені по платежу «орендна плата з юридичних осіб» складає - 542,38 грн.

На момент нарахування сум, згідно вищевказаних податкових повідомлень-рішень, в КОР платника по платежу «податок на прибуток» рахувалась переплата в сумі 68,07 грн. по іншим платежам - переплата відсутня.

Згідно з п.п.9.1.1 п. 9.1 ст.9 ПК України податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків і зборів.

Згідно ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно п.49.2 ст. 49 ПК України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно п. 152.1 ст.152 ПК України податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

Згідно ст. 285 ПК України - базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Згідно п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Так, сума податкового боргу ТОВ «ЕКОМАРКЕТ», згідно акту перевірки складає всього 11189,51 грн. (в т.ч. пеня - 542,38 грн.), в т.ч.:

- в сумі 2 321,93 грн. по платежу «податок на додану вартість»;

- в сумі 341,00 грн. по платежу «податок на прибуток»;

- в сумі 8 526,58 грн. (в т.ч.: пеня - 542,38 грн.) по платежу «орендна плата з юридичних осіб».

Податковий борг по сплаті в бюджет податків та зборів у ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» виник ще у 2012 році внаслідок несплати ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» узгоджених грошових зобов'язань і не переривався та, по теперішній час, не погашений відповідачем у добровільному порядку.

У зв'язку з чим, на виконання вимог п. 59.1 ст. 59 ПК України на адресу ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» була направлена податкова вимога від 18.04.2012р. № 157.

Вимога була направлено на адресу відповідача листом з рекомендовамин повідомленням про вручення. Даний лист 28.05.2012р. повернувся відправнику з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».

ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» станом на 25.10.2013р. не було добровільно погашено суми податкового боргу по платежем та зборам до бюджету, які зазначені в податковій вимозі, отже, вищевказана податкова вимога, яка була виставлена на адресу ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» не відкликалась, у зв'язку з чим, нові податкові вимоги, відповідно до п.59.1 ст. 59 ПК України на адресу платника податків не направлялись.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Таким чином, ТОВ «ЕКОМАРКЕТ» має податковий борг по платежам до бюджету всього в сумі 11 189,51 грн., (в т.ч. пеня - 542,38 грн.), в т.ч.: в сумі 2 321,93 грн., по платежу «податок на додану вартість»; в сумі 341,00 гри, по платежу «податок на прибуток»; в сумі 8 526,58 грн, (в т.ч.: пеня - 542,38 грн.) по платежу «орендна плата з юридичних осіб».

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно із пп. 16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податків та збори в строки га розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) джерел самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу плата податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплаче сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Згідно п.87.2 ст.87 ПКУ джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених і Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податку зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп.14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобов'язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. (Грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію (п. 14.1.39). Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (пп.14.156)).

Відповідно до вимог п.п.46.1, ст. 46 ПКУ - податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань.

Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

Згідно п.п. 49.18.1, 49.18.2, 49.18.3, 49.18.4, 49.18.5 п. 49.18, 49.19, 49.20 ст. 49 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом цього Кодексу, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені пунктом 49.18 цієї статті для такого базового звітного (податкового) періоду.

Для цілей цього Кодексу під терміном «базовий звітний (податковий) період» слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом цього Кодексу.

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені цим Кодексом.

Відповідно до вимог пп.54.3.1- пп.54.3.6 п.54.3 ст. 54 Податкового кодексу України - контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:

платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію;

дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;

згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;

рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків;

дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом;

результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Згідно з п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України - грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до вимог ст. 58 Податкового кодексу України - у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно вимог ст. 59 Податкового кодексу України - У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку , визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до вимог п.п.20.1.28 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України - органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до вимог п.п.20.1.4 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України - стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Згідно п. 95.3 ст. 95 ПКУ стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючий такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам ДПС, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом Державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.

Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст. 256 КАС України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 14, 16, 20, 36, 46, 49, 54, 57-59, 87, 95, 129, 152, 285-286 Податкового кодексу України, ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 128, 160-163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКОМАРКЕТ» про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути кошти з усіх розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКОМАРКЕТ» (код 32793607, 53207, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалого, б. 154), відкритих у банківських установах, на суму податкового боргу по платежам до бюджету всього в розмір 11 189,51 грн. (в т.ч. пеня - 542,38 грн.), а саме:

- по платежу «податок на додану вартість» в сумі 2 321,93 грн. (р/р 31115029700029, код платежу 14010100, отримувач Управління ДКС у м. Нікополь, код отримувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФЛ 805012);

- по платежу «податок на прибуток підприємств» в сумі 341,00 грн. (р/р 3111300970029, код платежу 11021000, отримувач Управління ДКС України у м. Нікополь, код отрмувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 805012);

- по платежу «орендна плата з юридичних осіб» в сумі 8 526,58 грн. (в т.ч.: пеня - 542,38 грн.) (р/р 33212812700029, код платежу 13050200, отримувач Управління ДКС України у м. Нікополь, код отрмувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до п.8 ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Е.О. Юрков