21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
14 травня 2009 р. Справа № 5/90-09
Суддя господарського суду Банасько О.О. розглянувши матеріали справи
за позовом: Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ
до: Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації"Вінницягаз", м. Вінниця
про стягнення 32.068.720,13 грн.
Представники сторін не викликались.
Надійшла позовна заява про стягнення з ВАТ по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" на користь Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" 32068720,13 грн. у тому рахунку 21195356,36 грн. боргу, 2570954,53 грн. пені, 7260646,71 грн. інфляційних та 1041762,53 грн. річних.
Ухвалою від 24.03.2009 року було порушено провадження у справі № 5/90-09 та призначено до розгляду на 09.04.2009 року (суддя Бенівський В.І.).
Однак у зв'язку з надходження апеляційної скарги відповідача на ухвалу про порушення провадження у справі, справу було направлено до апеляційної інстанції.
Ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду від 17.04.2009 року заявнику відмовлено у прийняті апеляційної скарги, а справу направлено до господарського суду Вінницької області.
05.05.2009 року справа надійшла до господарського суду Вінницької області.
Відповідно до розпорядження заступника голови господарського суду Вінницької області від 12.05.2009 року, справа № 5/90-09 передана судді Банаську О.О. в зв'язку з перебуванням судді Бенівського В.І. на лікарняному.
За таких обставин, справа підлягає прийняттю до провадження нового складу суду.
При цьому суддею встановлено, що до суду надійшла заява позивача (від 29.04.2009 року № 31/10-4085) про зменшення позовних вимог мотивована погашенням боргу відповідачем на суму 3808342,67 грн. шляхом зарахування однорідних зустрічних вимог на вказану суму. З врахуванням вказаного, позивач просить суд стягнути з відповідача 17387013,69 грн. основного боргу, 2343241,05 грн. пені, 7446939,76 грн. інфляційних втрат, 1084114,59 грн. 3 % річних.
Розглянувши вказану заяву, яка власне за своїм змістом в частині пені, 3 % річних, інфляційних втрат є фактично заявою про збільшення розміру позовних вимог, а в частині вимог про стягнення основної суми боргу - заявою про зменшення розміру позовних вимог, суд приймає її до розгляду як таку, що не суперечить ч.4 ст.22 ГПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст 86, 115 ГПК України, суд -
1. Прийняти справу № 5/90-09 до свого провадження.
2. Призначити справу до розгляду "10" червня 2009 р. о 12:00 в приміщенні господарського суду в кімн. № 1113 .
3. Явка в засіданні представників позивача, відповідача з повноваженнями визначеними ст. 28 ГПК України обов'язкова.
4. Зобов'язати учасників процесу за три робочі дні до судового засідання надати через канцелярію суду :
Позивачу:
1. Оригінали документів доданих до позовної заяви та заяви про зменшення позовних вимог для огляду в судовому засіданні.
2. Довідку про включення до ЄДРПОУ станом на час розгляду справи в суді.
3. Реквізити наявних поточних рахунків в банківських установах надавши довідку довільної форми.
4. Докази виконання договору № 06/07-132 від 31.01.2007 року за час його дії.
5. Докази проведення відповідачем розрахунків щодо позовних вимог у тому рахунку після порушення провадження у справі в разі такого (платіжні доручення, виписки банківських установ про рух коштів на рахунку, прибуткові касові ордери тощо для огляду в суді, належним чином засвідчені копії у справу).
6. Довідки банківських установ щодо руху коштів по взаєморозрахунках з ВАТ по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" з 31.01.2007 року по 09.06.2009 року в частині проведених розрахунків за договором № 06/07-132 від 31.01.2007 року.
7. Довідку про включення до ЄДРПОУ відповідача станом на час розгляду справи в судді.
8. Докази звернення до відповідача з вимогою про погашення заборгованості.
9. Інші докази в обґрунтування позовних вимог.
Відповідачу:
1. Відзив на позовну заяву у порядку передбаченому ст.59 ГПК України, з поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу.
2. Статут, довідку про включення до ЄДРПОУ станом на час розгляду справи в судді.
3. Докази розрахунків з позивачем згідно предмету позовних вимог в разі такого (платіжні доручення, виписки банківських установ про рух коштів на рахунку, прибуткові касові ордери).
4. Реквізити наявних поточних рахунків в банківських установах та юридичну адресу надавши відповідну довідку.
5. Інші докази в обґрунтування заперечень на позов
5. Письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах компетенції вирішує спір, немає справ зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
6. Зобов'язати позивача направити до відповідача свого представника з належно оформленими повноваженнями для складання розгорнутого акта звірки взаємних розрахунків станом на час подання та розгляду позовної заяви в суді, стосовно позовної суми з відображенням періоду утворення заборгованості, динаміку росту заборгованості та її погашення з посиланням на бухгалтерські документи, які надати в судове засідання.
7. Ухвалу надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Невиконання вимог ухвали сторонами тягне за собою застосування штрафу до 1700 грн. відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України, а в разі неподання позивачем без поважних причин витребуваних судом матеріалів або неявки представників позивача у судове засідання, позов може бути залишено без розгляду (п.5 ст. 81 ГПК України).
Суддя Банасько О.О.
віддрук. 3 прим.:
1 - до справи
2 - ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" - 04116 м. Київ вул. Шолуденка, 1
3 - ВАТ "Вінницягаз" - 21012 м. Вінниця пров. Щорса, 24