Ухвала від 04.12.2013 по справі 801/9218/13-а

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Іменем України

Справа № 801/9218/13-а

04.12.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Санакоєвої М.А.,

суддів Цикуренка А.С. ,

Іщенко Г.М.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кудряшова А.М. ) від 29.10.13 у справі № 801/9218/13-а

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)

до Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим (вул. Дм. Ульянова, 2 Б,Євпаторія,Автономна Республіка Крим,97408)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.10.13 позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволені.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим від 11.09.2013 року №0002332202, прийняте стосовно фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 9849,80 гривень.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 114 (сто чотирнадцять) гривень 70 копійок шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.10.13 та прийняти нове рішення.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

У судове засідання сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Судова колегія, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнає за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Євпаторійською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів в АР Крим проведено фактичну перевірку позивача у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_1", що розташований за адресою: АДРЕСА_2.

За результатами перевірки складений акт від 20.08.2013 №000195/01-05-22-04/НОМЕР_1, яким зафіксовані порушення позивачем п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами та доповненнями), порушення встановленого законом порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації. В акті зазначено, що на момент перевірки в реалізації знаходився товар на загальну суму 4924,90 гривень без наявності накладних на товар.

За результатами перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.09.2013 року №0002332202, яким застосовано до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 штрафні (фінансові) санкції (штраф) в загальній сумі 10275,80 гривень.

Згідно розрахунку фінансових санкцій, за порушення Законів до суб'єкта господарювання застосовані фінансові санкції в таких розмірах:

- ст. 17 п.1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - 01,00 гривня;

- ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - 9849,80 гривень;

- ст. 17 п. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - 340,00 гривень;

- ст. 17 п. 6 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - 85,00 гривень.

Таким чином, загальна сума фінансових санкцій складає 10275,80 гривень.

Перевіряючи обґрунтованість зазначених висновків акту перевірки та перевіряючи правомірність прийняття податкового повідомлення - рішення судовою колегією встановлено наступне.

Згідно п.12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995, № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

До суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").

Приписами п. 5 ст. 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачено, що підприємство самостійно визначає облікову політику, обирає форму бухгалтерського обліку, розробляє систему і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності і контролю господарських операцій, затверджує правила документообігу і технологію обробки облікової інформації.

Згідно Наказу №1/2 від 02.07.2013 року про облікову політику на підприємстві, ведення бухгалтерського обліку у фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 здійснюється згідно з принципами та методами, передбаченими Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. На підприємстві застосовується машинна обробка документів з використанням комп'ютерної програми бухгалтерського обліку. Місцем зберігання первинних документів та реєстрів бухгалтерського обліку, виготовлених як на паперових, так і на магнітних носіях інформації (дискети, ком пакт-диски) є склад товару та/або на місці ведення бухгалтерського обліку.

Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Згідно з ч.2 ст. 3 цього Закону, бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції (ч.ч.1-2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність").

Згідно пункту 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95року № 88, у відповідності з ч. 2 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинні документи - це письмові свідоцтва, які фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження і дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

В матеріалах справи містяться наступні первинні документи на товари (алкогольні напої), а саме: податкові накладні, видаткові накладні та товарно-транспортні накладні:

- товарно-транспортна накладна на переміщення алкогольних напоїв від 23.04.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 27008,70 гривень;

- товарно-транспортна накладна №7000011532 від 31.05.2013 року на загальну суму 407,07 гривень;

- товарно-транспортна накладна на переміщення алкогольних напоїв від 30.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 2965,68 гривень;

- товарно-транспортна накладна на переміщення алкогольних напоїв від 08.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 860,76 гривень;

- податкова накладна №5005 від 24.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1525,98 гривень;

- податкова накладна №5058 від 26.06.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 507,00 гривень;

- податкова накладна №4615 від 22.06.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1159,68 гривень;

- податкова накладна №1651/3 від 08.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 860,76 гривень;

- податкова накладна №8531/3 від 30.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 2965,68 гривень;

- податкова накладна №8514/3 від 30.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1143,96 гривень;

- податкова накладна №4752/3 від 23.04.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 20135,46 гривень;

- податкова накладна №4197/3 від 22.12.2012 року на загальну суму разом з ПДВ 20080,74 гривень;

- податкова накладна №4548/3 від 20.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 4647,84 гривень;

- видаткова накладна №55420 від 24.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1525,98 гривень;

- видаткова накладна №52817 від 26.06.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 507,00 гривень;

- видаткова накладна №52515 від 22.06.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1159,68 гривень;

- видаткова накладна №52036150810 від 08.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 860,76 гривень;

- видаткова накладна №48838/48016 від 30.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 2965,68 гривень;

- видаткова накладна №49220/47999 від 30.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1143,96 гривень;

- видаткова накладна №67327/65862 від 22.12.2012 року на загальну суму разом з ПДВ 20080,74 гривень;

- видаткова накладна №22430/21919 від 23.04.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 20135,46 гривень;

- видаткова накладна №22431/21918 від 23.04.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 198,00 гривень;

- видаткова накладна №54616/53693 від 20.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 4647,84 гривень;

- видаткова накладна №РН-4002703 від 22.04.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1382,08 гривень;

- видаткова накладна №РН-41001816 від 10.01.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 2608,19 гривень;

- видаткова накладна №РН-41073083 від 05.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 5568,70 гривень;

- видаткова накладна №РН-0000258987 від 01.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 457,50 гривень;

- видаткова накладна №РН-41068204 від 26.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 3148,10 гривень;

- видаткова накладна №РН-41035626 від 17.05.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 508,37 гривень;

- видаткова накладна №РН-4007369 від 30.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 675,95 гривень;

- рахунок-накладна №РН-4007369 від 30.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 675,95 гривень;

- видаткова накладна №Б-СФ009506 від 26.06.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 10252,80 гривень;

- видаткова накладна №Б-СФ015654 від 03.11.2012 року на загальну суму разом з ПДВ 3592,06 гривень;

- видаткова накладна №Б-СФ013993 від 24.08.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 4915,34 гривень;

- видаткова накладна №Б-СФ01092 від 13.07.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1738,15 гривень;

- видаткова накладна №ПН-0001002 від 19.08.2013 року на загальну суму 1177,55 гривень;

- видаткова накладна №ПН-0001002 від 19.08.2013 року на загальну суму 706,53 гривень;

- видаткова накладна №ПН-0001002 від 19.08.2013 року на загальну суму 471,02 гривень;

- видаткова накладна №ПН-0001002 від 19.08.2013 року на загальну суму 942,04 гривень;

- накладна №7000011532 від 31.05.2013 року на загальну суму 407,07 гривень;

- накладна №7000007888 від 26.04.2013 року на загальну суму 954,56 гривень;

- накладна №15917 від 30.04.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1504,62 гривень;

- накладна №15916 від 30.04.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 4541,28 гривень;

- зворотна накладна №2240 від 09.05.2013 року на загальну суму разом з ПДВ 1493,76 гривень;

- журнали-ордери та відомість по рахунку 281 Товари а складі за 01.08.2013 року - 28.08.2013 року;

- розрахунок № 1495/3 від 09.05.2013 року на загальну суму 1244,80 гривень;

- журнал-ордер та відомість по рахунку 281 Товари а складі за липень 2013 року;

- журнал-ордер та відомість по рахунку 281 Товари а складі за червень 2013 року;

- журнал-ордер та відомість по рахунку 281 Товари а складі за травень 2013 року;

- журнал-ордер та відомість по рахунку 281 Товари а складі за квітень 2013 року;

- журнали-ордери та відомості по рахунку 281 Товари а складі за 01.08.2013 року - 28.08.2013 року.

Отже, відсутність (порушення) обліку товарів за місцем реалізації або зберігання, в розумінні п.12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", є не ведення такого обліку взагалі або ведення з порушенням встановленого порядку, а не тимчасова відсутність первинних документів за місцем зберігання або реалізації товарів.

Долучені до матеріалів справи докази підтверджують факт належного обліку позивачем товарів.

Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів, що позивачем неналежно ведеться облік товарних запасів.

З огляду на зазначене, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, що висновки податкового органу, викладені в Акті перевірки від 20.08.13 №000195/01-05-22-04/НОМЕР_1, яким зафіксовані порушення позивачем п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", не відповідають дійсним обставинам справи, внаслідок чого існують підстави для визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відповідача від 11.09.2013 року №0002332202 в частині застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в сумі 9849,80 гривень(в межах заявлених позовних вимог).

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.

Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195,196, пунктом 1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.10.13 у справі № 801/9218/13-а - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис М.А.Санакоєва

Судді підпис А.С. Цикуренко

підпис Г.М. Іщенко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя М.А.Санакоєва