Справа № 121/10683/13-а
2-а/121/826/13
(про повернення позовної заяви)
06 грудня 2013 року Суддя Ялтинського міського суду Цалко А.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю АР Крим, третя особа: Головний державний інспектор південного інспекційного відділу про визнання дій протиправними,
Позовна заява повинна бути повернута позивачеві на підставі п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки справа не підсудна Ялтинському міському суду, як адміністративному суду.
ОСОБА_2 звернулася до Ялтинського міського суду АР Крим, як адміністративного суду, з позовною заявою до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю АР Крим, третя особа: Головний державний інспектор південного інспекційного відділу про визнання дій протиправними.
Відповідачем по справі є Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю АР Крим.
Стаття 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів, щодо вирішення адміністративних справ, це, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Частинами першою, другою статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України визначена предмета підсудність справ та передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
- адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
- усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
- усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Отже, Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю АР Крим є, в розумінні статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України - іншим державним органом.
Адміністративні справи у яких однією із сторін є інший державний орган, його посадова чи службова особа розглядаються окружними адміністративними судами (ч. 2 ст. 18 КАС України), куди і належить звертатись позивачу з адміністративним позовом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 17, 18, п. 6, ч. 3, ст. 108 , п. 2 , ч. 4 ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю АР Крим, третя особа: Головний державний інспектор південного інспекційного відділу про визнання дій протиправними, - повернути позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку в Севастопольський Апеляційний адміністративний суд через Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим в порядку та строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.