ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
10 грудня 2013 року Справа № 813/8601/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Мричко Н.І. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про зупинення робіт реконструкції гаражів, -
встановив :
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (надалі - ГУ ДСНС України у Львівській області) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - ФО-П ОСОБА_1), в якому просить зупинити роботу реконструкції гаражів під столярний цех за адресою: АДРЕСА_1, до усунення порушень законодавства у сфері пожежної безпеки шляхом опечатування та відімкнення від джерела живлення.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що під час проведення планової перевірки на об'єкті ФО-П ОСОБА_1 було виявлено ряд порушень з боку відповідача вимог Правил пожежної безпеки в Україні (надалі - НАПБ А.01.001-2004) та Державних стандартів України (надалі - ДСТУ або ГОСТ).
Згідно з ухвалою суду від 15 листопада 2013 року відкрито скорочене провадження у даній справі.
Відповідачу надіслано судом копію ухвали про відкриття скороченого провадження та запропоновано протягом десяти днів з дня одержання вказаних вище документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, направлені судом документи, отримані відповідачем 20 листопада 2013 року.
Оскільки судом належним чином виконано свій обов'язок щодо повідомлення відповідача, тому суд дійшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
У відповідності до положень ч. 4 ст. 183-2, п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши і оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.
ФО-П ОСОБА_1 зареєстровано як фізичну особу-підприємця, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за номером запису про державну реєстрацію №2 394 000 0000 001585.
У період з 15 по 30 жовтня 2013 року ГУ ДСНС у Львівській області в особі провідного інспектора відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного нагляду управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС України у Львівській області ст. лейтенанта служби цивільного захисту Тура Н.Ю. та провідного інспектора Буського районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області майора служби цивільного захисту Гричуха М.В. було проведено планову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки на об'єкті ФО-П ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 (надалі - реконструкція гаражів під столярний цех).
Планову перевірку відповідача було проведено на підставі посвідчення на проведення перевірки від 15.10.2013 року №288 та наказу від 15.09.2013 року №9 про проведення планової перевірки з метою контролю за виконанням пунктів припису про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту від 01.11.2012 року.
Плановою перевіркою були виявленні наступні порушення:
- виробничі приміщення та складські приміщення не обладнано внутрішнім протипожежним водогоном згідно вимог будівельних норм (порушення п.6.3.2.1 НАПБ А.01.001-2004);
- підприємство не забезпечено зовнішнім протипожежним водопостачанням згідно будівельних норм (порушення п. 6.3.1.1 НАПБ А.01. 001-2004);
- підприємство не забезпечено первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (порушення п. 6.4.8. НАПБ А.01. 001-2004);
- пожежні щити на території підприємства не укомплектовані необхідним протипожежним інвентарем (порушення п. 6.4.11 НАПБ А.01. 001-2004);
- з другого поверху адміністративно-побутових приміщень відсутній другий евакуаційний вихід (порушення п. 4.3.1 НАПБ А.01. 001-2004);
- приміщення столярного цеху, складів, виробничих приміщень не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією (порушення п. 6.1.2 НАПБ А.01. 001-2004);
- приміщення столярного цеху не обладнано системою оповіщення про пожежу (порушення п. 7.1.18 НАПБ А.01. 001-2004);
- приміщення сушки не обладнано автоматичною установкою пожежогасіння (порушення п. 6.1.2 НАПБ А.01. 001-2004);
- будівлі підприємства не захищені блискавкозахистом відповідно до вимог (порушення п. 5.1.35 НАПБ А.01. 001-2004);
- дерев'яні елементи будівель не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують 1 групу вогнезахисної ефективності згідно ГОСТ 16363 (порушення п. 4.6 НАПБ А.01. 001-2004);
- виробничі приміщення не розділено від складських та побутових приміщень протипожежними перегородками 1-го типу з межею вогнестійкості ЕІ 45 із заповненням дверного отвору протипожежними дверима 2-го типу з межею вогнестійкості ЕІ 30 (порушення п. 4.2.4 НАПБ А.01. 001-2004);
- трубопровід для транспортування дерев'яної стружки та пилу до циклону не обладнано вогнезахисним клапаном (порушення п. 4.2.4 НАПБ А.01. 001-2004);
- не проведено заміру опору ізоляції силової та електроосвітлювальної мережі (порушення п. 5.1.34 НАПБ А.01. 001-2004);
- з'єднання, відгалуження жил проводів і кабелів не виконано за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (гвинтових, болтових) (порушення п. 5.1.7 НАПБ А.01. 001-2004);
- з'єднувальні коробки електромережі не закриті кришками з негорючого матеріалу або важко горючих матеріалів (порушення п. 5.1.8 НАПБ А.01. 001-2004);
- приміщення для лікування та шліфування не розділено від інших приміщень протипожежними тамбор-шлюзами 1-го типу з постійним підпором повітря (порушення п. 5.3.3 НАПБ А.01. 001-2004);
- приміщення для фарбування деталей не обладнано самостійною примусовою припливно-витяжною вентиляцією та системою місцевих підсосів з поста ручного пофарбування (порушення п. 8.2.8 НАПБ А.01. 001-2004);
- світильники, електропроводи та кабелі в приміщенні для лакування та шліфування не виконанні за ступенем захисту які повинні відповідати класу зони згідно з ПУЕ, мати апаратуру захисту від струмів короткого замикання та інших аварійних режимів (порушення п. 5.1.3 НАПБ А.01. 001-2004);
- не дотримано протипожежні відстані складу лісоматеріалів до виробничого приміщення (порушення п. 4.1.1 НАПБ А.01. 001-2004);
- відсутній проїзд по дорозі з твердим покриттям пожежною технікою з обох сторін виробничої будівлі (порушення п. 4.1.3 НАПБ А.01. 001-2004);
- відсутній адресний вказівник на фасаді освітлення у темний час доби (порушення п. 4.2.20 НАПБ А.01. 001-2004);
- наявні засоби пожежогасіння (не розміщені на вертикальній конструкції на висоті 1,5 м. від рівня підлоги (порушення п. 6.4.16 НАПБ А.01. 001-2004);
- для зазначення місця знаходження первинних засобів пожежогасіння не встановлено вказівні знаки згідно з чинними державними стандартами. Знаки розмістити на видних місцях на висоті 2-2,5 м. від рівня підлоги (порушення п. 6.4.10 НАПБ А.01. 001-2004);
- на території підприємства на видних місцях відсутні таблички із зазначенням порядку виклику пожежної охорони, знаки місць розміщення первинних засобів пожежогасіння, схема руху транспорту (порушення п. 4.1.17 НАПБ А.01. 001-2004);
- для будівель та приміщень столярного цеху, складів, приміщень для затяжки меблів не визначено категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки згідно Наказу МНС № 833 від 03.12.2007 (порушення п. 4.2.7 НАПБ А.01. 001-2004);
- керівником підприємства не визначено обов'язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, призначені відповідальні за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць тощо, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання і експлуатацію технічних засобів протипожежного захисту (порушення п. 3.2 НАПБ А.01. 001-2004);
- на підприємстві з урахуванням його пожежної небезпеки наказом (інструкцією) не встановлений відповідний протипожежний режим (порушення п. 3.3.НАПБ А.01. 001-2004);
- на підприємстві не опрацьована загально об'єктова інструкція про заходи пожежної безпеки та інструкції для всіх вибухопожежонебезпечних та пожежонебезпечних приміщень (дільниць, цехів, складів, майстерень, лабораторій тощо) (порушення п. 3.4 НАПБ А.01. 001-2004);
- для працівників охорони (сторожів, вахтерів, вартових тощо) адміністрацією не розроблена інструкція, у якій визначені їхні обов'язки щодо контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду територій і приміщень, порядок дій у разі виявлення пожежі, спрацювання засобів пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння, а також указано хто з посадових осіб адміністрації має бути викликаний в нічний час у разі пожежі (порушення п. 3.11 НАПБ А.01. 001-2004);
- з працівниками при прийнятті на роботу і за місцем роботи не проведено інструктаж з питань пожежної безпеки (порушення п. 3.18 НАПБ А.01. 001-2004);
- посадова особа не пройшла навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки (порушення п. 3.19 НАПБ А.01. 001-2004);
- з метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам, організації їх гасіння на підприємстві не створено добровільні пожежні дружини (порушення п. 3.14 НАПБ А.01. 001-2004);
- експлуатація підприємства здійснюється без дозволу на початок роботи від органів Державного пожежного нагляду (порушення п. 2.8 НАПБ А.01. 001-2004).
30.10.2013 р. головним інспектором з пожежного нагляду Буського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Гричук М.В. встановлено, що ОСОБА_1 в приміщеннях по реконструкції гаражів під столярний цех в АДРЕСА_1 не виконано пунктів припису державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у Бузькому районі від 31.10.2012 р. За наслідками встановлених порушень складено протокол ЛПВ № 059321 про адміністративне правопорушення відповідно до ст.188-8 КУпАП від 30.10.2013р. (згідно з п.17 даного протоколу, а саме відмітки ОСОБА_1, зазначено: «Недоліки усуну при наявності»).
Як вбачається з матеріалів справи в період з 15 по 31 жовтня 2012 р. ст. інспектором Буського РВ ГУ Дертехногенбезпеки у Львівській області майором служби цивільного захисту Гричук М.В., разом з ФРП ОСОБА_1 проведено планову перевірку акта № 58 від 30.10.2012 р., інструкцію гаражів під столярний цех в АДРЕСА_1. За результатами перевірки винесено припис від 01.11.2012 р. «Про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту», згідно якого, з метою усунення недоліків, які виявлені під час перевірки додержання та виконання ФОП ОСОБА_1 запропоновано вжити ряд заходів, а саме:
- дерев'яні конструктивні елементи покрівлі будівлі обробити вогнезахисним розчином;
- забезпечення дотримання нормативних протипожежних відстаней між проектованим об'єктом та існуючими будівлями та спорудами згідно вимог ДБН 360-92**;
- відокремлення проектованих приміщень цеху від прибудованих виробничо-складських приміщень протипожежною стіною 1-го типу;
- забезпечення можливості під'їзду пожежних машин до будівлі з двох повздовжніх сторін по дорогах з твердим покриттям шириною не менше 3,5 м.;
- будівельний майданчик забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням;
- обладнання приміщень цеху внутрішнім протипожежним водопроводом, що забезпечує подачу води протягом розрахункового часу гасіння пожежі. Витрати води не менше ніж від 2 струменів по 5л/с;
- обладнання виробничих приміщень системою димовиведення;
- виконання конструкції повітропроводів і шахт димовиведення з негорючих матеріалів з межею вогнестійкості 30 хв.;
- встановлення зворотних клапанів біля вентиляторів;
- влаштування димових клапанів із негорючого матеріалу, автоматичного відкривних при пожежі, з нормованою межею вогнестійкості;
- обладнання приміщень аварійним та евакуаційним освітленням;
- застосування будівельних конструкцій та протипожежних перешкод з визначеною межею вогнестійкості;
- застосування будівельних матеріалів з визначеними показниками щодо групи горючості, розповсюдження полум'я, димоутворювальної здатності та займаності;
- обладнання приміщень цеху автоматичною установкою пожежогасіння згідно «Переліку однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації;
- обладнання приміщень системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей2-го типу;
- влаштування насосів підвищувачів в системі внутрішнього протипожежного водопроводу;
- матеріали протипожежного водопроводу для внутрішнього і зовнішнього пожежогасіння мають відповідати вимогам СНиП 2.04.01-85 та СНиП 2.04.02-84;
- встановлення в системі пожежної автомитки сертифікованого приймально-контрольного приладу, який забезпечує розподіл сигналів «НЕСПРАВНІСТЬ» та «ПОЖЕЖА»;
- обладнання приміщень цеху внутрішнім протипожежним водопроводом, що забезпечує подачу поди протягом розрахункового часу гасіння пожежі. Витрати води не менше ніж від 2 струменів по 5л/с;
- введення сигналів від приймально-контрольного приладу пожежної автоматики на пульт централізованого нагляду пожежної охорони;
- забезпечення електропостачання систем пожежної автоматики, евакуаційного та аварійного освітлення приміщень по першій категорії надійності;
- блокування систем вентиляції від сигналу автоматичної установки пожежної сигналізації;
- передбачити використання кабулів для живлення установок димовиведення і протипожежних насосів з межею вогнестійкості не менше 90 хв. Згідно з ДСТУ Б.В. 1.1-4-98, а в установках евакуаційного освітлення, систем оповіщення про пожежу і керування евакуацією людей не менше 15 хв.;
- влаштувати систему захисту будівлі від розрядів блискавки відповідно до ДСТУ Б.В.2.5-382008;
- провести заміри опору ізоляції силової та електроосвітлювальної мережі;
- з'єднання, відгалуження жил проводів і кабелів виконати за допомогою опресування, зварювання, паяння, або затискачів, (гвинтових, болтових);
- розробити та вивісити на видних місцях інструкції по дотриманню правил пожежної безпеки;
- будівельний майданчик забезпечити первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності;
- для зазначення місця знаходження первинних засобів пожежогасіння встановити вказівні знаки згідно з чинними державними стандартами. Знаки розмістити на видних місцях на висоті 2-2,5 м від рівня підлоги;
- провести страхування будівельного майданчика від вогневих ризиків;
- посадовим особам пройти навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки;
- заборонити розводити багаття на території будівництва;
- пожежні щити на території будівельного майданчика укомплектувати необхідним протипожежним інвентарем;
- на електророзетки, вимикачі та інші електричні машини, апарати та обладнання, встановлені у пожежонебезпечних зонах, поновити знаки, що вказують їх ступінь захисту згідно з чинними стандартами;
- на будівельному майданчику встановити режим паління, проведення вогневих та інших пожежонебезпечних робіт;
- підсобні, тимчасові приміщення та територію будівельного майданчика забезпечити відповідними знаками безпеки згідно ГОСТ 12.4.026-76;
- з кожного поверху влаштувати не менше двох евакуаційних виходів.
Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.
З 01.07.2013 року набрав чинності Кодекс цивільного захисту України, який регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.
Відповідно до п.п.57 п.4 Указу Президента №20/2013 від 16.01.2013 року «Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій», Державна служба з надзвичайних ситуацій України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.
Згідно із п.п.63 п.4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, затвердженого наказом ДСНС України №3 від 04.02.2013 року, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
В силу положень ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (надалі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
У відповідності до п.п.12 ч.1 ст.67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежо-небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Відповідно до ч.1 ст.68 Кодексу цивільного захисту України, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.
Згідно з ч.2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежо - небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Як встановлено ст.70 Кодексу цивільного захисту України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:
1)недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;
2)порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;
3)випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;
4)нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;
5)відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;
6)невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;
7)порушення правил поводження з небезпечними речовинами;
8)відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;
9)відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;
10)неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання;
11)проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Частиною 3 статті 55 Кодексу цивільного захисту України визначено, що забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.
Отже, за вищезазначених обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, беручи до уваги виникнення загрози життю та/або здоров'ю людей і з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, а також ненадання відповідачем жодних доказів щодо усунення порушень, зазначених в акті перевірки, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі.
З урахуванням ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
адміністративний позов задовольнити повністю.
Зупинити роботу реконструкції гаражів під столярний цех за адресою: АДРЕСА_1, до усунення порушень законодавства у сфері пожежної безпеки шляхом опечатування та відімкнення від джерела живлення.
Постанову звернути до негайного виконання.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мричко Н.І.