Ухвала від 03.12.2013 по справі 813/8168/13-а

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про закриття провадження в адміністративній справі

03 грудня 2013 року Справа № 813/8168/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Семеряк М.І.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача і третьої особи - Солтис О.А.,

третьої особи - ОСОБА_4,

представника третьої особи - ОСОБА_5,

розглянувши у м. Львові у відкритому судовому засіданні клопотання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4 про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Дрогобицької районної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Комісії з питань захисту прав дитини Дрогобицької районної державної адміністрації, ОСОБА_4 про визнання нечинним та скасування рішення комісії з питань захисту прав дитини Дрогобицької районної державної адміністрації,-

ВСТАНОВИВ:

05.11.2013 року ухвалою Львівського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дрогобицької районної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Комісії з питань захисту прав дитини Дрогобицької районної державної адміністрації, ОСОБА_4 про визнання нечинним та скасування рішення комісії з питань захисту прав дитини Дрогобицької районної державної адміністрації було прийнято до розгляду.

В ході судового розгляду справи представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимоги на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4, керуючись ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства подав до суду клопотання про закриття провадження у справі, мотивуючи тим, що комісія з питань захисту прав дитини Дрогобицької райдержадміністрації не наділена повноваженнями приймати на своїх засіданнях будь-які нормативно-правові акти та правові акти індивідуальної дії. Даний орган являється консультативно-дорадчим органом і прийняті комісією з питань захисту прав дитини Дрогобицької райдержадміністрації рішення носять рекомендований характер, відтак даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Представник відповідача - Дрогобицької районної державної адміністрації та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Комісії з питань захисту прав дитини Дрогобицької райдержадміністрації заявлене клопотання підтримала, подавши аналогічне клопотання про закриття провадження у справі.

Представник позивача проти заявленого клопотання про закриття провадження у справі заперечила, просила відмовити у задоволенні такого.

При прийнятті ухвали суд виходив з наступного.

Згідно з ст. 1 КАС України, Кодекс адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.3 КАС України).

Відповідно до ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається з ч.1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» актами місцевих державних адміністрацій є розпорядження, які видають голови адміністрацій.

Беручи до уваги те, що предметом розгляду даної справи є правомірність прийняття рішення комісією з питань захисту прав дитини Дрогобицької райдержадміністрації, яка є консультативно-дорадчим органом, а відтак її рішення не є рішеннями суб'єкта владних повноважень і носять рекомендований характер, спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, суд закриває провадження у справі та роз'яснює позивачу, що вказана позовна заява повинна розглядатись в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.ст. 17, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дрогобицької районної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Комісії з питань захисту прав дитини Дрогобицької районної державної адміністрації, ОСОБА_4 про визнання нечинним та скасування рішення комісії з питань захисту прав дитини Дрогобицької районної державної адміністрації - закрити.

2. Роз'яснити позивачеві, що відповідно до ч. 2 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд даної справи належить до Дрогобицького міжрайонного суду в порядку цивільного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст ухвали виготовлений 09 грудня 2013 року.

Суддя Сакалош В.М.