29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"07" травня 2008 р. Справа № 12/121-НА
Господарський суд Хмельницької області у складі головуючого судді Шпак В.О., судді розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Господарський суд Хмельницької області у складі головуючого судді Шпак В.О., судді розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
За позовом Військового прокурора Рівненського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, його органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах -Шепетівсько-Полонського об'єднаного міського військового комісаріату м. Шепетівка
до Полонської міської Ради м. Полонне
про визнання протиправним та скасування рішення Полонської міської Ради №4 від 20.10.2006р. та зобов'язання вжити заходів щодо ведення персонально-первинного обліку військовозобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформувати військово-обліковий персонал у мирний час і пункт збору військовозобов'язаних в особливий період при Полонській міській Раді
розглядається заява Полонської міської ради про відстрочення виконання постанови суду від 16.04.2007р.
Суддя Шпак В.О.
Представники сторін
не з'явивлись
Суть спору:
Постановою господарського суду Хмельницької області по справі №12/121-НА від 16.04.2007р. задоволено адміністративний позов Військового прокурора Рівненського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, його органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах -Шепетівсько-Полонського об'єднаного міського військового комісаріату м. Шепетівка до Полонської міської Ради м. Полонне про визнання протиправним та скасування рішення Полонської міської Ради №4 від 20.10.2006р. та зобов'язання вжити заходів щодо ведення персонально-первинного обліку військовозобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформувати військово-обліковий персонал у мирний час і пункт збору військовозобов'язаних в особливий період при Полонській міській Раді
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 24.07.2007р. заяву Виконавчого комітету Полонської міської ради Хмельницької обл. про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови господарського суду Хмельницької обл. від 16.04.2007р. залишено без задоволення, а його ж апеляційну скаргу на згадану постанову - без розгляду.
Господарським судом Хмельницької області видано виконавчий лист.
24.03.2008р. відповідач звернувся до суду з заявою про надання відстрочки виконання постанови суду від 16.04.2007р. по справі №12/121-НА .
В обґрунтування вимог посилається на те, що відповідно до п.5 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання щодо затвердження структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, а також витрат на їх утримання здійснюється виключно на пленарних засіданнях ради. На підставі ст.121 ГПК України, ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалою Господарського суду Хмельницької області було надано відстрочку виконання постанови суду від 16.04.2007 року строком на три місяці до 27 лютого 2008 року.
Питання про зобов'язання вжити заходів щодо ведення персонально-первинного обліку військово - зобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформування військово-облікового персоналу у мирний час і пункт збору військово - зобов'заних в особливий період було розглянуто на 20-ій сесії 5 скликання Полонської міської ради 13 березня 2008 року. Проаналізувавши та вивчивши структуру місцевого бюджету на 2008 рік, складається ситуація, що затверджений місцевий бюджет на 2008 рік не задовольняє найнеобхідніші потреби територіальної громади міста, коштів, закладених бюджетом, не вистачає на вирішення найважливіших проблем його життєдіяльності.
На сьогоднішній день гостро поставлено питання з освітленням центральних та прилеглих до них вулиць м.Полонного. Весь комплекс робіт з відновлення зовнішнього освітлення включає заміну непридатних для експлуатації та встановлення електроопор, ліквідацію проривів та монтаж нових електроліній, встановлення нових світильників. Згідно проектно-кошторисної документації на відновлення зовнішнього освітлення необхідні кошти у сумі 968 тис.грн., яких у відповідача немає.
Представник позивача проти зави заперечив, відзиву на заяву не подав.
Відповідно до ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд оцінивши доводи відповідача, прийшов до висновку, що вони не підлягають задоволенню, оскільки не підтверджені належними доказами по справі та не відповідають вимогам чинного законодавства.
Посилання заявника на відсутність фінансових можливостей для створення щодо ведення персонально-первинного обліку військовозобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформування військово-облікового персоналу у мирний час і пункт збору військовозобов'язаних в особливий період при Полонській міській Раді не є обставиною в розумінні ст. 263 КАС України, що ускладнює виконання рішення суду, яке є обов'язковим для виконання на всій території України.
Крім того, судом відповідно до ухвали від 27.11.2007року відповідачу уже надавалась відстрочка виконання постанови строком на три місяці.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що в задоволенні заяви Полонської міської Ради м. Полонне по справі №12/121-НА про надання відстрочки виконання постанови необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст.165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволенні заяви Полонської міської Ради м. Полонне по справі №12/121-НА про надання відстрочки виконання постанови відмовити.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом 5 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Ухвала, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.О. Шпак
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.