Постанова від 16.04.2007 по справі 12/121-НА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"16" квітня 2007 р. Справа №12/121-НА

За позовом Військового прокурора Рівненського гарнізону в інтересах держави в особі - Міністерства оборони України, його органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах - Шепетівсько-Полонського об'єднаного міського військового комісаріату м. Шепетівка

до Полонської міської ради м. Полонне

про визнання протиправним та скасування рішення Полонської міської Ради №4 від 20.10.2006р. та зобов'язання створити військово-обліковий стіл та пункт збору призовників та військовозобов'язаних при Полонській міській Раді

Суддя Шпак В.О. Секретар судового засідання Стельмах Д.В.

Представники:

Від позивача - Євтушок М.П. за довіреністю №6 від 26.02.07р.

Від відповідача - Рибак О.П. за довіреністю №162 від 13.03.07р.

Ржегак В.М. за довіреністю №193 від 21.03.07р.

Вістяк Ю.О. за довіреністю №194 від 21.03.07р.

За участю Кашперука Р.В. старшого помічника військового прокурора Хмельницького гарнізону

Суть справи:

Військовий прокурор Рівненського гарнізону звернувся з позовом в інтересах держави в особі - Міністерства оборони України, його органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах - Шепетівсько-Полонського об'єднаного міського військового комісаріату м. Шепетівка до Полонської міської ради м. Полонне про визнання протиправним та скасування рішення Полонської міської Ради №4 від 20.10.2006р. та зобов'язання створити військово-обліковий стіл та пункт збору призовників та військовозобов'язаних при Полонській міській Раді.

Під час розгляду справи ним подано заяву про уточнення позовних вимог що створення військово-облікового столу і просить суду зобов'язати Полонську міську раду вжити заходів щодо ведення - персонально первинного обліку військовозобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформувати військово-обліковий персонал у мирний час і пункт збору військовозобов'язаних в особливий період при Полонській міській Раді.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав. У запереченні зазначив, що відповідно до ст.34 Закону України „Про загальний військовий обов'язок та військову службу", персонально-якісний облік усіх військовозобов'язаних і призовників покладається на районні (міські) військові комісаріати. Відповідно до зноски ст.14 цього ж закону під районними (міськими) військовими комісаріатами слід розуміти районні, об'єднані районні, міські, об'єднані міські військові комісаріати (крім Київського та Севастопольського міських військових комісаріатів). Таким чином, військовий облік усіх призовників і військовозобов'язаних на території Полонського району має проводитись створеним внаслідок реформи Шепетівсько-Полонським об'єднаним міським військовим комісаріатом.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

16 травня 2006 року видано розпорядження за № 181/2006 “Про підготовку та забезпечення проведення мобілізаційних заходів на території Полонського району в особливий період”.

Згідно п.п. 1,2 даного Розпорядження на території міської, селищної, сільських рад необхідно створити пункти збору військовозобов'язаних, начальниками пунктів збору призначити відповідно міського, селищного, сільського голів.

24 жовтня 2006р головою Полонської районної державної адміністрації за № 419/2006 видано Розпорядження “Про стан військового обліку і бронювання військовозобов'язаних запасу та заходи щодо його покращення”, згідно якого рекомендовано міському, селищному, сільським головам привести військовий облік і бронювання військовозобов'язаних у відповідність до вимог чинного законодавства.

Крім того, Полонському міському голові рекомендовано відповідно до ст. 36 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.ст. 33-38 Закону України Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу” створити військово-обліковий стіл за рахунок бюджету Полонської міської ради із розрахунку один військовообліковий працівник на 1000 осіб, що перебувають на обліку в м. Полонному.

Рішенням Полонської міської ради на 6-й сесії 5 скликання № 4 від 20 жовтня 2006 року “Про створення військово-облікового столу та пункту збору військовозобов'язаних” вирішено у створенні і організації роботи пункту збору військовозобов'язаних в м. Полонному та Полонському районі та створенні військово-облікового столу та пункту збору військовозобов'язаних при Полонській міській раді відмовити, оскільки в адміністративно-територіальній одиниці м. Полонне існує Шепетівсько-Полонський об'єднаний міський військовий комісаріат, який відповідно до ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, п. З ст. 34, п.п. 1,2 ст. 38 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про загальний військовий обов'язок і військову службу”, який зобов'язаний здійснювати функції обліку військовозобов'язаних та призовників та створювати і організовувати роботу пункту збору військовозобов'язаних в м. Полонному і Полонському районі.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши доводи представників сторін, суд дійшов до висновків, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В силу ст. 30 Закону України “Про органи місцевого самоврядування” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі делеговані повноваження, як сприяння організації призову громадян на строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також їх мобілізації, підготовці молоді до служби в Збройних Силах України, організації навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів; забезпечення доведення до підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення наказу військового комісара про оголошення мобілізації.

В п.3 ст. 34 Закону України “Про загальний військовий обов'язок і військову службу” зазначено, що персонально-первинний облік призовників і військовозобов'язаних передбачає облік відомостей щодо призовників та військовозобов'язаних за місцем їх проживання. У сільській місцевості, а також у містах і селищах, де відсутні військові комісаріати, облік ведеться органами місцевого самоврядування.

Як вбачається з матеріалів справи, в місті Полонному ( як в населеному пункті) військовий комісаріат відсутній.

Доводи відповідача про те, що для цієї мети створено Шепетівсько - Полонський об'єднаний міський військовий комісаріат , судом не приймаються, оскільки це є лише назвою юридичної особи, яка не свідчить про його знаходження у м.Полонному. На нього покладено ведення персонального-якісного обліку призовників на території двох районів. Персонально-первинний облік військові комісаріати ведуть лише в тих населених пунктах де вони знаходяться.

З огляду на викладене, рішення шостої сесії 5 скликання № 4 від 20 жовтня 2006 року “Про створення військово-облікового столу та пункту збору військовозобов'язаних” не відповідає вимогам чинного законодавства.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Військового прокурора Рівненського гарнізону в інтересах держави в особі - Міністерства оборони України, його органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах - Шепетівсько-Полонського об'єднаного міського військового комісаріату м. Шепетівка до Полонської міської ради м. Полонне про визнання протиправним та скасування рішення Полонської міської Ради №4 від 20.10.2006р. та зобов'язання вжити заходів щодо ведення - персонально первинного обліку військовозобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформувати військово-обліковий персонал у мирний час і пункт збору військовозобов'язаних в особливий період при Полонській міській Раді.

Визнати протиправним та скасувати рішення шостої сесії 5 скликання № 4 від 20 жовтня 2006 року “Про створення військово-облікового столу та пункту збору військовозобов'язаних”

Зобов'язати Полонську міську раду вжити заходів щодо ведення персонально - первинного обліку військовозобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформувати військово-обліковий персонал у мирний час і пункт збору військовозобов'язаних в особливий період при Полонській міській Раді.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.О. Шпак

Віддрук. прим. :

- до справи,

- позивачу,

- відповідачу.