"13" квітня 2009 р. Справа № 16/496/06
За позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївської області (54009, м.Миколаїв, вул. Адміральська,41)
До відповідача: Державного підприємства „Миколаївський науково дослідний проектний інститут землеустрою” ( м. Миколаїв, проспект Миру,34)
про: стягнення 7194,00 грн.
Суддя В.Д. Фролов
Державна інспекція з контролю за цінами в Миколаївської області звернулась до господарського суду Миколаївської області з адміністративним позовом до Державного підприємства „Миколаївський науково дослідний проектний інститут землеустрою” про стягнення 7194,00 грн.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 20.11.2006р. відкрито провадження по адміністративній справі.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 25.12.2006 р. провадження у справі зупинено через неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили судового рішення по іншій справі за № 16/584/06.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.11.2008р. постанову господарського суду Миколаївської області від 26.06.2007 р. скасована, у задоволенні позову Державного підприємства „Миколаївський науково дослідний проектний інститут землеустрою” до Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївської області про скасування рішення від 24.10.2006 р. за № 86 відмовлено.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає доцільним провадження у справі поновити.
До того ж, на даний час спір не підвідомчий господарському суду Миколаївської області, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У даній позовної заяві Державна інспекція з контролю за цінами в Миколаївській області виступає як суб'єкт владних повноважень, який діяв, приймаючи оспорюванне рішення, у межах своєї компетенції.
Підвідомчість справ господарським судам визначається статтею 12 ГПК України.
Відповідно до ст. 12 ГПК України (в редакції Закону № 483-V 483-16 від 15.12.2006р.) господарським судам підвідомчі справи у спорах, що передбачені цією статтею, крім спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Керуючись ст.ст. 22 п. 2, ст. 156, 165 КАС України, - суд
1. Провадження у справі поновити.
2. Передати адміністративну справу на розгляд Миколаївському окружному адміністративному суду (54002, м. Миколаїв, вул. Заводська,11).
Суддя В.Д.Фролов