29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
"28" листопада 2006 р. Справа №8/6541-А
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Меблі” м. Кам'янець-Подільський
до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області,
м. Хмельницький
про зобов'язання видати перелік нерухомого майна, переданого у власність покупця
Представники :
від позивача: Коробей Т.Д. - представник за дорученням №4 від 23.10.2006 року
від відповідача: Кошелюк З. М. - за довіреністю від 04.09.2006 року
Суть спору : Позивач просить суд зобов'язати РВ ФДМУ по Хмельницькій області видати йому перелік нерухомого майна, переданого у власність покупцю відповідно до встановленої форми згідно з додатком №3 до Положення про впорядкування передачі об'єктів нерухомого майна, приватизованих у складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства, затвердженого наказом ФДМУ №2097 від 25.11.2003р.
В судовому засіданні сторонами подано спільну заяву в порядку ч.3 ст. 121 КАСУ про розгляд справи по суті, оскільки під час попереднього засідання вирішено всі питання для її розгляду.
Відповідач у запереченні про адміністративного позову від 27.11.2006р. зазначив, що вимоги, заявлені товариством з обмеженою відповідальністю „Меблі" у позові про спонукання видати перелік нерухомого майна, переданого у власність покупцю, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області не визнає і відхиляє з наступних мотивів: 06.05.1993 року між комітетом економіки Хмельницької облдержадміністрації та товариством покупців, створене членами трудового колективу Кам'янець-Подільської фабрики по виготовленню і ремонту меблів, було укладено договір купівлі-продажу державного майна, яке знаходилося на балансі Кам'янець-Подільської фабрики по виготовленню і ремонту меблів та перебувало у комунальній власності області. 20.05.1993 року виконавчий комітет Кам'янець-Подільської міської ради прийняв рішення про реєстрацію договору купівлі-продажу Кам'янець-Подільської фабрики по ремонту та виготовленню меблів. Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України „Про приватизацію державного майна" продаж майна, що є у комунальній власності, здійснюють органи, створювані відповідними місцевими радами. Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Хмельницькій області не надавалися повноваження щодо приватизації об'єктів комунальної власності. Тому, видати перелік нерухомого майна Кам'янець-Подільської фабрики по виготовленню і ремонту меблів, яке передане у власність покупцю - товариству з обмеженою відповідальністю „Меблі", регіональне відділення не має повноважень.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено :
ТОВ „Меблі” м. Кам'янець-Подільський є правонаступником колективного підприємства „Кам'янець-Подільська фабрика по виготовленню і ремонту меблів", що в свою чергу було створене в процесі приватизації комунального підприємства „Кам'янець-Подільської фабрики по виготовленню і ремонту меблів”.
В процесі приватизації відповідно до ст. 25 Закону України "Про малу приватизацію" та ст. 8 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств" було створене товариство покупців з числа працівників комунального підприємства, яке 06.05.1993 року викупило цілісний майновий комплекс комунального підприємства на підставі договору купівлі-продажу державного майна та акту прийому-передачі цього майна, в т. ч. нерухомого, а в подальшому виступило засновником колективного підприємства "Кам'янець-Подільська фабрика по виготовленню і ремонту меблів".
Своїм розпорядженням №60-р від 24.02.1994 року Кам'янець-Подільський міськвиконком на підставі цього договору та затвердженого статуту зареєстрував колективне підприємство, як засноване на базі викупленого трудовим колективом цілісного майнового комплексу.
Відповідно до наказу Мінфіну України №109 від 16.12.1993 року, яким було затверджено Порядок відображення в бухгалтерському обліку і звітності операцій, пов'язаних з приватизацією та орендою державних підприємств, в 1 кв. 1994 року складався передаточний баланс, а майно, в т.ч. нерухоме, постановлене на баланс приватизованого підприємства, що підтверджується архівними копіями, прикладеними до справи. При цьому використовувались додатково інвентаризаційні описи, що складались під час приватизації і на сьогоднішній день на думку позивача повинні знаходитись при приватизаційній справі підприємства, що зберігається у відповідача.
Однак жодного документу власне колективне підприємство, що створене на базі приватизованого майна від органу приватизації на той час не отримало, так як це не було врегульоване в нормативному порядку.
22.07.1998 року своїм наказом № 1450 Фонд Держмайна України врегулював питання підтвердження права власності підприємствами на приватизоване майно в складі цілісного майнового комплексу, яким затвердив Порядок підтвердження права власності на нерухоме майно. Саме цим Порядком ( п.3.2.) передбачено, що на вимогу юридичних осіб, створених на базі об'єкта приватизованого, як цілісний майновий комплекс шляхом викупу, державний орган приватизації видає їм Перелік нерухомого майна, яке приватизоване у складі цілісного майнового комплексу за встановленою формою. В подальшому в зв'язку зі змінами в приватизаційному законодавстві вищенаведений наказ втратив свою чинність, а Порядок був затверджений в новій редакції відповідно до наказу №2097 від 25.11.2003 року у формі Положення. При чому ні в першій редакції , ні в останній редакції не обмежуються підприємства якимось часом в можливості отримати від державного органу приватизації документ, що підтверджує право власності підприємства на приватизоване майно.
Керуючись вищенаведеними наказами ФДМУ, 09.11.2005 року позивач подав запит відповідачу з проханням видати Перелік нерухомого майна, приватизованого колективним підприємством.
Своїм листом №01/01-42-4074/05 від 27.12.2005 року відповідач відмовив позивачу у видачі переліку, зазначивши, що покупцем за договором є товариство покупців, а аналіз прикладених документів чітко вказав, що колективне підприємство є правонаступником товариства покупців, а тому відсутні підстави для видання будь-яких додаткових документів.
Аналізуючи матеріали справи і оцінюючи їх сукупності судом враховується наступне:
Згідно ст. 6 Закону України „Про приватизацію державного майна” до суб'єктів приватизації відносяться державні органи приватизації.
Відповідно до ст. 4 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” ( в редакції, яка була чинною на час приватизації підприємства) продавцями об'єктів малої приватизації, що перебувають у загальнодержавній та комунальній власності, є відповідно: органи приватизації, створені місцевими Радами народних депутатів.
Згідно п.7 ст. 7 Закону України „Про приватизацію майна державних підприємств” продаж майна, що є у комунальній власності, здійснюють органи, створювані відповідними місцевими радами.
Відповідно до ст. 25 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” ( в редакції, яка була чинною на час приватизації підприємства) Право власності на державне майно підтверджується договором купівлі-продажу, який укладається між покупцем та уповноваженим представником відповідного органу приватизації.
Згідно п.3.1 Положення про впорядкування передачі об'єктів нерухомого майна, приватизованих у складі цілісного майнового комплексу або переданих до статутного фонду господарського товариства, затвердженого наказом Фонду державного майна України 25.11.2003 №2097, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2003р. № 1201/8522, Державний орган приватизації при оформленні договору купівлі - продажу об'єкта, приватизованого як цілісний майновий комплекс шляхом викупу, продажу на аукціоні, за конкурсом, складає перелік майна, який є невід'ємним додатком до договору, за формою, що наведена в додатку 3.
Відповідно до п.3.2 Положення на письмовий запит господарського товариства, яке приватизоване шляхом викупу, продажу на аукціоні, за конкурсом, або осіб, які відповідно до законодавства України є правонаступниками такого товариства, або арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у разі порушення справи про банкрутство товариства державний орган приватизації готує перелік нерухомого майна, переданого у власність покупцю, за формою, що наведена в додатку 3.
Згідно договору купівлі - продажу цілісного майнового комплексу комунального підприємства „Кам'янець-Подільської фабрики по виготовленню і ремонту меблів” від 06.05.1993р. продавцем виступав комітет економіки Хмельницької обласної державної адміністрації. Виходячи з цього, приватизацію даного об'єкту здійснював комітет економіки Хмельницької обласної державної адміністрації. Оскільки регіональному відділенню ФДМУ по Хмельницькій області не надавались повноваження щодо приватизації об'єктів комунальної власності, а тому видати перелік нерухомого майна, переданого у власність ТОВ „Меблі” м. Кам'янець-Подільський у відповідача не має повноважень.
В зв'язку з вищевикладеним у позові необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п. 3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У позові товариства з обмеженою відповідальністю „Меблі” м. Кам'янець-Подільський до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області, м. Хмельницький про зобов'язання видати перелік нерухомого майна, переданого у власність покупця відмовити.
Згідно ст.ст. 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України Постанова, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.Г. Степанюк
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.