Ухвала від 22.11.2013 по справі 2а-6022/11

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-6022/11

УХВАЛА

Іменем України

22 листопада 2013 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Грищенко Т.М.,

суддів - Лічевецького І.О. та Мацедонської В.Е.,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Тальнівському районі Черкаської області на постанову Тальнівського районного суду Черкаської області від 07.10.2011 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Тальнівському районі Черкаської області про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Тальнівського районного суду Черкаської області від 07.10.2011 р. позов задоволено частково. Суд визнав неправомірними дії відповідача та зобов'язав здійснити перерахунок та виплату позивачу додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю.

На вказану постанову відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та відмовити в задоволенні позову.

Судом першої інстанцій встановлено, що позивач являється постраждалою від наслідків аварії на ЧАЕС, а також є особою, віднесеною до 4 категорії.

Згідно ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії особам, віднесеним до категорій 1,2,3,4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію. Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796 особам, віднесеним до категорії 4, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком. Частиною 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Крім того, мінімальна пенсія за віком не може бути нижчою ніж прожитковий мінімум і відповідно до вимог ст. 46 Конституції України.

З огляду на загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами, ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу в порівняні з постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530, згідно з якою проводились визначення розміру додаткових пенсій відповідачем. Отже, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати позивачу додаткової пенсії та доплати до пенсії згідно ст.51 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є неправомірними. А суд першої інстанції при задоволенні позову правомірно виходив з принципу пріоритетності законів над підзаконними актами при визначенні розміру виплат позивачу та застосував зазначені вище норми Закону, тому підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні, а її доводи не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.

На підставі викладеного, враховуючи, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Тальнівському районі Черкаської області - залишити без задоволення, а постанову Тальнівського районного суду Черкаської області від 07.10.2011 р. - без змін. Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя: Грищенко Т.М.

Судді: Лічевецький І.О.

Мацедонська В.Е.

.

Головуючий суддя Грищенко Т.М.

Судді: Лічевецький І.О.

Мацедонська В.Е.