Постанова від 03.10.2006 по справі 18/4807-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"03" жовтня 2006 р. Справа №18/4807-А

за позовом Прокурора Дунаєвецького району в інтересах держави в особі Дунаєвецького районного центру зайнятості - робочого органу Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, м. Дунаївці

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Батьківщина", с. Підлісний Мукарів Дунаєвецького району

про стягнення 21818,80 грн.

Суддя Саврій В.А. Секретар судового засідання Сліпчук Н.В.

Представники сторін:

Від позивача -Дзюба В.В. -за довіреністю №14а/429 від 31.08.2006 р.

Від відповідача -не з'явився

За участю -Шкадько В. В. -прокурор відділу прокуратури області

Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовною заявою в якій просить суд, у відповідності до вимог Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, стягнути з відповідача на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість по страхових внесках в розмірі 21818,80 грн.

Посилається на те, що згідно ст.ст. 16, 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. № 1533-III (із змінами і доповненнями) відповідач є платником страхових внесків по державному соціальному страхуванню на випадок безробіття і зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.

Повноважний представник позивача та прокурор в судове засідання з'явилися, позовні вимоги підтримали та просять стягнути з відповідача 21818,80 грн., зазначаючи, що позовні вимоги підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.

Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, зокрема письмового заперечення на позов не подав, позовні вимоги по суті та за розміром не спростував, повноважного представника для участі в судовому засіданні не направив, причини неявки суду не повідомив.

Розглядом наявних матеріалів справи встановлено:

Згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

07.06.2006 року Дунаєвецьким районним центром зайнятості була проведена перевірка правильності нарахування, своєчасності та повноти перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі Фонд) відповідачем за період з 01.04.2005 р. по 01.04.2006 р. За результатами перевірки складено акт № 28.

Згідно акту перевірки № 28 заборгованість відповідача по страхових внесках перед Фондом складає 18277,90 грн., нарахована пеня в сумі 1793,65 грн.

Суму недоїмки ТзОВ "Батьківщина" також підтверджено розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 1 півріччя 2006 р.

У зв'язку з несплатою у добровільному порядку 21818,80 грн. боргу відповідачем, позивач звернувся із позовною заявою до суду.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.

Відповідно до Закону України “Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування“ від 14.01.1998 року та п. 1 ст.1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 11.01.2001 року загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від них обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Згідно ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція Фонду та її poбoчi органи ведуть реєстр платників страхових внесків, проводять збір страхових внесків, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхування на випадок безробіття, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються, зокрема на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Як встановлено абз. 11 ч. 2 ст. 19 Закону України "Про зайнятість населення", державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ i організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до п. 3 ст. 17 цього Закону роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені, зокрема, згідно п. 1 ст. 38 Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню, у т.ч. страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Судом враховується, що відповідач, як роботодавець, є платником внесків до Фонду загальнообов'язкового Державного соціального страхування України на випадок безробіття, а згідно п.2 ст. 35 цього Закону, роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески.

Частиною 2 ст. 38 Закону, визначено, що несплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

При цьому судом враховується, що відповідно до ст. 39 Закону правовідносини за цим законом вирішуються у судовому порядку.

За таких обставин, позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п. 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Дунаєвецького районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, м. Дунаївці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Батьківщина", с. Підлісний Мукарів Дунаєвецького району про стягнення 21818,80 грн. заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Батьківщина", с. Підлісний Мукарів Дунаєвецького району (код 03786403) на користь Дунаєвецького районного центру зайнятості -робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (м. Дунаївці, вул. Шевченка, 88, код 21316687) 21818,80 грн. (двадцять одна грн. вісімсот вісімнадцять грн. 80 коп.) заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно з ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.А. Саврій

Віддрук. 5 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

4,5 - прокуратурі.