29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
"17" серпня 2006 р. Справа №15/4294-А
за позовом Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України
до Державного підприємства "Ганнопільський спиртзавод" с. Ганнопіль Славутського району
про стягнення 14308,64 грн.
Суддя Муха М.Є.
Секретар судового засідання Капустян А.В.
Представники сторін:
від позивача Тарновецький І.І. -за довіреністю №8659/21 від 13.12.2005р.
Присяжний В.В. -за довіреністю №4819/21 від 27.07.2006р.
від відповідача не з'явився
Ухвалою суду від 12.07.2006р. відкрито провадження в адміністративній справі та попереднє судове засідання по справі.
Ухвалою суду від 01.08.2006року закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Суть спору
Позивач у позовній заяві та його представники в судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог. Просять суд стягнути з відповідача 14308грн. 64коп. заборгованості по сплаті фінансових санкцій, посилаючись на те, що нарахування останніх підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Ухвала від 01.08.2006р. про закінчення підготовчого провадження та повістка про виклик в судове засідання на 11год. 00хв. 17.08.2006р. отримані відповідачем 05.08.2006р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 770269.
Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, зокрема письмової позиції з приводу поданого позову не подав, позовні вимоги по суті та за розміром не спростував, повноважного представника для участі в судовому засіданні не направив, причини неявки суду не повідомив.
Враховуючи викладене суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне
31.10.2005року перевіряючими Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України м. Київ проведена перевірка господарської одиниці -ДП „Ганнопільський спиртзавод” щодо правомірності виготовлення та відвантаження спирту технічного денатурованого. За результатами перевірки складено акт №55.
Перевіркою встановлено, що на пристанційній базі ДП „Ганнопільський спиртзавод” за адресою: Хмельницька області, м. Славута, вул. Привокзальна, 68 зберігається 745,63дал.б.с. спирту етилового денатурованого (технічного), хоча зазначене місце збереження спирту внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту як місце зберігання спирту етилового ректифікованого, чим порушено вимоги ч.5 ст.2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” .
Акт перевірки підписано представником відповідача без зауважень та заперечень.
20.04.2006р. на підставі акта перевірки № 55 від 31.10.2005р., згідно абзацу 9 ч.2 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” позивачем прийнято рішення № 000047 про застосування фінансових санкцій до відповідача, а саме штрафу в розмірі -14308грн. 64коп. за зберігання спирту у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру. Зазначене рішення вручено відповідачу 25.04.2005р., що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.
У зв'язку з несплатою штрафу відповідачем в добровільному порядку позивачем подано позов до суду про примусове стягнення останнього.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом до уваги приймається наступне:
Статтею 2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” визначено, що виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв здійснюється за наявності внесених до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
Згідно наказу Державної податкової адміністрації України „Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру” №251, від 28.05.02р. визначено, що Єдиний державний реєстр місць зберігання - це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості заявників. Згідно п. 1.1 Порядку до Єдиного реєстру вносяться: відомості про заявника - ідентифікаційний код (номер), найменування (прізвище, ім'я, по батькові), місцезнаходження або місце проживання (поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, номер будинку), серія та номер ліцензії, виданої заявнику на відповідний вид діяльності; відомості про місце зберігання - місцезнаходження (поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, номер будинку), площа місця зберігання (місткість місця зберігання спирту), вид продукції, що зберігається; дата включення місця зберігання до Єдиного реєстру; серія, номер та дата видачі довідки про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру; підстави та дата виключення місця зберігання з Єдиного реєстру.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” спирт етиловий вживається в значенні, як спирт етиловий - сирець, спирт етиловий ректифікований технічний, спирт етиловий денатурований (спирт технічний), спирт етиловий технічний, спирт етиловий ректифікований, виготовлені з крохмале- і цукровмісної сировини або з нехарчових видів сировини за спеціальними технологіями.
Згідно ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995р. за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1 700 гривень. Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Перевіркою відповідача виявлено, що в порушення вимог ч.5 ст.2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” на пристанційній базі ДП „Ганнопільський спиртзавод” за адресою: Хмельницька області, м. Славута, вул. Привокзальна, 68 зберігається 745,63дал.б.с. спирту етилового денатурованого (технічного), хоча зазначене місце збереження спирту внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту як місце зберігання спирту етилового ректифікованого.
За таких обставин, враховуючи, що згідно ст.17 зазначеного Закону у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду, позивачем обґрунтовано подано позов, вимоги відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню. При цьому дотримано також вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.03р. “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Крім того, судом враховується, що відповідачем не подано доказів, які б спростовували викладені у позові обставини, а також доказів сплати штрафу в добровільному порядку.
Доказів скасування рішення про застосування фінансових санкцій №000047 від 20.04.2006р. відповідачем в судове засідання також не надано.
Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
Позов Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України до Державного підприємства „Ганнопільський спиртзавод” с. Ганнопіль Славутського району про стягнення 14308грн. 64коп. заборгованості задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства „Ганнопільський спиртзавод” (Славутський район, с. Ганнопіль, вул. Будьонного, 21, код 00374893) на користь Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України (м. Київ, вул. Грінченка, 1) 14308грн. 64коп. (чотирнадцять тисяч триста вісім гривень 64коп.) заборгованості.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя М.Є. Муха
Віддруковано 3 примірники:
1 -до справи;
2 -позивачу;
3 -відповідачу.