Постанова від 11.10.2006 по справі 19/4637-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"11" жовтня 2006 р. Справа №19/4637-А

За позовом Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" в особі відокремленого структурного підрозділу Козятинської дирекції залізничних перевезень м. Козятин

до Управління праці та соціального захисту населення Шепетівської райдержадміністрації м. Шепетівка

про стягнення 37373,40 грн.

Суддя Розізнана І.В. Секретар судового засідання Комарніцький В.В.

Представники:

позивача: Маліновський А.І. - за довіреністю від 16.08.06р.

відповідача: Медлярська В.М. - за дорученням від 18.08.06р.

Бузиль В.В. - за дорученням від 18.08.06р.

У судовому засіданні згідно ч.3 ст. 160 КАСУ оголошено вступну і резолютивну частини постанови.

Повноважний представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує та наполягає на їх задоволенні, просить суд стягнути з відповідача 37373,40 грн. заборгованості за надані послуги по перевезенню пільгових категорій громадян за період з січня по квітень 2006 року.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечують, подали докази на підтвердження того, що з Державного бюджету України у 2006 році не надходили кошти на компенсацію збитків від перевезення пільгових категорій громадян у приміському сполученні, а саме кошторис та план асигнувань із загального фонду бюджету Управління праці та соціального захисту населення Шепетівської райдержадміністрації на 2006 рік.

Зазначають, що відповідно пункту 2 «Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів та здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256, передбачено, що фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення проводиться за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів затверджених в обласних бюджетах на зазначені цілі. В зв'язку з тим, що помісячний розпис передбаченої суми субвенції на 2006 рік починається лише з червня місяця, тому розрахунки втрат від пільгового перевезення залізничним транспортом будуть братися до уваги та відображатися в звітності про нараховані суми в фінансовому управлінні з червня місяця в межах передбаченої субвенції, а тому відшкодування втрат буде здійснюватися по мірі поступлення коштів.

Повідомили суд, що станом на 1.08.2006 року субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам по коду функціональної класифікації видатків 170302 - " Компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом " не надходили.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

1 січня 2006 року між сторонами було укладено договір № ПЗ/ДН2-065256/ню про розрахунки за надані послуги по перевезенню пільгових категорій громадян, предметом якого є відшкодування коштів за надані послуги, позивачем по перевезенню пільгових категорій громадян, згідно Закону України „Про державний бюджет на 2006 рік", Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ", Закону України "Про основні заходи соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (п.1.1. договору).

Згідно п.п. 2.2., 2.3 договору позивач зобов'язується здійснювати перевезення пільгових категорій громадян передбачених діючим законодавством України, а відповідач згідно Закону України „Про державний бюджет на 2006 рік”, за рахунок коштів місцевих бюджетів на компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян, зобов'язуються щомісячно здійснювати позивачу відшкодування збитків від перевезення пільгових категорій громадян у приміському сполученні по мірі надходження субвенцій з Державного бюджету України на підставі пред'явлених позивачем рахунків.

Пунктом 3.2. договору передбачено , що відповідач, щомісячно, на підставі поданих документів забезпечує своєчасне перерахування на рахунок позивача сум відшкодування по пільговому перевезенню окремих категорій громадян залізничним транспортом при надходженні їх з державного до місцевого бюджету на рахунок позивача.

Згідно даних позивача, за період з січня по квітень 2006 року позивач надав послуги по пільговому перевезенню 3612 пасажирів - пільговиків, у приміському сполученні по залізничних станціях, розташованих у межах Шепетівського району на суму 37373,40 грн., про що свідчать наявні в матеріалах справи звіт позивача про кількість перевезених пільгових категорій громадян в приміському сполученні за січень -березень 2006р., виставлені відповідачу рахунки за січень -березень 2006 року та розрахунки витрат на відшкодування збитків.

Згідно наданого відповідачем кошторису на 2006 рік Управління праці та соціального захисту населення Шепетівської райдержадміністрації передбачено видатки на пільгове перевезення пасажирів залізничним транспортом у сумі 87400 грн.

Згідно плану асигнувань із загального фонду бюджету на 2006 рік заплановано асигнування на пільгове перевезення залізничним транспортом в сумі 87400 грн. з червня по грудень 2006 року (по 14500 грн. за період з червня по листопад 2006р. включно та 400 грн. на грудень 2006р.).

Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне.

Відповідно до ст.174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до п. 3.2., п. 3.3 договору відповідач, щомісячно, на підставі поданих документів забезпечує своєчасне перерахування на рахунок позивача сум відшкодування по пільговому перевезенню окремих категорій громадян залізничним транспортом при надходженні їх з державного до місцевого бюджету на рахунок позивача. Оплата проводиться протягом семи банківських днів після надходження коштів з державного бюджету на рахунок відповідача на підставі документів, складених Залізницею та в межах субвенцій на 2006 рік за перевезення пільгових категорій громадян України залізничним транспортом.

Відповідач в судовому засіданні стверджує, що станом на 01.08.06р. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам по коду функціональної класифікації видатків "Компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом " не надходили, про що надав письмове пояснення.

Позивач не надав суду доказів надходження відповідачу субвенцій з Державного бюджету України на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян за період з січня по березень 2006 року,а тому суд вважає, що відповідач не порушив умови договору № ПЗ/ДН2-065256/ню про розрахунки за надані послуги по перевезенню пільгових категорій громадян від 1 січня 2006 року.

За таких обставин, суд прийшов до висновку що вимоги позивача є безпідставними і такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 118, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У позові Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" в особі відокремленого структурного підрозділу Козятинської дирекції залізничних перевезень м. Козятин до Управління праці та соціального захисту населення Шепетівської райдержадміністрації м. Шепетівка про стягнення 37373,40 грн. відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя І.В. Розізнана

Постанова складена у повному обсязі і підписана - 13.10.06р.