29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
"02" жовтня 2006 р. Справа № 21/15/3939-А
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області м. Хмельницький
до 1-го Загону Державної пожежної охорони ХАЕС Головного управління МНС України в Хмельницькій області м. Нетішин
про про примусове виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами № 063 від 13.03.2006 року шляхом стягнення суми 2405,60 грн. необгрунтовано отриманої виручки та суми 4811,20 грн. штрафу
Суддя Огороднік К.М. Секретар судового засідання Степчук Т.А.
Представники сторін:
від позивача - Замрієва С.С. -представник за довіреністю № 0043 від 16.01.2006 року.
від відповідача -не з'явився
Суть спору: Позивач звернувся з позовом про стягнення з відповідача суми економічної санкції у вигляді стягнення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 2405,60 грн. та 4811,20 грн. штрафу визначеного в рішенні № 063 від 13.03.2006 року. Дані санкції застосовані за порушення, яке полягає у необґрунтованому одержанні виручки внаслідок безпідставного стягнення плати за проведення спеціального навчання, експертизи протипожежного стану об'єктів, за перевірку знань в період з 28.09.2005 року по 14.10.2005 року. При цьому посилається на постанову Кабінету Міністрів України від 02.09.2005 року № 862 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, лист МНС України від 10.10.2005 року № 01-7586/212, ст. 14 Закону України “Про ціни та ціноутворення“. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, обґрунтовуючи доданими до позовної заяви доказами.
Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи, що підтверджується повідомленнями, своїми процесуальними правами не скористався, відзив на позов не подав, повноважного представника для участі у судовому засіданні не направив.
Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне:
27.02.2006 року посадовими особами Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області на підставі посвідчення на проведення перевірки № 0058 від 20.02.2006 року проведено перевірку відповідача щодо додержання державної дисципліни цін і тарифів, за результатами якої складено акт перевірки від 27.02.2006 року.
В даному акті встановлено порушення відповідачем вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2001 року № 150 "Про затвердження порядку видачі органами Державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та орендоприміщень", постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2005 року № 862 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15.05.2000 року № 798 "Про затвердження переліку платних послуг, що можуть надаватися підрозділами Державної пожежної охорони Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи", а саме необґрунтоване одержання виручки внаслідок безпідставного стягнення плати за проведення спеціального навчання, експертизи протипожежного стану об'єктів, за перевірку знань в період з 28.09.2005 року по 14.10.2005 року, зокрема, перевіркою встановлено, що з 28.09.2005 року по 14.10.2005 року на рахунок відповідача надійшли кошти за проведення спеціального навчання - 1904,64 грн., за перевірку знань - 24,80 грн., за проведення експертизи - 476,16 грн. Загальна сума від платних послуг становить 2405,60 грн., а саме: за проведення експертизи від 05.10.2005 року квитанція № 97 СПД Янчишина Я.А -119,04 грн.; оплата за навчання СПД Янчишина Я.А -158,72 грн.; № 240 від 05.10.2005 року за проведення експертизи -119,04 грн.; від 14.10.2005 року № 269 ТОВ ІВП "ВТС-Тест" - спецнавчання -793,60 грн., перевірка знань - 24,80 грн.; від 30.09.2005 року № 7 Мельник Т. В. -спецнавчання -158,72 грн.; від 30.09.2005 року № 3 ВАТ "Авторемонт" - спецнавчання -793,60 грн.; від 29.09.2005 року № 2 ПП Парай В.Ф. - експертиза -119,04 грн.; від 07.10.2005 року КМП "Експресбуд" - експертиза -119,04 грн.
В зв'язку із виявленими порушеннями, позивачем на підставі вказаного акту перевірки, відповідно до ст. 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення”, п. 3.2 Інструкції „Про порядок застосування економічних санкцій та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами”, прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 063 від 13.03.2006 року, яким у відповідача вилучено 2405,60 грн. суми порушення та застосовано фінансові санкції в сумі 4811,20 грн.
Оскільки, нарахована рішенням № 063 від 13.03.2006 року сума порушення, відповідачем в добровільному порядку не сплачена, позивачем на адресу відповідача направлено претензія № 0373 від 14.03.2006 року, однак відповіді на дану претензію позивач не отримав, тому звернувся з позовом, про її стягнення в судовому порядку.
Аналізуючи в сукупності надані по справі докази, рішення приймається з огляду на наступне:
Відповідно до ст. 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Відповідно до п. 3.4, п. 3.6 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 року № 298/519, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за № 1047/6238, рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій може прийматися Державною інспекцією з контролю за цінами, державними інспекціями з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі також на підставі матеріалів перевірок, здійснених іншими контрольними органами. Рішення складається за формою згідно з додатком 1 у трьох примірниках, які підписуються начальником відповідної державної інспекції з контролю за цінами або його заступниками. Рішення про вилучення сум економічних санкцій може не прийматися у тому випадку, якщо зазначені суми були внесені порушником самостійно. У разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до місцевого господарського суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.
При цьому, судом враховується, що матеріалами справи підтверджується факт одержання відповідачем плати за проведення спеціального навчання, експертизи протипожежного стану об'єктів, за перевірку знань в період з 28.09.2005 року по 14.10.2005 року, внаслідок чого одержана ним виручка склала 2405,60 грн. Тому, штрафні санкції становлять 2405,60 грн. х 2= 4811,20 грн.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що сума порушення та штрафні санкції, які відповідно до ст. 14 Закону України „Про ціни та ціноутворення” підлягають стягненню до бюджету становить 7216,80 грн.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 063 від 13.03.2006 року відповідачем в добровільному порядку не виконане, жодних доказів на спростування фактів, вказаних в акті перевірки від 27.02.2006 року, відповідачем не надано, позовні вимоги позивача обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п. 3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області м. Хмельницький до 1-го Загону Державної пожежної охорони ХАЕС Головного управління МНС України в Хмельницькій області м. Нетішин про примусове виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами № 063 від 13.03.2006 року шляхом стягнення 2405,60 грн. необґрунтовано отриманої виручки та 4811,60 грн. штрафу задоволити.
Стягнути з 1-го Загону Державної пожежної охорони ХАЕС Головного управління МНС України в Хмельницькій області м. Нетішин (вул. Енергетиків, 2, код 23312481) на користь Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області, (м. Хмельницький, пров. Пушкіна, 11, код 23565225) необґрунтовано отриману виручку та штрафні санкції за порушення державної дисципліни цін в сумі 7216,80 грн. (сім тисяч двісті шістнадцять гривень 80 коп.) з яких: 2405,60 грн. необґрунтовано отримана виручка та 4811,20 грн. штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя К.М. Огороднік
Постанова оформлена в повному обсязі та підписана 02.10.2006 року.
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
Помічник судді О.С. Гуменюк