Постанова від 14.11.2006 по справі 19/183-НА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"14" листопада 2006 р. Справа №19/183-НА

За позовом Державного підприємства "Івано-Франківський ліспромкомбінат" МО України в особі в особі Шепетівського військового лісгоспу м. Шепетівка

до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради м. Шепетівка

про визнання недійсним акту від 08.10.92р. та скасування рішення виконавчого комітету від 19.11.92р. № 189

Суддя Розізнана І.В. Секретар судового засідання Комарніцький В.В.

Представники:

позивача: Капелюх В.О. -за довіреністю від 20.01.06р.

відповідача: не з'явився

У судовому засіданні згідно ч.3 ст. 160 КАСУ оголошено вступну і резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримує та наполягає на їх задоволенні, посилаючись на те, що вони підтверджені поданими доказами.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав до суду письмове клопотання від 30.10.06р. про розгляд справи без участі представника відповідача. У письмовому поясненні від 07.07.06р. позивач позовні вимоги не визнає, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку з відсутністю підстав для задоволення позову та пропуском позивачем строку звернення до адміністративного суду.

З врахуванням викладеного суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Суд розглянув спір у більш тривалий термін за заявою представника позивача.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

8 жовтня 1992 року комісією з представників виконавчого комітету Шепетівської міської ради складено Акт про обстеження стану житлового будинку (житлового приміщення) з метою встановлення його відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання житлового будинку (житлового приміщеня) непридатними для проживання. За результатами обстеження житловий будинок № 18 по вул. К. Маркса визнано ветхим та таким, який не підлягає капітальному ремонту та зазначено, що після виселення жильців приміщення можливо використовувати для господарських потреб.

19 листопада 1992 року виконавчим комітетом Шепетівської міської ради було прийнято рішення за № 189, яким затверджено акт технічного стану житлових будинків та визнання їх ветхими, що не підлягають капітальному ремонту та визнано будинок № 18 по вул. К. Маркса - Шепетівського військового лісгоспу ветхим та таким, що підлягає ремонту та зобов'язано адміністрацію лісгоспу відселити мешканців ветхого будинку, а будинок знести або виключити з житлового фонду.

Позивач вважає, що Акт обстеження від 08.10.92 р. та рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 19.11.92 р. № 189 складені з порушенням чинного законодавства, а тому просить суд визнати недійсним акт від 08.10.92р. та скасувати рішення виконавчого комітету від 19.11.92р. № 189.

З пояснень, наданих представником позивача, вбачається, що строк позовної давності виник з дня, коли позивач дізнався про порушене право, а саме при розгляді справи в Шепетівському міськрайонному суді в січні 2006 року, тому суд вважає, що позивачем не пропущений строк позовної давності для звернення до суду.

Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне.

Відповідно до п. 5 Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, яке затверджене постановою Ради Міністрів УРСР від 26 квітня 1984 р. № 189 якщо під час обстеження стану жилих будинків буде виявлено невідповідність санітарним і технічним вимогам цих будинків (жилих приміщень), яку можливо і доцільно усунути шляхом проведення капітального ремонту, житлово-експлуатаційна організація вирішує в установленому порядку питання про проведення такого ремонту. В разі неможливості або недоцільності проведення капітального ремонту житлово-експлуатаційна організація вносить до виконкому районної, міської, районної у місті Ради народних депутатів пропозицію про визнання жилого будинку (жилого приміщення) таким, що не відповідає вказаним вимогам і є непридатним для проживання.

Відповідно до п. 6 даного Положення для обстеження стану жилих будинків, зазначених в абзаці другому пункту 5 цього Положення, виконавчий комітет відповідної місцевої Ради народних депутатів призначає комісію в такому складі: заступник голови виконавчого комітету місцевої Ради (голова комісії), начальник управління (відділу) житлового (комунального) господарства виконавчого комітету місцевої Ради (заступник голови комісії), представник органу або закладу санітарно-епідеміологічної служби, представник відділу (управління) у справах будівництва і архітектури виконавчого комітету місцевої Ради або районний архітектор, представник органу державного пожежного нагляду, депутат місцевої Ради, інженер житлово-експлуатаційної організації (секретар комісії), представник громадського будинкового комітету. При обстеженні стану жилих будинків відомчого або громадського житлового фонду до складу комісії включається також представник органу, який здійснює управління відповідним фондом.

Згідно вказівки начальника КЕУ ПрикВО від 15.07.87р. дозволено переобладнання службового приміщення по пров. К Маркса № 18, під житловий будинок для тимчасового проживання малосімейних працівників та службовців лісгоспу.

Пунктом 11 Положення визначено, що при вирішенні питання щодо жилого будинку відомчого або громадського житлового фонду пропозиція погоджується з відповідним підприємством, установою, організацією.

Як вбачається з наданих доказів обстеження житлового будинку № 18 по вул. К. Маркса в м. Шепетівка проводилось в порушення норм Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, яке затверджене постановою Ради Міністрів УРСР від 26 квітня 1984 р. № 189, а саме проводилось комісією, склад якої не відповідає вимогам вказаного положення, акт не підписаний всіма членами комісії та не погоджений Державним підприємством "Івано-Франківський ліспромкомбінат" МО України в особі в особі Шепетівського військового лісгоспу.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 19.11.92 р. № 189 є неправомірним, оскільки прийнято на підставі Акт у від 08.10.92 р. який складений всупереч вимогам Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, яке затверджене постановою Ради Міністрів УРСР від 26 квітня 1984 р. № 189.

За таких обставин, позовні вимоги позивача в частині скасування рішення виконавчого комітету від 19.11.92р. № 189 обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню .

Суд вважає за необхідне відмовити позивачу у визнанні недійсним акту від 08.10.92р. виходячи з наступного.

Відповідно до п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також у спорах про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві.

У Роз'ясненні Президії Вищого арбітражного суду України „Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів” визначено, що акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

З врахуванням викладеного суд прийшов до висновку, що акт про обстеження стану житлового будинку від 08.10.92р. не є актом в розумінні ст. 12 ГПК України, визнання його недійсним не відновить порушене право позивача, а тому в задоволенні позову в частині визнання недійсним акту від 08.10.92р. необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державного підприємства "Івано-Франківський ліспромкомбінат" МО України в особі в особі Шепетівського військового лісгоспу м. Шепетівка до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради м. Шепетівка про визнання недійсним акту від 08.10.92р. та скасування рішення виконавчого комітету від 19.11.92р. № 189 задовольнити частково.

Скасувати рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 19.11.92 р. № 189 „Житлово-комунальні та земельні питання” в частині затвердження акту технічного стану житлового будинку та визнання будинку № 18 по вул. К. Маркса - Шепетівського військового лісгоспу ветхим, що не підлягає капітальному ремонту та зобов'язання адміністрацію лісгоспу відселити мешканців ветхого будинку, а будинок знести або виключити з житлового фонду.

Стягнути з Шепетівського місцевого бюджету на користь Державного підприємства "Івано-Франківський ліспромкомбінат" МО України в особі в особі Шепетівського військового лісгоспу м. Шепетівка, вул. К.Маркса, 18 (код 24972050) 3,40 грн. (три гривні 40 коп.) відшкодування сплаченого держмита.

В решті позову відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя І.В. Розізнана