Постанова від 07.11.2006 по справі 6/1766-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"07" листопада 2006 р. Справа №6/1766-А

за позовом Державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області м. Хмельницький

до Хмельницький обласний Центр профілактики і боротьби зі СНІДом обласного управління охорони здоров'я м. Хинльницький

про стягнення 5239,50 грн. заборгованості по фінансових санкціях

Суддя Танасюк О.Є. Секретар судового засідання Сарбей О.Ф.

Представники :

Від позивача - Замрієва С.С.- представник за довіреністю № 0043 від 16.01.2006р.

Від відповідачів -Касяндрук П.О. -головний лікар

Суть спору: Позивач звернувся із позовом до Хмельницького обласного Центру профілактики і боротьби зі СНІДом, в якому просить суд стягнути з відповідача штрафні санкції в розмірі 5239грн.50коп., згідно рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 39 від 17.02.2004р., з яких сума безпідставно отриманої виручки - 1746грн.50коп., а сума 3493грн. економічних санкцій, згідно ст. 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення”.

Представник відповідача проти заявленого позову заперечує повністю , мотивуючи тим, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 39 від 17.02.2004р. оскаржене ним в судовому порядку , оскільки обвинувачення викладені перевіряючими в акті перевірки не відповідають дійсності, так як в Центрі СНІДу є лише благодійний рахунок на який вносяться кошти, відповідно платні послуги не надаються, а тому заміна платних послуг на благодійні внески не може відбуватись.

Враховуючи, що сума штрафних санкцій в розмірі 5 239,50 грн., з яких 1746,50 грн. безпідставно отримана виручка, а 3493грн. - економічні санкції застосована до відповідача на підставі оспорюваного ним в межах адміністративної справи №6/161-нА рішення, провадження по даній справі було зупинено до вирішення справи №6/161-нА.

Постановою господарського суду від 31.05.06р. по справі №6/161-нА задоволено позов Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, м. Хмельницький до Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області, а рішення №39 від 14.02.04р. визнано протиправним і скасовано. Ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду від 03.10.06р. дана постанова залишена без змін.

Враховуючи, що постанова господарського суду вступила в законну силу, тобто обставини, які зумовили зупинення провадження у справі відпали, провадження у справі № 6/1766-А поновлено та призначено до розгляду в судовому засіданні.

Суд вислухавши позиції представників сторін , оглянувши подані ними письмові докази , встановив наступне.

Хмельницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом створений згідно рішення виконкому Хмельницької міської Ради №106-А від 14.02.02р., яким здійснено реорганізацію Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом обласного управління охорони здоров'я та є юридичною особою, що підтверджується довідкою Головного управління статистики в Хмельницькій області №61 від 17.01.06р. Центр діє на підставі Статуту, затвердженого рішенням виконкому Хмельницької міської Ради від 20.11.01р.

13.02.06р. посадовими особами Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області згідно посвідчення №0167 від 10.02.04р. було проведено перевірку Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки від 13.02.04р., яким встановлено порушення позивачем вимог Постанови КМУ №1138 від 11.07.02 № 989р. „Про внесення змін до постанови КМУ від 17.09.96р. №1138” та п.3 Постанови КМУвід04.08.00р. №1222 „Про затвердження порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування”, а саме: необґрунтоване отримання виручки в період з 01.01.03р. по 01.02.04р. внаслідок стягнення плати за надання платних послуг за проведення лабораторних аналізів на наявність вірусу імунодефіциту людини та синдрому набутого імунодефіциту (СНІДу), хоч такі обстеження повинні проводитися безкоштовно.

В зв'язку з цим, 17.02.04р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення №39, яким до позивача застосовано штрафні санкції в сумі 5239,50 грн. , з яких 1746,50 грн. безпідставно отримана виручка, а 3493грн. - економічні санкції , згідно ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення»

Хмельницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом зазначене рішення оскаржив в судовому порядку.

Постановою господарського суду Хмельницької області від 31.05.06р. по справі №6/161-нА задоволено позов Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, м. Хмельницький до Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області, а рішення №39 від 14.02.04р. визнано протиправним і скасовано. Ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду від 03.10.06р. дана постанова залишена без змін.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне:

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Постановою господарського суду Хмельницької області від 31.05.06р. по справі №6/161-нА рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області №39 від 14.02.04р. , яким застосовано штрафні санкції до Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом в розмірі 5239,50 грн., визнано протиправним і скасовано. Ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду від 03.10.06р. дана постанова суду по справі № 6/161-нА залишена без змін та набрала законної сили .

Враховуючи зазначену обставину , суд вважає позовні вимоги позивача безпідставними , оскільки відсутні підстави для стягнення штрафних санкцій , а відповідно позивачу в заявленому позову необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -

ПОСТАНОВИВ:

В позові Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області, м. Хмельницький до Хмельницького обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом, м. Хмельницький про стягнення суми 5239,50грн. штрафних санкцій , згідно рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області від 17.02.04р. №39 , відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.Є. Танасюк

Віддрук. прим. :

- до справи,

- позивачу,

- відповідачу.