Постанова від 19.03.2009 по справі 2а-2882/09/6/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

19.03.09Справа №2а-2882/09/6/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі судового засідання Лебедєвій О.М.,

За участю сторін:

від позивача - Мартинов Д.А., представник за довір.,

від відповідача - не з'явився,

розглянув адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в Кіровському районі АР Крим,

до відповідача Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2»

про стягнення заборгованості в сумі 17000,47 грн.

Суть спору: Державна податкова інспекція в Кіровському районі АР Крим (далі - позивач, ДПІ) звернувся до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 17000,47 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, рекомендованою кореспонденцією, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні; заперечень проти позову суду не надіслав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника відповідача.

Заслухав пояснення представника позивача, дослідив матеріали справи та оцінив докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» зареєстроване Сімферопольського міського виконавчого комітету 19.01.2000р., про що видано свідоцтво.

Відповідно до довідки Держкомстату № 092-5-19/818 Кіровська пересувна механізована колона № 57 є підрозділом без права юридичної особи, не має відокремленого майна, самостійно не відповідає по своїм зобов'язанням.

Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ у в Кіровському районі АР Крим, як платник податків.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідачем в 2008р. було надано розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів з самостійно визначеним податковим зобов'язанням у розмірі 911,00 грн. Станом на 23.01.09р. податковий борг відповідача з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів з урахуванням часткової сплати складає 738,13 грн.

В 2008р. відповідачем були надані податкові декларації по податку на додану вартість з самостійно визначеними податковими зобов'язаннями на загальну суму 4000,00 грн. Крім того, за невчасну сплату податкового зобов'язання позивачем були застосовані штрафні санкції та направлене на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення № 0004081500 від 01.12.08р. на суму 163,88 грн., Станом на 23.01.09р. заборгованість з податку на додану вартість з урахуванням часткової сплати складає 3955,04 грн.

Відповідачем в 2007,2008 роках були надані податкові розрахунки по земельному податку з самостійно визначеним податковим зобов'язанням у розмірі 4687,02 грн., Крім того, за невчасну сплату податкового зобов'язання позивачем були застосовані штрафні санкції та направленні відповідачу податкові повідомлення-рішення № 0004281500 у розмірі 32,53 грн., № 0001241500 у розмірі 43,72 грн. Станом на 23.01.09р. податковий борг відповідача по земельному податку юридичних осіб з урахуванням часткової сплати складає 4762,42 грн.

Відповідачем в 2007,2008 роках були надані податкові розрахунки по комунальному податку з самостійно визначеним податковим зобов'язанням у розмірі 555,90 грн., Станом на 23.01.09р. податковий борг відповідача по комунальному податку юридичних осіб з урахуванням часткової сплати складає 516,62 грн.

В 2008,2009 роках відповідачу було донараховано податку на прибуток та застосовані фінансові санкції, нарахована пеня за період з 26.02.08р. по 01.09.08р. у розмірі 34,20грн., нарахована пеня за період з 26.02.08р. по 01.09.08р. у розмірі 222,25грн.-11,48грн., та направлені відповідачу податкові повідомлення-рішення № 0000032301/0 від 28.01.08р. у розмірі 7712,25 грн., з яких 5141,50грн. за основним платежем, 2570,75 за штрафними (фінансовими) санкціями, № 0000561500 у розмірі 170грн., №0003261500 у розмірі 229,95грн., №0003521500 у розмірі 1244,26грн., №0004221500 у розмірі 170 грн. Станом на 23.01.09р. податковий борг відповідача по податку на прибуток з урахуванням часткової сплати складає 6813,23грн., з яких 6568,26грн., - недоїмка, 244,97грн.,- пеня.

В 2008 році відповідачу за несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб(по актам перевірок) нарахована пеня за період з 26.02.08р. по 27.11.08р. у розмірі 71,62грн., нарахована пеня за період з 26.02.08р. по 27.11.08р. у розмірі 143,41грн. Станом на 23.01.09р. податковий борг відповідача по податку з доходів фізичних осіб складає 215,03грн.,- пеня.

На адресу відповідача направлені податкові вимоги: податкова вимога № 1/137 від 14.11.01р. на суму 232,78грн., яке буле отримано відповідачем, податкова вимога № 2/14 від 22.01.02р. на суму 6559,37 грн., яке було отримане відповідачем. Прийнято рішення від 09.02.04р. № 5 про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п.п.4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

Відповідно до 4.1.7. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» платник податків має право не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання декларації, визначеного згідно з підпунктом 4.1.4 цього пункту, надіслати декларацію (розрахунок) на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення.

Таким чином, станом на 23.01.09р. загальна заборгованість з урахуванням часткової сплати складає 17000,47 грн., у тому числі податки у сумі 16540,47 грн., пеня - 460,00 грн., що підтверджується розрахунком суми боргу.

Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Підпунктом. 11.1 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.

Згідно з п 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості -передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Пунктом 1.6 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Пунктом 11.2. ст.. 11 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що у разі коли податковим боржником визнається платник податків, який не підлягає приватизації, податковий орган здійснює заходи щодо продажу його активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної діяльності.

У разі коли сума коштів, отриманих від такого продажу, не покриває суму податкового боргу такого платника податків та витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, податковий орган зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків, з поданням про прийняття рішення щодо:

надання відповідної компенсації бюджету, до якого має зараховуватися сума податкового боргу такого платника податків, за рахунок коштів, призначених для утримання такого органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить платник податків;

реорганізації такого платника податків з урахуванням правил, встановлених цим Законом;

ліквідації такого платника податків та списання податкового боргу;

оголошення такого платника податків банкрутом у порядку, встановленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідь щодо прийняття одного із зазначених рішень має бути надіслана податковому органу протягом тридцяти календарних днів з дня направлення звернення. У разі коли податковий орган не отримує зазначену відповідь у визначений цим пунктом строк або отримує незадовільну відповідь, податковий орган зобов'язаний звернутися до суду із заявою про визнання такого платника податків банкрутом.

Позивач звертався до керуючого Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» що прийняття мір щодо погашення податкової заборгованості, проте звернення залишилося без відповіді.

Податкові повідомлення - рішення та податкові вимоги у судовому або адміністративному порядку не оскаржені та не скасовані.

При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Постанова викладена повністю 23.03.2009р.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158- 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» (м. Сімферополь, вул. Трубаченко,23а, ЄДРПОУ 01195492) шляхом звернення стягнення на активи у дохід місцевого бюджету, Кіровська сільська рада (код 11010100, р/р 33214800700118 в ГУ ГКУ в АРК, МФО 824026, ЗКПО 34740520) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у сумі 215,00 грн.; в дохід місцевого бюджету (код 11020202, р/р 33218806700118 в ГУ ГКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740520) заборгованість з податку на прибуток у сумі 6813,23 грн.; в дохід місцевого бюджету Кіровського району, Кіровська сільська рада (код 13050100, р/р 33214811700118 в ГУ ГКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740520) заборгованість з податку землю у сумі 4762,42 грн.; в дохід місцевого бюджету Кіровського району, Кіровська сільська рада (код 12020100, р/р 33217807700118 в ГУ ГКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740520) заборгованість з податку з власників транспортних засобів у сумі 738,13 грн.; в дохід державного бюджету (код 14010100, р/р 31118029700116 в ГУ ГКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740520) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 3955,04 грн.; в дохід місцевого бюджету Кіровського району, Кіровська сільська рада (код 16010200, р/р 33218828700118 в ГУ ГКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740520) заборгованість з комунального податку у сумі 516,62 грн.;

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського адміністративного апеляційного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Латинін Ю.А.