Постанова від 28.04.2009 по справі 2а-2044/09/4/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.04.09Справа №2а-2044/09/4/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі :

Головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Заєвській Н.В.,

За участю сторін:

від позивача - Савицька, представник за довір.,

від відповідача - не з'явився,

розглянув адміністративну справу

,

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в АРК

до Закритого акціонерного товариства Сімферопольський машинобудівний завод "Прогрес"

про стягнення заборгованості у розмірі 5688,00 грн.

Суть спору: Державна інспекція з контролю за цінами в АР Крим (далі- позивач), звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства Сімферопольський машинобудівний завод «Прогрес» (далі - відповідач), заборгованості в сумі 5688,00 з них 1896,00 грн. економічних санкцій та 3792,00 грн. штрафних санкцій за порушення державної дисципліни цін, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем при нарахуванні квартирної плати за мешкання у гуртожитку, плати за утримання будинку та прибудинковій території, необґрунтовано отримана виручка у розмірі 1896,00грн., в результаті чого були порушені вимоги ст. 144 Конституції України, ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування» № 280/97 ВР від 21.05.97р., ст.ст. 30,31 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» № 1875-IV від 24.06.2004р., Постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 12.07.2005р. «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги по утриманню будинків та споруд та прибудинкових територій та типового договору про надання послуг по утриманню будинків та споруд та прибудинкових територій», Рішення виконавчого комітету Центральної районної ради м. Сімферополя № 66 від 29.03.2005р.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач у судове засідання не з'явився, явку свого представника не забезпечив про місце, день та час його проведення повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 09.02.2008р. зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради як юридична особа.

Основні принципи встановлення і застосування цін і тарифів та організація контролю за їх дотриманням визначені в Законі України «Про ціни і ціноутворення» від 3 грудня 1990 року N 508-XII, із змінами та доповненнями.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.

Згідно з п. 1, 3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 р. № 1819 Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, основними завданнями якої є організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів АР Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів); проведення цінових спостережень на споживчому та товарних ринках.

Відповідно до пп. 5, пп. 9 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами Держінспекція має право: проводити перевірку правильності розрахунків щодо застосування цін (тарифів), на які запроваджене державне регулювання; приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів).

05.12.2008 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим проведена позапланова перевірка дотримання державної дисципліни цін при застосуванні тарифів на житлово - комунальні послуги у гуртожитку ЗАТ СМЗ «Прогрес», розташованого за адресою м. Сімферополь, вул. 2-ї Гвардійської Армії, 5., якою встановлені порушення ст. 144 Конституції України, ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування» № 280/97 ВР від 21.05.97р., ст.ст. 30,31 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» № 1875-IV від 24.06.2004р., Постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 12.07.2005р. «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги по утриманню будинків та споруд та прибудинкових територій та типового договору про надання послуг по утриманню будинків та споруд та прибудинкових територій», Рішення виконавчого комітету Центральної районної ради м. Сімферополя № 66 від 29.03.2005р.

За результатами перевірки позивачем складений акт № 0455 від 05.12.2008 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 3 грудня 1990 року N 508-XII, із змінами та доповненнями, вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

На підставі вказаного акту Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим винесено рішення № 99 від 08.12.2008 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін загальною сумою 5688,00 грн., з них: 1896,00 грн. економічних санкцій та 3792,00 грн. штрафних санкцій.

Згідно з пп. 12 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами Держінспекція має право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій.

Рішення позивача одержано відповідачем 12.12.08р., у судовому або адміністративному порядку не оскаржено та не скасовано.

Сума боргу відповідача не сплачена, в наслідок чого за відповідачем склалася заборгованість у сумі 5688,00 грн.

При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158- 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства Сімферопольський машинобудівний завод «Прогрес» (АР Крим, м. Євпаторія, вул. Ескадронна, 25, р/р 26001444955621 в КРФ АКБ “Укрсоцбанк” м. Євпаторія, код ЕДРПОУ 00240141, МФО 324010) в дохід державного бюджету (р/р 31110106700015, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740798 відділення Держказначейства, банк одержувача Управління Державного казначейства в АР Крим, м. Сімферополь, код платежу 21081100) заборгованість в сумі 2967,00 грн., з них: заборгованість зі сплати економічних санкцій в сумі 1896,00 грн., штраф за порушення державної дисципліни цін в сумі 3792,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Циганова Г.Ю.