Постанова від 03.12.2013 по справі 2-а-3323/11

Справа № 2-а-3323/11

Провадження № 2-а/316/60/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.12.2013 рік м.Енергодар

Енергодарський міський суд

Запорізької області

у складі головуючого судді: Курач І.В.,

при секретарі: Черкашиній О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Енергодар адміністративну справу за позовом прокурора м. Енергодар Запорізької області до Виконавчого комітету Енергодарської міської ради, треті особи на стороні відповідача: Комунальне підприємство «Виробничий комбінат «Тепло-Водоканал», Комунальне підприємство «Підприємство комунальної власності» про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради № 43 від 17.02.2011 року «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води»,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Енергодар Запорізької області звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 17.02.2011 №43 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води».

У судовому засіданні прокурор, що приймає участь у справі - Гейло Н.С., позовні вимоги підтримав в повному обсязі, та посилаючись на доводи та обґрунтування викладені в адміністративному позові просить їх задовольнити. Доводи прокурора м. Енергодар грунтуються на тому, що при прийнятті Рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 17.02.2011р. № 43 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води» не дотримано порядок прийняття рішення, передбачений Законом України «Про засади державної регуляторної політики сфері господарської діяльності».

Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно, належним чином повідомлявся про розгляд справи, про що свідчать поштові повідомлення з підписами уповноважених осіб про отримання судових повісток ( а.с. 45,55, 71, 78).

Представник Комунального підприємства « Виробничий комбінат Тепло - водоканал» в судове засідання не з'явився повторно, належним чином повідомлявся про розгляд справи, про що свідчать поштові повідомлення з підписами уповноважених осіб про отримання судових повісток ( а.с. 46, 51, 72, 76).

Представник Комунального підприємства « Підприємство комунальної власності», що діє на підставі довіреності Литвиненко Є.В. ( а.с. 79) позовні вимоги позивача не визнав в повному обсязі та посилаючись на доводи викладені в письмовому запереченні просить відмовити в задоволенні адміністративного позову позивача в повному обсязі ( а.с. 80-83).

Вислухавши доводи позивача та представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України), транспортні та інші послуги.

Статтею 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належить, зокрема, забезпечення населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, в тому числі встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що порядок формування тарифів на кожний вид житлово-комунальних послуг другої групи (пункт 2 частини першої статті 14 цього Закону) визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою КМУ № 959 від 12.07.2006 року «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення» та Постановою КМУ № 955 від 10.07.2006 року «Про затвердження порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води» затверджено відповідні порядки, якими регламентовано діяльність в тому числі виконавчого органу міської ради, щодо формування тарифів на зазначені види житлово-комунальних послуг, які діяли на період прийняття оскаржуваного рішення.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 16.12.2010 № 435 (прийнятим відповідно до положень вищевказаних постанов КМУ) затверджено Положення про механізм коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води».

Як встановлено в судовому засіданні рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 17.02.2011 №43 прийнято з урахуванням вищезазначеного Положення.

Відповідно до п. 1.6. Положення, скориговані тарифи вступають в дію після встановлення їх відповідним рішенням виконавчого комітету Енергодарської міської ради.

Відповідно до Положення, виконком коригує тарифи, у наступних випадках:

- у разі зміни рівня заробітної плати;

- у разі зміни рівня ставок податків і зборів (обов'язкових платежів);

- у разі зміни цін і тарифів на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси.

Так, відповідно до документів долучених до матеріалів справи представником третьої особи - постанов Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ), відбулися зміни цін і тарифів на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси.

Крім того, в судовому засіданні представником третьої особи зазначено, як необхідність прийняття нових скоригованих тарифів збільшення розміру середньої заробітної плати відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2011 рік».

Розрахунки планових витрат на виробництво транспортування, постачання теплової енергії визнані економічно обґрунтованими, про що свідчить висновок Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області від 09.02.2011 №В 015/01-15/0340.

Пунктом 1.7. Положення передбачено, що рішення про встановлення скоригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води приймаються виключно у разі змін на державному рівні економічних складових тарифу та не містять додаткових норм по коригуванню інших складових тарифів.

На підставі викладеного, рішення від 17.02.2011 №43 прийняте відповідачем з дотриманням визначених законодавством України повноважень.

Крім того, ч. 2 ст. 3 Закону України «Про засади державної регуляторної політики сфері господарської діяльності» встановлено, що «дія цього Закону не поширюється на здійснення регуляторної діяльності, пов'язаної з прийняттям: … актів, якими доводяться до відома фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань рішення органів, які є вищестоящими по відношенню до органів, які приймають ці акти».

Приймаючи до уваги, що НКРЕ України є вищестоящим органом, який затверджує відповідні тарифи на теплову та електричну енергію та на нього покладено відповідний обов'язок щодо доведення вказаних рішень до відома фізичних та юридичних осіб, рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води» № 43 від 17.02.2011 року не є регуляторним актом, адже воно не встановлює та не змінює норми права, а спосіб доведення відповідних регуляторних актів затверджено рішенням виконавчого комітету № 435 від 16.12.2010 року "Про затвердження Положення про механізм коригування тарифів на послуги з центрального водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води" - а саме шляхом корегування тарифу.

Законність рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради № 43 від 17.02.2011 року "Про затвердження Положення про механізм коригування тарифів на послуги з центрального водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води" встановлено рішенням Енергодарського міського суду від 07.09.2011 року по справі № 2-а-3163/11, яке набрало законної сили 17.09.2011 року.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін та інших учасників процесу, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є необґрунтованими та не можуть бути задоволені.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 11, 69-71, 158, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог прокурора м. Енергодар Запорізької області до Виконавчого комітету Енергодарської міської ради, треті особи на стороні відповідача: Комунальне підприємство «Виробничий комбінат «Тепло-Водоканал», Комунальне підприємство « Підприємство комунальної власності» про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради №43 від 17.02.2011 року « Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води» - відмовити у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І. В. Курач