Ухвала від 28.11.2013 по справі 824/2632/13-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

28 листопада 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/2632/13-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову заступника Чернівецького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України в інтересах держави - Міністерства оборони України в особі КЕВ м. Чернівці, як органу, уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах - Квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернівці до Чернівецької міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення ,-

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд визнати протиправним та скасувати п. 4 рішення 27 сесії Чернівецької міської ради VІ скликання від 30.08.2012 року №594 «Про надання громадянам земельних ділянок в оренду та визнання такими, що втратили чинність, окремих пунктів рішень і внесення змін до окремих рішень з цих питань» в частині затвердження проекту відведення земельної ділянки і надання її в оренду гр. ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 терміном на 5 років.

Перевіривши позовну заяву на відповідність ст. 106 КАС України суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що Чернівецький прокурор з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері про самовільне захоплення земельної ділянки у військовому містечку №106 дізнався з листа т.в.о. начальника Чернівецького гарнізону полковника В.М. Маланчук від 07.03.2013 року № 597.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Частина 2 статті 107 КАС України вказує, що суддя відкриває провадження у справі у тому випадку, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Прокурором не наведено підстав, з яких ним недотримано загального строку звернення до суду на пред'явлення передбачених законом вимог.

Вказані недоліки унеможливлюють вирішити питання про відкриття провадження по справі, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 106 КАС України.

З урахуванням наведеного, в суду є достатньо підстав для залишення позовної заяви без руху та надання строку позивачу для повідомлення причин пропуску строку звернення до суду і з'ясування їх поважності.

Відповідно до ч. 1 ст.108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Крім того, згідно п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Отже, для усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду докази поважності причин пропуску строку звернення до суду, підтверджені належними доказами, для з'ясування можливості поновлення пропущеного строку для звернення з адміністративним позовом до суду.

Без усунення вказаних недоліків неможливо вирішити питання про прийняття справи до провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву залишити без руху.

2.Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з моменту отримання копії ухвали.

3.Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала згідно ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.

Згідно із ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Т.М. Брезіна