Ухвала від 21.11.2013 по справі 805/16608/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

21 листопада 2013 р. Справа № 805/16608/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Грищенко Є.І., ознайомившись з позовною заявою фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання незаконними та скасування вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску № Ф 1300 від 20.05.2013р. № Ф 2340 від 09.08.2013р., № Ф 1300 від 01.08.2013р. № Ф 1300 У від 01.08.2013р., -

ВСТАНОВИВ

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання незаконними та скасування вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску № Ф 1300 від 20.05.2013р. № Ф 2340 від 09.08.2013р., № Ф 1300 від 01.08.2013р. № Ф 1300 У від 01.08.2013р.

У позовній заяві позивач просить поновити строк для оскарження спірних вимог, прийнятих Управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області.

Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що позов слід залишити без розгляду з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Як передбачено ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 5 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Частиною 3 ст. 103 КАС України встановлено строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку.

Так, позивачем оскаржуються вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску № Ф 1300 від 20.05.2013р. № Ф 2340 від 09.08.2013р., № Ф 1300 від 01.08.2013р. № Ф 1300 У від01.08.2013р., тобто рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі яких ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів. Отже, в даному випадку для звернення до адміністративного суду щодо оскарження цих вимог встановлений місячний строк.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачу стало відомо про порушення своїх прав 07.10.2013 року. Позовну заяву позивач направив до суду через відділення поштового зв'язку лише 11.11.2013 року, що підтверджується відповідним штемпелем на конверті, тобто з пропуском встановленого законом строку звернення до суду, останній день якого сплинув 08.11.2013 року.

Проте, у позовній заяві позивач не вказує жодної ознаки поважності причин пропуску встановленого місячного строку звернення до суду з цим позовом. Згідно з частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Таким чином, приймаючи до уваги наведене і те, що позивачем взагалі не зазначено будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду із позовом, не надану суду ніяких доказів в обґрунтування поважності цих причин, суд приходить до висновку про відсутність поважних причин пропуску строку звернення до суду із позовом. Відтак позовну заяву слід залишити без розгляду.

Разом з зим суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє їх права на повторне звернення до суду із вказаним позовом із зазначенням причин поважності пропуску строку.

Керуючись частиною 2 статті 99, частиною 1 статті 100, частинами 7, 8 статті 107, статтями 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання незаконними та скасування вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску № Ф 1300 від 20.05.2013р. № Ф 2340 від 09.08.2013р., № Ф 1300 від 01.08.2013р. № Ф 1300 У від 01.08.2013р. - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Грищенко Є.І.