Ухвала від 21.11.2013 по справі 813/8679/13-а

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

21 листопада 2013 року 813/8679/13-а

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області, в якому просить визнати помилку у прізвищі позивача, допущену Галицьким РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області при видачі паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 та закордонного паспорта серії НОМЕР_2, та належність позивачу вищевказаних паспортів.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.

Частиною 2 статті 4 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно - правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Отже, до юрисдикції адміністративних судів належать публічно-правові спори з правовідносин, що виникають у сфері здійснення публічної влади. Принаймні одним із учасників публічно-правового спору повинен бути суб'єкт владних повноважень і цей спір має бути саме з приводу публічно-правових відносин, у якому позивач вважає, що суб'єкт владних повноважень своїми рішеннями, дією чи бездіяльністю порушив його права, свободи чи інтереси.

Вичерпний перелік публічно-правових справ, на які не поширюється юрисдикція адміністративних судів, визначено в частині третій статті 17 КАС України. Це справи: що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; які належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; про накладення адміністративних стягнень; щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Главою 6 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) визначено підстави розгляду судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Зокрема, згідно пункту 6 частини 1 статті 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач фактично просить встановити факт правильності написання прізвища в документах, які посвідчують його особу (паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 та закордонного паспорта серії НОМЕР_2), відповідно до прізвища, вказаного у свідоцтві про народження серії НОМЕР_3.

Виходячи із положень статті 256 ЦПК України, даний факт може бути встановлений в порядку цивільного судочинства за правилами Розділу IV «Окреме провадження».

Відповідно до частини 3 статті 256 ЦПК України справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об'єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.

З огляду на викладене, встановлення факту належності документів, що посвідчують особу позивача не підлягає розгляду ні в порядку цивільного, ні в порядку адміністративного, ні в порядку будь-якого іншого виду судочинства.

Вказані обставини відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України є підставою для відмови у відкритті провадження у адміністративній справі.

Відповідно до частини 6 статті 109 КАС України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.

Отже, позивачу слід звернутись в порядку цивільного судочинства до місцевого загального суду, з урахуванням правил територіальної підсудності, для встановлення факту правильності написання прізвища у документах, які посвідчують його особу (паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 та закордонного паспорта серії НОМЕР_2), відповідно до прізвища, вказаного у свідоцтві про народження серії НОМЕР_3.

Факт належності позивачу документів, які посвідчують його особу судовому розгляду у жодному виді судочинства не підлягає.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

Судовий збір поверненню не підлягає по причині відсутності оригіналу квитанції про сплату судового збору, що підтверджується актом від 18.11.2013 року.

Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області про визнання протиправними дій.

Роз'яснити ОСОБА_1, що даний спір в частині встановлення факту правильності написання прізвища у документах, які посвідчують його особу належить розглядати в порядку цивільного процесуального судочинства місцевим загальним судом, з урахуванням правил територіальної підсудності.

Судовий збір поверненню не підлягає.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Хома О.П.