Постанова від 22.11.2013 по справі 875/21/13-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 875/21/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2013 року м. Київ

15 год. 10 хв.

Київський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Лічевецького І.О.,

суддів - Грищенко Т.М., Мацедонської В.Е.,

при секретарі - Війтович Т.О.,

за участю: позивача - ОСОБА_1, представника позивача - ОСОБА_2; представників відповідача - Бартка Ю.Ю., Глущенко В.О., Рахнянського Б.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ

У поданій до суду 21 листопада 2013 р. позовній заяві ОСОБА_1 зазначав, що з метою реєстрації кандидатом у народні депутати України він надав Центральній виборчій комісії документи за переліком, визначеним ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 р. № 4061-VI (надалі за текстом - «Закон № 4061-VI»). Відповідно до положень ст. 60 цього Закону помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати, оскільки повинні бути виправлені кандидатом у дводенний строк з дня подання зазначених документів.

Посилаючись на те, що всупереч згаданому Закону відповідач відмовив йому в реєстрації кандидатом в депутати через наявність помилок у поданій автобіографії, чим порушив його конституційне право бути обраним до органів державної влади, ОСОБА_1 просив скасувати постанову № 339 від 18.11.2013 р. «Про відмову в реєстрації кандидата у народні депутати України ОСОБА_1», зобов'язати Центральну виборчу комісію надати йому дводенний строк для виправлення помилки (неточності) у поданій автобіографії, розглянути подані документи та зареєструвати кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 223.

Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Заперечуючи проти наведених позивачем доводів, представники відповідача наполягали на тому, що підставою для прийняття спірної постанови стали не помилки у поданій ОСОБА_1 автобіографії, а відсутність в ній обов'язкових біографічних відомостей.

Заслухавши пояснення позивача, представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, суд приходить до наступного.

Законом України «Про повторні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №№ 94, 132, 194, 197, 223» від 5 вересня 2013 р. № 457-VII повторні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №№ 94, 132, 194, 197, 223 призначено на 15 грудня 2013 р.

За змістом статей 2, 3 цього Закону подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у народні депутати України розпочинається з першого дня виборчого процесу, початок якого встановлено за шістдесят днів до дня голосування.

14 листопада 2013 р., з метою реєстрації кандидатом у народні депутати в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 223, ОСОБА_1 подав до Центральної виборчої комісії: заяву, автобіографію, документ про внесення грошової застави, фотографії, ксерокопії першої та другої сторінок паспорта, передвиборчу програму.

Постановою № 339 від 18 листопада 2013 р. відповідач відмовив в реєстрації кандидата у народні депутати України ОСОБА_1 у зв'язку з тим, що подана позивачем автобіографія не містить відомостей щодо місця народження та громадської роботи (у тому числі на виборних посадах).

Факт відсутності в автобіографії зазначених відомостей позивачем не заперечується та підтверджується її копією.

Пунктом 6 частини 1 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» від 30 червня 2004 р. № 1932-IV реєстрацію кандидатів у народні депутати України в порядку, встановленому законом віднесено до повноважень Центральної виборчої комісії.

Умови реєстрації кандидатів у депутати в одномандатних округах визначено у статті 55 Закону № 4061-VI.

Зокрема, відповідно до пункту 2 частини 2 названої статті Закону № 4061-VI Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 цього Закону, та отримання нею автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості.

Згідно частини 1 статті 59 Закону № 4061-VI кандидати у депутати в одномандатних округах реєструються Центральною виборчою комісією за умови подання їй документів, передбачених статтею 55 цього Закону.

Частиною 6 статті 59 Закону № 4061-VI на Центральну виборчу комісію покладено обов'язок щодо прийняття рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному окрузі або про відмову в його реєстрації не пізніш як на п'ятий день з дня прийняття документів, передбачених частинами першою або другою статті 55 цього Закону.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 60 Закону № 4061-VI Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 54 чи частинах першій або другій статті 55 цього Закону.

Із наведеного випливає, що надання до Центральної виборчої комісії автобіографії є необхідною умовою для реєстрації кандидата у депутати.

При цьому, Законом № 4061-VI визначено обов'язковий перелік відомостей, які має містити автобіографія.

Оскільки позивач не виконав наведених приписів Закону № 4061-VI, судова колегія, виходячи із своєї власної оцінки обставин справи, поділяє заперечення та мотивування відповідача і приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

Твердження ОСОБА_1 про протиправність дій Центральної виборчої комісії з посиланням на частину 3 статті 60 Закону № 4061-VI суд не приймає як доказ.

Названою нормою встановлено, що помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати. Зазначені помилки і неточності повинні бути виправлені кандидатом у дводенний строк з дня подання зазначених документів.

Водночас, у даній правовій ситуації мова йдеться не про помилки у поданих документах, а про відсутність законодавчо визначеної обов'язкової інформації в них.

Керуючись ст.ст. 86, 159, 162, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Вищого адміністративного суду України через Київський апеляційний адміністративний суд у дводенний строк з дня її проголошення.

Головуючий суддя І.О.Лічевецький

суддя Т.М.Грищенко

суддя В.Е.Мацедонська

Головуючий суддя Лічевецький І.О.

Судді: Грищенко Т.М.

Мацедонська В.Е.