Постанова від 19.11.2013 по справі 444/3258/13-п

Справа № 444/3258/13-п

Провадження № 3/444/1494/2013

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2013 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління держтехногенбезпеки у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, працює менеджером ПП «ТК «Укр-Петроль»,-

за ст. 188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_2, 16.10.2013 року, о 12 год. 40 хв., на території та в приміщенні ПП «ТК «Укр-Петроль», що в с. Річки, Жовківського району, не виконав законних вимог посадових осіб спеціального впровадженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а саме, не уклав угоди на аварійно-рятувальне обслуговування АЗС «Укр-Петроль» з державною аварійно-рятувальною службою; допустив до роботи осіб, які у встановленому порядку не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань ПЛАС; допустив до роботи операторів, які не пройшли навчання за спеціальним курсом з одержанням відповідних посвідчень, чим вчинив правопорушення передбачене ст.188-16 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правопорушник в судове засідання не з'явився, не повідомивши суд про причини своєї неявки, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгулу справи. Відповідно до ст. 268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання не є обов'язковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи у відсутності правопорушника.

Факт вчинення правопорушення підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення; приписом Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Львівській області від 31.07.2012 року; іншими матеріалами справи.

Дії правопорушника слід кваліфікувати за ст. 188-16 ч. 1 КпАП України, так як він не виконав законних вимог посадових осіб спеціального впровадженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Обставини, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність правопорушника, не встановлені.

Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Санкція статті 188-16 ч. 1 КпАП України передбачає стягнення у вигляді штрафу

З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись ст.ст. 22, 188-16 ч. 1, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,суддя,

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 (триста сорок) грн. 00 коп. - в доход держави.

Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.

Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмінвідповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження або опротестування такої постанови -не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМУ.

Суддя Ясиновський Р. Б.